bugün

taksimin girişinde bir mağza.
an itibariyle önünde kapkaç olayı yaşanmış ve polis kapkaççıları tereyağından kıl çeker gibi yakalamıştır.
baba evi dizisinde halil ergün'ün ismiydi...
aslen maamut´mus gibi kullanilan isim..
peygamber efendimiz(S.A.V) in isimlerinden biri. *
sözlükte kulakları en çok çınlatılan erkek ismi.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
diğer kulağı çınlatılanlar için;
(bkz: küçük emrah)
(bkz: kucuk emrah in anasi)
(bkz: şirinler)
(bkz: gazneli mahmut)
sözlüğün en popüler, ayar verirken ve bir çok diyaloğ da kullanılan isim. gidin başka isim kullanın lan kulaklarım çınlamaktan bir hal oldu. *
(bkz: maho)
(bkz: celebrity)
mahmut bir yaşam felsefesidir...
anlamı övülmüş, hamdolunmuş, övülmeye değerdir.
evet! sıradan bir anlamı olamazdı zaten.
mahmut olmak ayrıcalıktır..
mahmut bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.
mahmut sadece bir isim değil, bir yaşam biçimidir.
adım mahmut değil diye üzülüyordum, ta ki adı olmayan bir çocuk görene kadar.
sözlüğün süper kahramanıdır.
http://www.mahmutabi.com/
sözlük yazarlarının piç ettiği bir erkek ismi...
boku sözlük ahalisi tarafından çıkarılmış olan 1. nesilden 4. nesile her yazarın dilinde peleseng kabak tadı vermiş sözlük kahramanıdır. kendisi hakkında kaç başlık kaç entry var bilinmez ki bu konuda fazlaca rivayet vardır. lakin vur denilmişken öldürülen mahmutun ruhu huzur bulmalı kemikleri bu kadar sızlatılmamalı. herkesin bir istiab haddi vardır kotayı aşmamak lazım gelir. yeni kahraman arayışlarına başlanmalıdır.
(bkz: mahmut mahmut olalı böyle zulüm görmedi)
(bkz: mahmut la konuştum haberler kötü)
süper bir adam. asla kabak tadı vermedi vermez de. ismini hangi entryde görürsem göreyim beni yaran isim. bir gün sözlük yazarı olacağına da inandığım kişi. artık kaçıncı nesil olursa.her olaya burnunu sokandır mahmut.her olayda vardır. artık olmaması da çok geçtir. denilen,giyilen, yenilen,yapılan yegane şey. mahmut hiç ölmeyecek bir yıldız. bizi gülmeye zorlayan yetenek.
(bkz: gazneli mahmut)**
4. nesil çaylaktır.
konyada yaşayan ve konyanın en iyi bateristlerinden biri. hatta belki de en iyisi. aynı zamanda göçebe grubunun elemanıdır.
(bkz: mahmut karadağlı)
hâlâ yazar olamayan kişi. neredesin ey mahmut?! yolunu gözlüyoruz, gel artık..
yazınca ara butonuna basmanızla birlikte hakkında 4 sayfa başlık bulabildiğiniz, sözlüğün canı, gönüllerin kahramanı, kulakları sık sık çınlatılan 'şey'dir mahmut.. derdinizi kolayca anlatmanıza yardımcı olur, iyi ki vardır. *
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)