bugün

entry'ler (622)

cumartesi başlıyacak olan kar heyecanı

mikroplarla beraber bir "şöyle" iki garibanı da muhtemelen öldürecek kar yağışı.

zall

benim zall' ım işini bilir.

the europaen union anthem

yanlış yazılmış avrupa birliği marşıdır. *

exxon mobil

isminin belli koşulları sağlayan harflerin bilgisayara yardımıyla kombine edilmesiyle oluştuğu söylenen petrolcü.

2009 eurovision şarkı yarışması

türkiye eğer aysele 12 puan vermezse sabaha karşı azerbaycana iltica etmeme neden olacak yarışmadır.

2009 eurovision şarkı yarışması

azeri ayselin hastası olduğum yarışma. performans falan yalan. ayrıca o nasıl bir aysel bilemediğim yarışma. *

ufrs

(bkz: ifrs)

vedat akgiray

efendim bugün itibariyle nesrin okay'dan aldığımız bilgiye göre spk nın yeni başkanı olmuş boğaziçi üniversitesi hocasıdır.

quien

isp. kim

por que por quein

kendisini tanımasam da nickiyle bana akşam akşam bütün sözlükleri karıştırtmış olan yazar. *. hoşgelmiş olan yazardır.

türklerin pipilerinin 12 inç yani 30 cm olması

(bkz: 70 lik ama 60 lık fıyatına)*

haluk bilginer

evlilikte ufak tefek cinayetler isimli oyununa aylardır bilet bulunamayan büyük "üstad"dır.

dolunay soysert

çok güzel bir kadın.

google translate

türkçe için daha uğraşması gereken sozluktur.

bu arada screw you yazınca size vida diyor. sana da canım.

24 mayıs1993 bingöl katliamı

bugun murat yetkin'in radikal' deki köşesinde tekrar gündeme getirdiği olaydır. kürt kapanı isimli bir kitaptan alıntı yaparak dönemi aktarmış. lakin yazıyı bitirdikten alttaki yorumculardan birisinin iddia ettiği üzere olay yanlış bir şekilde aktarılmış yazıda. bunun üzerine ben de google da olayı yazınca karşıma ilk çıkan sonuçlardan biri taraf gazetesinde yayınlanan başka bir makale olarak geldi. eğer tarafta anlatıldığı üzere olay doğruysa bunun hesabı sorulmalıdır. en azından bu şekilde bırakılmamalıdır.

Murat yetkin'in yazısı:
http://www.radikal.com.tr...02.2009&CategoryID=98

Taraf' da çıkan yazı:
http://www.taraf.com.tr/makale/2426.htm

recep tayyip erdoğan ı tebrik edemeyen insan

karşılarındaki insanları hazımsız olarak hatta aptal olarak nitelemeyen. demokrat görünüp karşı düşünceye saygı duymayan insanlar gibi değillerdir. geçmişi unutmamış partizanlık yapmayan insanlardır.

rte ile gaza gelen cahil kalabalık

Dünden beri milyon tane olduklarını görmüş bulunduğumuz kalabalık *. lakin orada zafer kazanılmadı arkadaşım adama sorarlar reelde o adamlar için ne yaptın. rte kalktı bişeyler dedi* bizim millet angut gibi baktı. başbakan istanbula indi* karşalama törenleri oldu metrolar beleş oldu kalabalık toplandı gövde gösterisi yapıldı istaile bağırma dışta olmasa da içte işe yaradı. geçmişte abd ıraka gitsin diye meclisi zorlayan da bu kalabalık kafasıydı, israili mecliste resmi olarak kınayamayanda...

http://www.milligazete.co...neden-tepkisiz-110375.htm

ben size olayı söyleyeyim yanılmıyorsam yakında israilden milyon dolarlar bedeliyle askeri mühimmat alınacak.gerçekten israili durdurmak istiyorsa hükümet durdursun bu alımı görelim gerçekten israilin yaptığı vahşete olan tepkisini. yoksa osurması kolay oraya ben çıksam iki de çarpardım herifin ağzına burada 70 milyon orgazm olurduk hep beraber. Dün akşamdan beri esen gürleyen arkadaşlar araplar bizim etraıfımızda pervane olacakmış osmanlı ruhuymış da israile bi koysak fizandan duyulurmuş görelim tc nota verse mısır, israil korkusundan götünün yemediği için ulaştırmadığı yardımları ulaştırır mı?

ayrıca arkadaşlar karakterli olan önce adamlardan gidip cesaret ödülü alıp, vay ben bop eş başkanıyım da şöyleyim böyleyim deyip, ıraka girsinler diye kıçını yırtmaz. karakterli adam ecevitin alenen yaptıptığı(!) iddia edilen şeyi ** kapalı kapılar ardından yapmaz. Bu kalabalık bu yüzden rte ile gaza gelen vahil kalabalıktır. daha düne kadar yaşadıklarını unutmuş şimdi uçmuş yarın öbürdün ağızına sıçılacak olan kalabalıktır. Diplomasi bilmeyen, kahvehane kafasıyla iş yapan yapılmasını tavsiye eden ki buradan cevap vermeyelim oturalım anlamını çıkartana uçarım her boku yemenin afedersiniz bir yolu yordamı vardır öyle van minits van minits bi dakka dedik ulan diye olmaz.

hasılı böyle işte. Siz şimdi bağırın bugun unutmayın aklı selim olan kafasıyla iş yapan * kazanır. he bi de şu var belki lazım olur.

(bkz: cahille etme sohbet)

chp nin hamas ı terörist ilan etmesi

chp ye ait olmayan ilandır. dikkatle okunursa ortada bir gerçeğin bildirimi var hamas, ab nin terör örgütü listesindedir. öymen de bunu söylemiş ve de dış politikanın kahvehane kafasıyla yürümeyeceğini belirtmiştir. hadise de bu geceki olaydan nemalanmaya çalışan dinci medyanın olayı çevirip, gazla çalışan insanıma yutturmasıdır. *

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

rte nin aleni seçim yatırımı olmasına rağmen, oraya hazırlıklı gitmesine rağmen, orada atıp tutup israilden, tsk için deve yüküyle silahlar alınacak olup o katliama bir şekilde devlet eliyle destek verilecek olmasına rağmen hislerimizi okşadığı için hoşlara giden olaydır. peresin mal mal bakışı benim de hoşuma gitmedi mi gitti lakin o işler oyle olmaz yavrum şovunu da yaparsın ama niyetin ciddi tepkiyse bunun yolları vardır uygularsın bu kadar basit.

cumhuriyet halk partisi ne oy vermek

imla kurallarından bihaber olup belli bir zümrenin* partizanlığını yapmaktır.