bugün

herhangi bir ürün almanyada üretildiyse arkasında yazan şey işte budur. genelde güvenilir şeyler üretirler uzun süre kullanırsınız.
ingiliz gazeteci williams, 1899'da, bu isimli kitabiyla, hizla gelisen ve tehdit unsuru olmaya baslayan alman ticari gucune dikkat cekmistir
(bkz: kullanmam ben o pislerin malını!)
(bkz: vosvosum hariç)
(bkz: üstün alman teknolojisi)
eskiden bu ibare made in w. germany diye yazardı. 1989'da almanyanın birleşmesi ile bu ibare kalktı ve yerini made in germany'ye bıraktı.
(bkz: rotring)
sağlam mal demek .
ağır sanayi makinelerinin üstünde genelde yazar.
rammstein in 2011 e kadar yaptıkları eklenecek olan mayıs 2012 çıkışlı dvd si.*
hiç düşünmeden al demek.
kalitenin alametifarikası.
mal aldım diyorsan insanların gözüne sokabileceğin etiket.
Otomobilde daha iyi bir ülke yok demek...
http://www.facebook.com/p...880&type=1&ref=nf her şeyi anlatır insana.
tükçede;
"siksen bişey olmaz.
sağlamlığın sembolüdür.
dünyaya sağlam malın nasıl ve ne şekilde yapacağını nazire yapar gibi gösteren profesyonellierin ülkesi olan almanların ürettikleri malların arkasında yazan ibare.

söyle anlatacak olursak

malezya yapımı bir kablonun ortalama ömrü 1 ay iken aynı sınıf olan alman kablosu ömrü 9 aya kadar çıkabiliyormuş sanayide çalışan bir abimizin bahsettiği bir durumdur. gerçeklik payı ne kadar doğrudur bilinmez..
ramştaynın son albümüdür. ilk sidisi diğer albümlerden derlemeleri içerirken ikinci sidi eski parçalarının garip ama hoş remikslerini içerir.
ayrıca
(bkz: mein land)
görsel
volkswagen marka arabalarda gördüğümüz yazı. fakat izmir'e fabrika açacaklarmış sonunda. artık onda da göremeyeceğiz bu yazıyı.
güven verir.
3 fazla olsun, alman olsun.
ürünün almanya da üretildiğini gösterir. genellikle kaliteli ürünlerdir.
SODASAN VB GiBi ÜRÜNLERDE HALA YAZAN MARKADIR, GÜVENLE ALIYORUZ EFEM.
ürünün kaliteli ve güvenilir olduğu imajını verir.
çin'de ürettirme gerizekalılığı ve aç gözlülüğü sonucu artık nerdeyse hiç görülmeyen ifade.

al götünüzde patladı işte.

mal başına %5-10 farkı olsun made in Germany,made in swiss olsun amk.
çinde bir patatese adam çalışırken almanyada mal mı ürettirir bu kapitalist sistem.

elbette almanlar üretiyor fabrikaları vs vs var. ama çin artık dünyanın üretim üssü.