bugün

entry'ler (180)

billie jean

chris cornell tarafından yorumlanışı aslından daha iyidir bu şarkının. en azından bana öyle geldi.

achtung

nickini okuduğumda kafamın üstünde ünlem işareti oluşturan yazar. neden acaba.

sabah çay yerine kahve içen kişi

(bkz: kahve yerine malibu içen pezevenk özentisi)

camiye adim atmamis bos insan

(bkz: kütüphaneye adım atmamış boş insan)**

igor

dördüncü nesil yazar olmuş ilkokuldan beri arkadaşım olan fenerbahçeli biricik dostum.* hoşgelmiş sefalar getirmiş.

ispirtolu kalem

yan tutunca kokusu daha iyi yayılır sanki.

abdullah gül

mustafa kemal atatürk ile aynı kategoride* anılmasından utanç duyduğum, birilerinin cumhurbaşkanıdır. 101 pare top atışıyla geldi bakalım inişi kaç pareyle olacak.

sözlükteki selanikliler

muhacır değil "maacır beya" olarak anılan topluluğumuzdur.*

fenerbahçe

17 mayıs 2000 tarihinden beri hasetlerinden çatlama süreci halen devam eden türk futbol kulübüdür. o tarihten bu yana yegane gündemi başkanın istifası ve istifayı geri çekmesi olan kulüptür*. parayla bir yerlere gelinemeyeceğini hala anlayamamış olan kulüptür. dünyada türklerin yegane utanç kaynağı olan kulübüdür. evet, tartışmasız(!) türkiye'nin en büyük futbol kulübüdür.

ene medinetu l ilmi ve aliyyun babuha

(bkz: uludağ sözlük kuran kursu servisi)

formaldehit

elidor adlı şampuanın içindede bulunan madde.

evde interneti olup gazeteye para veren insan

gazetenin kokusuna, sayfa tutan parmakların kararmasına özlem duyan insanlardan olabilir mesela.

öğrenci öğretmen diyalogları

g: gravisky
h: hoca
s: sınıf

g: hocam siz tutucu bir insanmısınızdır?
h: yok evladım tuttururum genelde.
g,s: oooo hocam ahahah.**

galatasaray

önceden omuzlar üstünde dolaştırılan, şimdilerde ise yerden yere vurulan, türk ırkını dünyada temsil etmiş en büyük futbol kulübüdür galatasaray. her takımın tarihinde inişli çıkışlı dönemleri olabilir. futbolcular gider, yöneticiler gider, gelir, gider.. aslolan takımın ruhudur. o ruh kaybolmadıkça o takımın sırtı yere gelmez. galatasaray ruhunun içinde döneklik* yoktur, kalleşlik yoktur, ona buna bok atmak yoktur. bu işin sırrı budur. takımların büyüklüğü kupalarla değil saygınlıkla ölçülür. kupalarla ölçüleceksede sorun değil.. bazılarının hala alamadıklarını galatasaray milattan önce almıştır hemde milyon dolarlar harcamadan. hemde alın teriyle. hemde söke söke.* takımların adları harcadıkları paralarla değil somut başarılarıyla duyrulur. 35 yaşında çok afedersiniz bir kıçının kılı ağarmış futbolcuyu ülkeye getirmekle olmaz bu. tutturmuşlar bir 6-0 gidiyor. galatasaray avrupanın devlerini (bkz: arsenal) (bkz: liverpool) (bkz: fc barcelona) (bkz: real madrid) (bkz: juventus) (bkz: hertha berlin) (bkz: athletic bilbao) (bkz: glasgow rangers) (bkz: ac milan) (bkz: ss lazio) (bkz: as monaco) (bkz: paris saint germain) (bkz: deportivo la coruna) (bkz: manchester united)* 6 kere değil 6666 kere dize getirmiş, ayağınızı öptürmüş takımdır. neyin 6'sından bahsediyoruz.. zırvalamaya gerek yok her yönden tartışmasız türkiye'nin en büyük futbol kulübüdür. türkiye'nin gerçeğidir. bu böyle biline.

adalet ve kalkınma partisi

(bkz: karanlık saçan ampul)**

edit: kötülenince aydınlanıyoruz hep beraber. hadi durma.

ülkü ocağına apo tişörtüyle girmek

(bkz: göte giren şemsiyeyi açmak)

siyasi tarih

dr. rifat uçarol'un ilk baskısını 1979'da çıkarttığı bayaa bi kapsamlı tarih kitabı. hiç bişeyden haberi olmayanın bile bişeyler kapmasına vesile olur.

atatürk dirilse olabilecekler

(bkz: türkiye deki örümcek sorunu)
(bkz: türkiye deki temizlik harekatı)

tonguç

bülent üstün çizimi lombak karakteri. kötü kedi şerafettin karakterinin babasıdırda kendisi. bir repliği;

- ben aşkımızı cinsellik üstüne kurmak istemiyorum tonguç!
- tamam güzelim o zaman benim s*kimin üstüne kuralım aşkımızı
- hayvansın tonguç!
- temeli sağlam olsun o açıdan...
- hala hayvansın tonguç
- taşa.. neyse boşver

espri yaptı arkadaş hadi gülelim

espriyi yapan arkadaş için pek hoş bir durum yaratmayacak olan cümle. bu sözü söyleyenin kafasını delmek caizdir. evet.