bugün

öğrencilik hayatının vazgeçilmezi uçlu kalemlerdir. nostaljik kahverengi rengi ve ince yapısının arkasından gelen değişimci ruh ile hem yeni renkler hem de daha kalın bir dizayna geçmiştir fakat eskisinin tadı hiç bir yerde yoktur. Uçlu kalem kullanma yaşına gelen her öğrencinin canıgönülden istediği, sahip olmayanların olanlara hafif bir iç geçirme ile baktığı kaliteli kalemdir.
genellikle ici cikarilmak suretiyle tukuruklu kagit parcasi atmaya yarayan bir silah haline getirilen bir kalem.
zamanında "oluuum çocuğun rotring'i var kesin concon'dur bu" dedirten pahalı kalem.
"tikky" modeli de vardır..
ilk cizim yapılamya başlandığında, "yaf ne gerek var buna" diye düşündüren dik tutmassan yazmayan kalemdir.
içinde mürekkeb varken uzun süre kullanılmadığında donar.temizlemek dikkat ister. incecik bir iğne bulunur,eğildiği zaman düzeltmek zordur.
odunc verildigi an dersi dinleyememenize yol acan pahali kalem. 'ulan simdi verdik koc gibi rotringi dallamaya, unutmasa lan, en sevdigim kalem mk..' diye kara kara dusuncelere sevk edilmektense bastan onlemini alip yedek rotring devamli surette evde saklanmali, cocuga toruna aile yadigari olarak devredilmelidir. bir kere kaybolmustu da cocugumu kaybetmis gibi olmustum lan oyle bisi yani..neyse bulmustum 1 hafta sonra.
http://www.rotring.com.tr/ adresinden ürünlerininin görülebileceği kalem markası.
genel olarak bir kırtasiye markası.kırmızı halka anlamına gelir almanca da.ve her öğrencinin öğrencilik hayatı boyunca en az bir tane rotring kalemi olmuştur. (bkz: kahverengi fix rotring)
son modellerinde silgisinin ortasına yerleştirilen iğne desteğini geri çekmiş, hain markadır.
üniversite yıllarından beri kullandığım bana mısın demeyen emektar uçlu kalemimin markası.
gün itibariyle açılan yazar alımları ile sözlüğe kayıt olmuş çaylağımızdır. hoşgelmiştir. yazarlığa terfi etmesini heyecanla beklemekteyizdir. *
sanırım tikky diye bir kavramın ortaya çıkmasından sorumlu kalem markasıdır. önceden tikky, tiki, tiky * diye bir sözcük var mıydı? yanılmıyorsam yoktu. ama bu kalemi alan hedef kitlenin genel adı kalemin markasına dönüşmüş, marka adıyla özleşen ürünlerden sonra kullandıkları markaların adıyla özleşen * mallar da ortaya çıkmıştır.
Hala tahtına oturabilen bir uçlu kalem markası çıkmamıştır. Defalarca beni yarı yolda bıraktığı da olmuştur; ama seneler sonunda.
en zayıf yerinin ön kısmı olduğunu düşündüğüm kalemdir. her zaman aynı yerden kırılır. kırılınca da japon yapıştırıcı, uhu, para bandı fayda etmez. bir süre kırık kullanılır sonra yenisi alınır.
tırnak aralarını temizlemekte de yazı yazmakta gösterdiği başarıyı gösterebilen çok amaçlı kalem. ayrıca silgiye batırılan iğne desteğini çekmesi benim tarafımdan da esefle karşılanmıştır.
sozlugumuze reklam atagı yapması beklenen basarılı kalem. beyazı guzel kahvesi klasiktir.
birkaç ayarlamayla silaha dönüşüp, içini fırlatabilecek kalem.
çalınınca kolay tespit edebilmek için herkesin farklı yerlerine çentik attığı kalem.
yazar olmayı basarabilmis eski caylak, taze yazar kişisi.
tombikleşerek eski havasını yitiren efsane çıtçıtlı kalem. inceleri yüksek rakamlara satılabilir.
(bkz: tiky ıı)
acayip bir şekilde rakibi faber castell'in kalemleri zamlanırken ucuzlayan uçlu kalem, nt'de 4,25 liraya bulabilirsiniz, tabi her yerde bu fiyata bulunamamaktadır.
kalemin üzerindeki kırmızı halkanın, kalemin adından geldiğini 10 yıllık bir rotring kullanıcısı olmama rağmen bugün algıladığım, bu yüzden gözyaşlarıma dur diyemediğim en güzel kalem markası.
adeta kaybolmak için beni kullanmış olan kalem. sınıftan çıkarken nedensiz bir biçimde elimde götürdüm kalemi, cebimin delik olduğunu bile bile basketbol oynamaya giderken cebime koydum. sınıfa çıktığımda ise haliyle cebimden düşmüştü. beynimi ele geçirdi sanırım.

neyse para biriktirip alıcaz bi tane. iyi çiziktiriliyor rotring ile ha!
bir uçlu kalem markasıdır. diğer sıradan markalara oranla pahalı bir markadır.