bugün

http://www.limango.com.tr'den ulaşabileceğiniz ünlü markaların ürünlerini indirimli satan internet sitesidir. direk girip üye olamazsınız. üye bir arkadaşınızın sizi davet etmesi gerekmektedir.
özellikle giyim, gözlük, takı, çanta, ayakkabı...vs. üzerine kurulu, ünlü markaları 5-7 günlük süreyle indirimli satan private shopping sitesi. http://www.tinyurl.com/limango-davetiyesi adresinden üye olunabilir.
bugün gs store ürünlerinin indirime gireceği sitedir.
isteyene davetiye gönderilir *
Gs ürünleri indirimi için son gündür. Davetiye isteyen ulaşsın.
1 buçuk haftada 2 yastık gönderememiş alışveriş sitesidir.
(bkz: çok da fifi)
birkaç kez alışveriş yaptığım, genellikle markalı ürünleri ciddi indirimlerle satan e-ticaret sitesidir. markafoni ile aynı sisteme sahiptir. kredi kartı ile alışverişlerde, world kard veya bonus kart sahiplerine taksit imkanı sunar. verdiğiniz siparişi, kampanya bittikten sonraki haftadan itibaren göndermeye başlar. en kıl noktası da budur zaten. ve fakat böyle olduğunu da belirtiyorlar zaten. gözlükleri, takıları, ayakkabıları falan uygun fiyatlara sattıkları oluyor gerçekten. ara sıra da 5 liralık hediye kuponları takdim ediyorlar, siteden alışverişlerde kullanabilmek için.
indirim demişken, biraz da bilmek lazım elbet piyasadaki fiyatları. mesela bir keresinde, 150 liralık bir ürünü 95 liraya diye satıyorlardı. akakce.com gibi, ucuz fiyat gösteren sitelerde baktığımda, ürünün e-ticaret platformunda zaten en ucuz fiyat ile 90-100 lira aralığında satılmakta olduğunu görmüştüm. yani indirim diye hemen de kanmamak, araştırmak lazım.
bazı ürünlerde ciddi indirimler yapmakla birlikte piyasa araştırması yapılıp ürün alınması gereken site. çoğu üründe ticaret kurnazlığı yapılıyor. 100 liralık bir ürünü, 200 liradan 100 liraya indi diye size satmaya çalışabiliyor. akakce.com, ucuzu.com, cimri.com gibi sitelerden karşılaştırma yapın.
gün itibariyle, galatasaray'ın 2009-2010 sezonu kamp-antreman ürünlerini kampanya ile satmaya başlamış olan alışveriş hedesi.
duvar sticker larının çok tatlişko olduğu ama bi türlü alamadığım online alışveriş sitesi.
kampanyası olan her ürün gerçekten çok makul fiyatlara sergilenir yalnız o birbirinden güzel duvar ve beyaz eşya stickerlarını nasıl oluyor da öyle cüzi fiyatlara sattılar hala şaşkınım. bence alışveriş seven herkesin üye olması gerekir.
markafoni benzeri private b2c alışveriş sitesi. ürünlerini sattığı markalar kaliteli ve bilindik markalar olup ciddi indirimlerden faydalanabiliyor. otto group'a bağlı. markafoni şimdilik daha başarılı görünse de iki sitenin de tüm sistemi ve site dizaynı inanılmaz derecede benzerdir. her ikisinde de üyelik sistemi davetiye ile yürüyor.
outlet ürünleri internetten satan site. Piyasa araştırması yapılmadan indirim oranlarına kanılmamalıdır.
adeta bok gibi olan sitedir. 25 ekimde verdiğim siparişi hala elime ulaştıramamış üstüne üstlük bütün mesajlarımı da cevapsız bırakmıştır. sakın ama sakın alışveriş yapmamanızı öneririm yoksa babalara gelebilirsiniz. allahtan benim siparişim ufaktı da çok canım sıkılmadı. ama yinede yarın ilk iş tüketici mahkemesine başvurucam. bu dangalaklara hadlerini bildirmek lazım.
80 markada hayvan gibi indirimler yapmış olan alışveriş sitesidir.alışveriş yapmadan çıkmak mümkün değildir.
güzel kampanyalar yaparak türk halkını internetten giyim alışverişi yapmaya alıştıran sitelerin öncüsü.
ayrıca;
(bkz: limango erkek mankeni)
sadece little budha ürünlerini aldığım site. güvenilirdir ve evet, ortalama 10 günde elinize geçiyor.
sipariş edilen babet tarzı ayakkabının convers tarzında olanı gönderen site. insanları salak yerine koyuyorlar resmen. Tamamen tesadüfmü yoksa ürünlerin hepsimi tırışka anlamadım istenilen saatte de problem var. Bütün ürünler aynen iade.
bir rakamın üzerini çizip yenisini yazarak -kimi zaman- indirimle kandıran site.

geçen hafta 179 liranın üzerini çizip 49 lira olarak gösterdiği bir güneş gözlüğüne, çok tesadüfen başka bir siteden bakayım dedim. gördüm ki o gözlük zaten her yerde çatır çatır 50 liraya satılıyor. her üründe bu mantık olmasa da, alışveriş yapmadan bir yoklama yapın derim.
ayrıca bu sabah, sipariş etmiş olduğum ayakkabı, güya piyasa değeri 240 lira olan, 50 liraya aldığım, buram buram bali kokusu içinde elime geçti. bal gibi de çakma çin malı.
kendisi sitesinde 90 lira olarak satılan babydolle 135 lira yazıp üzerini çizdikten sonra 75 lira yazan sitedir. tamam yine 15 liralık indirim var da niye göz boyuyorsun arkadaşım 135 diye. ya sabır
aradığınız her şeyi indirimli olarak bulabileceğiniz mükemmel bir site.
halihazırda bu başlığı okumamın ardından hemencecik ziyaret edip hazır girmişken de bir ayakkabı alıp bütçesine katkıda bulunduğum alışveriş sitesi.*
"en beğendiğiniz markalar %90 indirimli" gibi bir reklam yapan alışveriş sitesi. almayanı dövüyorlar o biçim indirim.
Fötr şapkayı karton kutuda değilde kargo poşetinin içine koyup gönderip şapkanın ağzına sıçılmasına sebep olan düşüncesiz alışveriş sitesi.
Birçok markayı cidden ucuza satan, birçoğunu da ürünün altına yazdıp, sonra üstünü çizdiği (güya) gerçek fiyatını şişirerek ucuza satıyor imajı veren alışveriş sitesidir. buradan alışveriş yapmak isteyen arkadaşlara şahsi önerim, ne alırsalar alsınlar gerek benzer alışveriş siteleri gerekse normal piyasadaki fiyatını önce araştırıp sonra almaları yönündedir. bazen de hayatınızda hiç duymadığınız marka isimleri ile çakma ürünleri, kaliteli fotoğraflarla sunarak fahiş fiyata satma eğilimleri yok değil...

gelelim sitenin güvenilirliğine. (#12324297) nolu entryde bahsi geçen ayakkabıları alarak buradan ilk alışverişimi yapmış bulunmaktaydım. dikkat etmeniz gereken bir noktada siteden almış olduğunuz ürünlerin hepsiburada vb siteler gibi anında veya 3. iş günü içerisinde değil, sitede yazana göre en erken bir hafta ( 7 gün) içerisinde alıcılara kargolanmaya başlayacak olmasıdır. yani alır almaz veya 1 hafta geçmeden hemen müşteri hizmetlerine mesaj döşemeye başlamayın. şahsen siparişi 05.07.2011 de vermeme rağmen 09.07.2011 de kargoya verdiklerini mesajla bana bildirerek beni şaşırtmışlardır, bundan önce site hakında okuduğum onca yoruma rağmen. henüz ürün elime geçmemekle birlikte geldiğinde de ayrı bir edit yapma taraftarıyım. o zaman olursa iade, ürün kalitesi vb şeyleri de ekleyebilirim sanırım.

bu tip siteler genelde davetiye usulü ile çalışmakta olup, markafoni, trendyol gibi benzer içerikli sitelerin davetiyeleri site isminin yanına davetiye yazarak google'da rahatlıkla bulunabilir. sağdan soldan davetiye istemeyin.

üye olduktan sonra durup dururken size 1 gün veya birkaç saatlik geçerli olmak üzere hediye çeki verilebilir. muhtemelen tutar 7 tl kadardır. her alışverişinizde 1 adet çek kullanabilir, kargo firmasını seçemez, mecburen 7 tl (minimum) bayılırsınız. yani arada bir alışveriş yapın diye size gaz verir anlayacağınız. hediye çeklerinizi birleştiremezsiniz. eğer bir arkadaşınızı davet edip de siteye üye olmasını sağlarsanız ve o da ,minimum kaç liralık olduğunu bilmemekle birlikte, siteden alışveriş yaparsa, size ilk alışverişte 10 tl yüklenir. harcayamadan hediye çekiniz uçar. böyle de egzantrik çekler. bazı sitelerde çek paylaşımları falan yapılmakta. araştırırsanız bulursunuz.

şahsen bedava alışveriş yapmak adına fake hesaplar açıp, tek adresten yollanan davetiyelerle hepsini siteye üye yapıp, hepsinden cüzi miktarlarda alışveriş yaptıktan sonra, diğer hesaplara davetiye gönderen ilk hesapta toplanacak (10 x davet edilen kişi sayısı) tl lik alışveriş yapmak, daha sonra da diğer hesaplardan aldığım ürünlerin hepsini iade etme planım vardı. yani amaç 10'ar tl lik çeklerden olabildiğince çok kazanmaktı. çeklerin tek tek kullabilir, birleştirilemez ve süreli olmasıyla bu plan suya düştü. aynısını markafoni vb sitelerde de düşündüm ama orada da üyelik sonucu kazanılan çekler belli bir zaman sonra aktive oluyor vs vs gibisinden önlemlerle işin önüne geçilmiş gibi duruyor. yani boşa bi tarafınızı yırtmayın, onlar da akıllı az çok.

kısacası üye olunup, arada gezilesi ve yine arada alışveriş yapılası sitelerden. piyasada bulamayacağınız, veya bulup da o fiyattan `alamayacağınız bazı ürünler bazen düşüyor işte.
markafoni ve trendyol'a da üye olunuz, ara sıra geziniz, kelepir varsa alınız. millete de ucuza aldım diye hava basınız. mutlu olunuz. ama yok! ben görmeden almam diyenlerdenseniz, size önerim: get the fuck out now! tamam sakin...

ekleme:
ürün elime ulaşmıştır. kargoda sorun yaşanmamış olup, hız açısından gayet makuldür. ürün kalitesi, olması gerektiği gibiydi. sertifikalar, fatura vs tastamamdı. resimde gördüğümle aynı ürün. yani her şey olması gerektiği gibi. ne diyelim, teşekkürler limango. öptüm bay gömdün say...
markafoni veya trendyol'un gerisinde kalmış alışveriş sitesi. zira sürekli aynı markalar ve türevleri indirime girmektedir. ürünlerde yapılan indirimler abartılmaktadır, iade süreci de gereksiz uzayabiliyor. onun dışında kargonuz belirtildiği tarihte belirtildiği yerde olacaktır, söz verdikleri gibi.