bugün

bu herif lotr'da (bkz: lord of the rings) gandalf'ı seslendirmiştir,velhasıl,gayet de güzel olmuştur.
efendim bir de bonus olarak şunu belirtmeliyim ; aynı seride theoden i seslendiren adam (adını bilmiyorum) gerçek hayatta theoden e şaşırtıcı derecede benzemektedir... (bkz: bak sen şu allahın işine)
kurtlar vadisindeki sıradışı karakterlerden biri.
diğeri için (bkz: deve tuncay)
KARISINI ALDATTIGI ICIN ASAN SONRADA AKLINA GELDIKCE SUSAK GIBI AĞLIYAN VE NE DEDIGI BELLI OLMIYAN BUYUK PISKOPATLARTANDIR AĞIR ABI DIR
konseyde testere ile ağız dalaşına girmişlerdi. testere asarım keserim havalarındaydı. bir ayar verdiki sormayın...

- lan ben senin anan mıyım? üstündeki adammıyım? kimi kesiyosun lan...
büyük baba dündar kılıç' ı canlandırmıştır bu dizide. daha filmin ilk başında baron tarafından
+üzülme laz ziya bu sene de sürmenesporu şampiyon yaparız...
diye bir cümle söylenmiştir. dündar kılıç'ın sürmeneli damadının da yine bir baba olan alaattin çakıcı olduğunu düşünürsek bu ihtimal çok gerçekçidir.
ismini şiddetle "laziya" olarak telaffuz etmesini istediğim kişi.
torunu pusat tarafından on sene sonra çekilecek yeni bir dizide intikamı alınacaktır.
cumhurbaşkanı olması halinde amerika'ya posta koyabilecek şahıs.

-kerkük'ü...boşalttırmayız corç buuuuşşş...
konustugu kisinin adini surekli soyleyerek insani zivanadan cikaran mafya babasi.
testere'nin mekanınını bastığında söylediği,
"sen kısa donla ananı keserken, biz 3000 kişiye racon kesiyorduk!"
sözü ağırlığını ortaya koyan karakter.
bir zamanlar ''orhaaaaaaaan orhannn'' ekolunu yaratmış adam.
gerçek hayattaki karşılığı dündar kılıç'tır.
testere'nin "dostum geldin hasmım git" lafına "dostum olmaz,hasmım yaşamaz" lafını oturtan büyük baba,ağır abi.
kurtlar vadisi ilk başladığında adını her duyduğumda lazyağı anladığım, akabinde böyle isim mi olur diye düşündüren karakter.
ulan ben senin anan mıyım üstündeki adammıyım ki ben den özür bekliyorsun sözüyle unutulması zor kurtlar vadisi karekteri.
(bkz: orhaaaaaaan)
(bkz: kahyaaaaaaa)
''biz bu karadenizde gemimizi yürütebilmek için her dalgada dümeni kırdık, ama en sonunda dümeni gerçekten kırdık'' söz öbeğine sahip kişi.
çok güzel "nesriiiin" der.
ayrıca gemilerinin kundaklandığını öğrendiği an sesini incelterek "benim gemilerimi mi?" demesi haz verir insana.
nitekim bu dünya ona da yar olmamıştır.
kurtlar vadisinde kurtlar konseyinin orijinal tiplerinden olup, esprili görünmekle birlikte acımasızdır. çakır'ın kayınpederidir. kelimeleri uzata uzata tipik bir konuşması vardır. özellikle hüsrev ağa ile eküridir. oy asiye asiye türküsünü taş plaktan ve ağlaya ağlaya dinlemelere doyamaz (kendisini aldattığı için astığı karısı asiye'yi hatırlatması nedeniyle).
(bkz: gemilerimi batırma necmi)
(bkz: laz böreği)
günün anlam ve önemini belirten video için;

(bkz: http://tinyurl.com/25qczct)
kendisi nostradamus a alternatiftir.
trabzonspor un şampiyonu belli edeceğini önceden bilmiştir.
http://videogaleri.gazete...n-sampiyonluk-yorumu.html
ihtiyar çınardır kendisi. belkide dizide rolünün hakkını en çok veren kişidir.
dizideki gercek ismi ziya yılmaz olan karakter.
gülüşüne hasta olduğumuz kurtlar vadisi dizisinde armatör ve silah kaçakçısı efsane karakter.