bugün

bir zamanlar sevdicekten duyulduğunda mest eden ancak şimdi ancak kalp yarası yaratan sözcük...
sevgililer günü kutlu olsun yazarı...
şahsimin tipsiz yüzünü kara kalem çalışması ile ölümsüzleştirmesini istediğim süpersonik insan...
efendim elinden her iş geliyor... yapamadığı bir şey var mı bilemiyorum ama her şeyi becerebilir... bulunmaz hint kumaşı gibidir... her eve, her zirveye lazım cinsten... siz yeter ki işleri ona bırakın o severek yapıyorsa parmaklarınız bile yersiniz... * *
bugun oynadıgımız scrabble oyununda taş tutarak bizi bozguna ugratan yazar kişisi.
feridun düzağaç tarafından seslendirilen güzel bir şarkıdır.
lavinya_

sözlükle tanışmamı sağlayan çevreci, şirinmi şirin(twety gibi), her taşın altından çıkabilen, organizasyonların başını çeken, bilmediği hiç bir şey olmayan, gezip tozmayı, eğlenmeyi seven, girdiği yabancı ortama bile 5 dakikada ayak uyduran, alemci, bazen efkarlı, bazen buğulu gözlü, sigarayı sevmeyen, arabada hızı hiç sevmeyen, gece 12 de işiniz düşse bile yardımınıza koşacak, arkadaş, dost canlısı, organizaysonların başını çeken(galiba bunu ikinci kez söylüyorum), geziler düzenleyen, yerinde durmayan, sözlük için gerekli, yüzü güldümü gözleride gülen, arkadaşları için öss sınavına bile girmeyip onlarla gezmeye gidebilen, eşine pek rastlanılmayacak, ehliyet sınavını tek seferde kazanan, nicki gibi kendiside güzel 3. nesil yazar.

ayrıca, zamanında zaga programına katılıp, hiç hazırlıksız canlı yayında okanın karşısında uludağ sözlüğü anlatmış, kimine göre iyi, kimine göre kötü konuşmuş, sonuçta öyle yada böyle uludağ sözlüğü insanlara tanıtmıştır. (bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
hayatında çok büyük bir değişim yaşayacak olan yazar. bazıları için küçük birşey görünse de bizler için kocaammmannn bir olay. herşey gönlünce olsun herşey yolunda gitsin ve istediklerin gerçekleşsin canımm. dün gelemedim ama sen durumumu anlarsın diye umdum.
gitmenden dolayı üzgünüm... artık her an buluşacağım arkadaşım olmayacaksın ama senin için doğru olan şeyin hayalden çıkıp gerçeğe dönüşmesiyle mutluyum. yolun açık olsun yarın yeni bir başlangıç. gülümseyen smiley burada...
Hiçbir dert yüregini ekşitmesin yazarı. dogum gunun kutlu olsun, uzak diyarlarda mutlu ve huzurlu olasın inşallah.

iyi ki dogdun ve iyi ki varsin... nice mutlu ve saglıklı yıllara. hep birlikte...
geçen akşam sözlüğe atıp tutuyorum gene. çıktı bir köşeden döndü baktı yüzüme. "her şeyi biliyorsun anlat" dedi.

ben de ona dedim ki; "eğer öğrendiklerinden sonra burada duramayacaksan, neden anlatayım".

boşver be güzelim, içimizde kalsın kulunç olsun.

bu arada iyi ki doğdun...
dogum günü kelebegi. nice mutlu , saglıklı yıllara , huzur dolu günlere...
doğum günün kutlu olsun canım arkadaşım. güleryüzlüm. hep gül sen hep yüzünde gülücükler olsun. şimdi kabataştan geçerken yürürken aklıma hep sen geliyorsun bunu bil. iyi ki varsın. iyi ki arkadaşımsın...
gurbetten getirdiği newcastle forması için sonsuz teşekkür ettiğim, süpersonik bir yıl geçirmesini dilediğim şekerpare..
bu yeni yılda dilekleri artık gerçek olsun dileyenlerdendir.
bu yeni yılla hayalleri artık gerçekleşsin, gurbet ellerde sağlıkla aşkla mutlu bir yıl geçirsin dileklerinde bulunduğum güler yüzlü yazar.
dünya küçük, hayat hayalin ta kendisiymiş,
masal perisi masal kadar gerçekmiş,
nereye gidersen git, ne düşünürsen düşün,
aşk hayat kadar hayalmiş...

biraz peri tozu, biraz marmara'nın tuzu
biraz da güneş koy giderken bavuluna,
ve nereye gidersen git, ne düşünürsen düşün,
bavuunun içinde saklı bütün düşün... *
yüreginin büyüklüğü bu coğrafyaya sığmadığı için uzaklara gitmek zorunda olan yazar. opuyoruz mütamadiyen lakin ben doyamadım. *
bir feridun düzağaç fenomeni. ölümsüz şarkıdır. 13 yıldır dinliyorum ölene kadar dinleyeceğim. eskimez, bıkılmaz.

Sana gitme demeyeceğim
Üşüyorsun ceketimi al.
Günün en güzel saatleri bunlar,
Yanımda kal.

sözler için özdemir asaf'ın da ellerinden öpüyorum.
1 mayıs işçi, emekçi bayramı kutlu olasıca ingiltere kraliçesi yazar..
çok severim ama çok uzaklarda şimdi. huzuru gölgesi kadar yakın degil bu sıralar...

ingiltere premier liginden düşmesini istediginiz bir takım varsa formasını sipariş edin; zira o takım seneye banko düşüyor. * o kadar da eli ugurludur. *
sana gitme demeyeceğim
ama gitme lavinya
yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim
i̇ncinirsin yine de sen bilirsin
sana gitme demeyeceğim
ama gitme lavinya
üşüyorsun ceketimi al günün en güzel saatleri bunlar
lavinia yanımda kal
sana gitme demeyeceğim
ama gitme lavinya
adını gizleyeceğim
sende bilme bilme lavinia
yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim
incinirsin yine de sen bilirsin

şeklinde sözlere sahip dertlendirici bir feridun düzağaç şarkısıdır. özellikle "yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim incinirsin yine de sen bilirsin" bbölümü bi koyar. yalan oldugunu bildiginiz halde inandıklarınız, yalan oldugunu bildiğini bildiginiz halde söyledikleriniz gelir aklınıza.
mükemmel bir özdemir asaf şiiri ve aynı güzellikte feridun düzağaç şarkısı. ve nedendir bilmem, her duyduğumda aklıma şu kelimeyi getiren kelime;
(bkz: lavunya)
--spoiler--

adını gizleyeceğim
sen de bilme
bilme lavinya

--spoiler--
bayramın mubarek olsun.
feridun düzagaç'tan dinlemeye öldügüm bittigim hatta geberdigim sarkidir (abartim galiba).
özellikle "adini gizleyecegim sende bilme lavinya" ve "sana gitme demeyecegim ama gitme lavinya" kisimlari bu kadar içten ve güzel yazilirdi.