bugün

1)labrador retriever, bir av köpeğidir. avcının vurduğu avı düştüğü yerden alıp, taşıyan bir beceriye sahiptirler. bilhassa ördek avında son derece yardımcı olmaktadırlar.

2)kanada'nın doğu kıyılarını etkileyen soğuk su akıntısıdır.
cografya ders kitaplarında adı gecen soguk su akıntısıdır.
Kibar ve sevgi dolu karakteri nedeniyle en iyi aile köpeklerinden biridir, özellikle çocuklara karşı büyük sevgi gösterirler. uyuşturucu bulma, sakatlara rehberlik etme konusunda oldukça başarılıdırlar. suyu en çok seven köpek cinsidir ayrıca.
kuzey amerikanın kuzeydoğusunda kanada'nın doğusundan oluşan bölgenin adı.
tüylerinin kısa olması nedeniyle golden retriever a göre daha evde bakılası bi hayvancağızdır. özellikle renkli gözlü olanları ayrı bi şirindir ama çabuk büyürler.
sıcak su akıntısı.
isp. çiftçi ya da çiftçilik.
Bir granit cinsidir.
(bkz: labrador yarımadası)
dünyanın en zeki köpek sıralamasında ilk beşe giren köpek cinsidir. çok sevimli ve insan canlısıdırlar. sanki oyun oynamak için dünya'ya gelmişlerdir. bekçilik özellikleri kesinlikle yoktur. sahibini, aşık olabilecek kadar çok sever ve ona güvenir. ayrıca oburluklarıyla ünlü köpeklerdir. * 24 saat yemek verseniz kesinlikle hayır demez. *
Golden retriever gibi insancıl köpeklerdendir. Çocuklara zarar verdiği pek görülmemiştir. Av köpeği olması itibariyle, oldukça hareketli ve enerjiktir. insancıl olduğu için ev köpeği olarak beslenebilse de, çok enerjik olduğu için geniş alanları daha çok sevecektir. Ev köpeği almak isteyenlere bence golden retriever daha uygundur ama bir av köpeği arıyorsanız, kesinlikle doğru seçim.
yaz ayları geldiğinde boğazdan kesilen hayvancağız. . . muhtemelen birçoğunda şeytantüyü olacak nice boxer larla, doberman lar la, kurt lar la oyun oynayabilitesi vardır. . .

(bkz: her eve lazım)
Son derece muhteşem olan köpek cinsi . Çok insancıl ve tatlıdırlar .
Siyah , kahverengi ve sarı renklerde bulunurlar . Genelde renk kırması görülmez bu sevimli köpeklerde.
Yüzlerinde çok sevimli bir ifade vardır.
Çok zekilerdir , eğitilmesi çok kolay ve eğlencelidir . Midelerine çok düşkünlerdir.
goldın gibi ne sırnaşır öper koklar ne de yalar sizi. tam anlamıyla kuuldur bu köpek cinsi ve öyle melül melül bakarken o kadife tüylerine dokundukça dokunanız gelir.
(bkz: yerim yerim)
Labrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir. özellikle de suda oynama bayılır.

çocuklara karşı olmak üzere mükemmel bir karakteri vardır. insanlarla olmayı çok sever ve ailesinin parçası olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır. Yavruyken çok iyi sosyalleştirilmezse yabancılarla bazıları mesafeli olabilir.
Bu köpekler bekçi köpekliği yapabilir; ama her ne kadar bazılarının koruma yaptığı bilinse de koruma köpeği değildir. Kendi başlarına çok bırakılırlarsa eşyalara zarar verici olabilirler. Labrador'a çok güçlü bir boynu olduğu için erken yaşta tasmasını çekmeden yürümesi öğretilmelidir.

Yarışma kanından gelenler av kanından gelenlerden genellikle daha ağır ve uysaldır. Av kanından gelenler daha enerjik ve hareketli olabilir. En iyi eşlik köpekleri genellikle bu iki kanın karışımıdır. Bu ırk oldukça popülerdir.

Labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır. Av, iz sürme, vurulan avı geri getirmek, bekçi köpekliği, narkotik, körler ve sakatlar için rehber köpek, arama & kurtarma, agility ve itaat yarışmalarında başarılıdır.
karakterli köpektir. 'kendi ayaklarımın üzerinde yaşıyorum oğlum ben', 'ne şirin gözükücem ulan' der gibi bir hali vardır. bir de saf ırktansa o köpek değil devasa bir yaratıktır.
bahçeli bir evde yaşıyorsanız ve köpek beslemeyi düşünüyorsanız en büyük adaylardan biridir. oyun oynamayı sever, sahibini korur ve en önemlisi diğer köpekler kadar kıskanç değildir. ne verseniz yer. ayrıca * adlı filmdeki marley adlı efsanevi köpeğin cinside labradordur. her ne kadar film olsada yaptıklarını, yapabildiklerini görmek insanın suratında bir tebessüm oluşturmaya, yer yer yardırmaya olanak sağlar.
hem apartmanda hem de bahçede güzel güzel beslenebilir köpek cinsi.güzeldir, sakindir, yılışıktır, yavşaktır efendim.ayrıca bir tehlike anında havlaya havlaya arkanıza geçerek ''korkma ben arkandayım'' diyecek kadar cesurdur.küçük kardeşi, bebeği, yaşlı nineleri olanların besleyebileceği ırklardandır.
yavru labradorlar cok duygusaldır.
benimkinin ismini soylersem cok ozele giriyor ben kısaca "it" diyeyim o zaman moderatorleri kızdırmayalım.(ki daha once isminide soylememistim.)
sanırım ilk cumle bu sozluk icin cok bile...
tüyleri halısaha gibi olan sevimli köpek.
aşırı akıllı ama çok ilgi arsızı köpek cinsi. chow chowlarla en iyi anlaşan kökpekler.
yavruları yenilesi sahip olduğum köpeğin cinsi.

http://www.youtube.com/watch?v=hPsSWWZy2lc
sevgiliyle kurulan hayaldeki köpek cinsidir. kahverengisi makbuldür.
ağır başlı sakin bir köpektir. zor anlarda ise salak salak hareketler yapıp sahibinide kendinide tehlikeye atmaz. zekidir. ve çok sevimlidir. ayrıca unutma gibi bir özellikleri yoktur.
gel beni sev diyen it oğlu itler.. yirim lan sizi...