bugün

En çok sevilen ve güzel gözüken rengi kahverengidir. Çok zeki oldukları için tercih edilirler ve fiyatları da bir o kadar pahalıdır. Bakmak taşşak ister bakımı da bir o kadar zordur. https://www.patibul.com/25/labrador retriewer cinsi genellikle satılıyor.
Siyah bir labradorum olmuştu 7 - 8 ay kadar. Sonra çalınmıştı maalesef. Çok akıllı oluyor bu cins köpekler. Çoğu eğitilip hizmet sektöründe yerini almıştır bu yüzden.
Körler için ve emniyet birimleri için çok iyi birer yardımcı olurlar. Biz hiç eğitmemiştik. Kendiliğinden eğitimli gibi bir şey zaten bu hayvanlar. Hiç yormazlar.
Oyun oynamayı çok severler. Tamamen zararsızlar ve sahiplerini görünce mutluluktan yarım saat yerlerde yuvarlanabilirler. Bir çok köpek bunu yapar ama labrador biraz abartır.
(bkz: foxred labrador)
Grönland'dan başlayan ve güneye doğru inen atlas Okyanusu soğuk su akıntısı.
çok tatlı, kıskanç bir tür.

ve çok yılışık.

ben sevimliliği haricinde çok fazla hazetmiyorum.

devamlı onunla ilgilenmelisiniz, yoksa küsebilir.

o yüzden onunla ilgilenebilecek bir insan var ise sahiplenin.
denizi, suyu çok sever. yanında bahçe sulamak ya da araba yıkamak isterseniz, 2 kez düşünün derim. hortumu ağzından almak kolay olmayacaktır.
almak istediğim köpek ırkı.
labrador sahipleri pm'i yeşillendirirse sevinirim.
Golden retriever a göre daha tüysüzdür ve haliyle tüy dökme problemi daha azdır. Evde beslemek için golden retriever düşünenlere labrador tavsiye ederim bu yüzden. En az bir golden kadar akıllı ve sadıktır.
(bkz: labrador retriever)
görsel çok tatlı bir cins.
Yavruyken ki kendisinin yavruluğu 3 yaşına kadar sürüyor, tam bir baş belası olan köpektir. verdiğiniz eğitimlerin hepsini alır ama bir çıkarı yoksa asla uygulamaz. her şeyinizi kemirir, arkanızı dönmeye asla gelmez. çok fazla gaz yapar ve leş gibi kokutur. tuvalete çıkarırsınız ama o size kızarsa kakasını yine de yapabilir, içinde bekletiyor her ihtimale karşı sanırım. arkanızı dönmeye gelmeden evden kaçar, bağımsızdır ama bir ıslığınızla sizin onu görebileceğiniz mesafeye gelir kendini gösterir fakat nafile sonra gider tek başına takılır.

üç yaşını geçtiğinde ise dünyada ki en iyi arkadaşınız olur, siz gak demeden o ne demek istediğinizi anlar. sizinle zaman geçirmeye bayılır. yabancıları zararlı ve zararsız olacak şekilde ayırt eder sizi uyarır, asla birini ıssırmaz ama ırkı bilmeyen kişileri korkudan öldürebilir. çocuklarınızla ya da evcil hayvanlarınızla harika anlaşır. kedi gördüğü zaman kovalar ama kedi onu kovalarsa hemen arkanıza saklanır.

oburdur gerçekten oburdur, ne bulsa yer, ama sizin yanınızda güzel vakit geçiriyorsa yemek ile işi olmaz, kıçını size dayar uyur hiç bir şey yapamazsa patisini bir şekilde sizinle temas ettirir.

3 yaşına gelene kadar onu aldığım her güne lanet ettim, ama artık onu benden kimse alamaz.
sürekli oyun oynamak isteyen cana yakın köpek cinsi.
gel beni sev diyen it oğlu itler.. yirim lan sizi...
ağır başlı sakin bir köpektir. zor anlarda ise salak salak hareketler yapıp sahibinide kendinide tehlikeye atmaz. zekidir. ve çok sevimlidir. ayrıca unutma gibi bir özellikleri yoktur.
sevgiliyle kurulan hayaldeki köpek cinsidir. kahverengisi makbuldür.
yavruları yenilesi sahip olduğum köpeğin cinsi.

http://www.youtube.com/watch?v=hPsSWWZy2lc
aşırı akıllı ama çok ilgi arsızı köpek cinsi. chow chowlarla en iyi anlaşan kökpekler.
tüyleri halısaha gibi olan sevimli köpek.
yavru labradorlar cok duygusaldır.
benimkinin ismini soylersem cok ozele giriyor ben kısaca "it" diyeyim o zaman moderatorleri kızdırmayalım.(ki daha once isminide soylememistim.)
sanırım ilk cumle bu sozluk icin cok bile...
hem apartmanda hem de bahçede güzel güzel beslenebilir köpek cinsi.güzeldir, sakindir, yılışıktır, yavşaktır efendim.ayrıca bir tehlike anında havlaya havlaya arkanıza geçerek ''korkma ben arkandayım'' diyecek kadar cesurdur.küçük kardeşi, bebeği, yaşlı nineleri olanların besleyebileceği ırklardandır.
bahçeli bir evde yaşıyorsanız ve köpek beslemeyi düşünüyorsanız en büyük adaylardan biridir. oyun oynamayı sever, sahibini korur ve en önemlisi diğer köpekler kadar kıskanç değildir. ne verseniz yer. ayrıca * adlı filmdeki marley adlı efsanevi köpeğin cinside labradordur. her ne kadar film olsada yaptıklarını, yapabildiklerini görmek insanın suratında bir tebessüm oluşturmaya, yer yer yardırmaya olanak sağlar.
karakterli köpektir. 'kendi ayaklarımın üzerinde yaşıyorum oğlum ben', 'ne şirin gözükücem ulan' der gibi bir hali vardır. bir de saf ırktansa o köpek değil devasa bir yaratıktır.
Labrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir. özellikle de suda oynama bayılır.

çocuklara karşı olmak üzere mükemmel bir karakteri vardır. insanlarla olmayı çok sever ve ailesinin parçası olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır. Yavruyken çok iyi sosyalleştirilmezse yabancılarla bazıları mesafeli olabilir.
Bu köpekler bekçi köpekliği yapabilir; ama her ne kadar bazılarının koruma yaptığı bilinse de koruma köpeği değildir. Kendi başlarına çok bırakılırlarsa eşyalara zarar verici olabilirler. Labrador'a çok güçlü bir boynu olduğu için erken yaşta tasmasını çekmeden yürümesi öğretilmelidir.

Yarışma kanından gelenler av kanından gelenlerden genellikle daha ağır ve uysaldır. Av kanından gelenler daha enerjik ve hareketli olabilir. En iyi eşlik köpekleri genellikle bu iki kanın karışımıdır. Bu ırk oldukça popülerdir.

Labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır. Av, iz sürme, vurulan avı geri getirmek, bekçi köpekliği, narkotik, körler ve sakatlar için rehber köpek, arama & kurtarma, agility ve itaat yarışmalarında başarılıdır.
goldın gibi ne sırnaşır öper koklar ne de yalar sizi. tam anlamıyla kuuldur bu köpek cinsi ve öyle melül melül bakarken o kadife tüylerine dokundukça dokunanız gelir.
(bkz: yerim yerim)
Son derece muhteşem olan köpek cinsi . Çok insancıl ve tatlıdırlar .
Siyah , kahverengi ve sarı renklerde bulunurlar . Genelde renk kırması görülmez bu sevimli köpeklerde.
Yüzlerinde çok sevimli bir ifade vardır.
Çok zekilerdir , eğitilmesi çok kolay ve eğlencelidir . Midelerine çok düşkünlerdir.