bugün

entry'ler (1487)

muhalif kadir efend

Edit: mobilden girdiğim için başlığı yanlış açmışım. ‘Muhalif Kadir Efendi’ olarak başlığın değiştirilmesini istirham ederim.

muhalif kadir efend

Aziz Nesin’in ‘Zübük’ adlı eserinde yer alan karakter. Eserde karakter şöyle tanımlanır ‘ yarın öbür gün kendi başa geçse, kendine muhalif olur; öyle her şeye muhaliftir’ . Bu karakterde her zaman olması gereken insanı bulurum.

marmaristeki yüzme yarışı skandalı

(bkz: Marmaristeki yüzme yarışı skandalı)

marmaristeki yüzme yarışı skandalı

Merhaba arkadaşlar, telefondan girdiğim için çok yazamayacağım. Fakat detaylı bilgi linkte mevcut;
~https://eksisozluk.com/ma...ki-skandal-final--6031339~
Video link:
~https://m.facebook.com/st...l-final--6031339&_rdr~
neseliolhayatiniyasa rumuzlu arkadaş olayı görüntüleri ile birlikte izah etmiş.

13 yaşındaki seyfi diker kardeşimizi genç yaşında aldığı bu şampiyonluk için kutlar. Tolga Öcal adlı 40 yaşlarındaki yarışmacıya ise yürümeyi ve yüzmeyi daha iyi öğrenmesini, sporda centilmen ve ahlaki davranışları araştırmasını tavsiye ederiz

migros un birada yüzde 25 indirim yapması

Tam biraları alıyordum ki mağaza müdürü ‘beyefendi 4lü paketlerden 4 tane alabilirsiniz’ dedi. Galiba dün aşırı yüklenmişler diğer mağazalarında kalmamış falan. Hanıma da araba aldırıp 4 paketde ona aldırdım. Apartmanın altındaki tekelcimi bile gördüm. Adamla bakışıp kaçamak kaçamak gülüştük falan yani.

Tanım: gariban sevindiren indirim olmuştur.

simone kaslowski

Şahsımı çok şaşırtan çiçeği burnunda tüsiad başkanıdır. Şöyle ki; ismi Türk işadamları derneği olan bir oluşumun yabancı başkanıdır. Sayın yazarlar beni yanlış anlamasın, ırkçılık anlamında değil, bence Türkiye’nin önde gelen sermaye sahipleri bence hükümetin baskılarına karşı gelemeyip ya da uğraşmak istemeyip bu adamı seçtiler ki kendisi tek adaydır.Tüsiad kuruluşundan bu yana ülkenin politikalarına yön veren kurumlardan biridir; ya da bu beyefendi seçilip Türkiye yabancı sermayeye göz kırpmıştır ki bu da şu an ki durumda ne kadar işe yarar tartışılır.

nihat genç

Kendisini aydın diye tanımlayan, meme ile işi olmayan kişi. Aç kalmış olmalı ki popülist hareketlere başlamıştır. Klasik türk aydınının yaptığı gibi rüzgar nerden estiyse sırtını oraya vermiştir.

bizimkiler katil

‘Vatandaşa cart curt yok’ vecizesi ile akıllara yer eden sinirlendiği zaman karşısındakine prens adlı horozu atarak saldırı skillini kullanan ‘bizimkiler’ dizisinin karakteri.rahmetli (bkz: Aykut Oray) canlandırmıştır.

korkut boratav

Tarih konusunda rahmetli Halil inalcık Türkiye’de nasıl bir otorite ise Korkut Boratav’da iktisat konusunda otoritedir. Ayrıca şu kriz günlerinde (bkz: Türkiye iktisat Tarihi) kitabını tavsiye ederim. Ülkemizin ekonomik dönemeçlerini basit ve anlaşılabilir bir dilde anlatmıştır.

die cast

Gerçek araçların belirli bir oranda küçülterek plastik,metal ve alüminyum gibi parçalar ile aslına sadık kalınarak modellenmesidir. Koleksiyon amaçlıdır. Detaylandırma ve malzeme kalitesine göre değerlenir.

er maaşı

2014 yılında Kıbrıs’ta yurtdışı görevinden mütevellit 78 tl olan maaştı. Hey yavrum hey, bir de Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri askeri olmanın gururu. Bilmeyenler için bu askeri birlik G.I Joe gibi seçkin, özel eğitimli, operasyonel bir birliktir. swh

kokualamayanadam

Şifreyi buldu, geri döndü. O eski goygoycu tayfa burdaysa selam olsun. *

yunus balığı

(bkz: yunusu gıdıklamak)
(bkz: balığı gıdıklamak)

bakınız en birinci sıradaki deyim bir anlam ifade ederken, ikinci sıradaki deyim anlam ifade etmiyor. o yüzden yunus balığı değil, yunustur o.

mücahid cihad han'a selam olsun.

agar io

tam bir strateji oyunu büyümek için yancılık sanatını iyi bilmeniz lazım. mesela; prophet jesus nicki ile ile girdim bi baktım the vatican diye bi eleman var ben buna yanladım hacı bildiğin baya birlikte avlanıyoruz, pusu kuruyoruz beni yemliyor falan. baya büyüdük sonra bu salak bi ara parçalandı. sonra ben bu the vaticanı yedim. atalarımız bir kez daha haklı çıktı; (bkz: acıma yetime döner koyar götüne)

ayrıca erkekler çok kibar lan burda kadına karşı. kadınım ben be nickiyle girdim; kimse dokunmadı lan bana, istediğim gibi gezdim valla arada beslediler falan rahat olun kızlar bu oyunda erkek tacizi yok.

hee bi' türbanlı bacı diye biri vardı o çok takıldı peşime. bu da kadın rekabetinin ne kadar pis bir şey olduğunu gördüm.

354 üncü dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

eğitim birliği: 1 iNCi P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / MANiSA MERKEZ
esas birlik: KTBK K.LIĞI LOJ.DES.GR.K.LIĞI BKM.TB. 2 NCi BKM.BL. / LEFKOŞA

hadi bakalım.

reinada enternasyonal çaldırmak

dün gece iş arkadaşlarım ve yabancı ortaklarla çıktığımız istanbul turunda gerçekleştirdiğim eylemdir. bütün gün 2013 yılını analiz etmiş, kar/zarar tablolarını hatim etmiş yeni pazarlama ve ürün stratejileri planlamış ve artık sıkıntıdan hanımlar manikür zamanlarının gelip gelmediğini düşünüp; beyler kravatlarını gevşetip 'lan hangisine yazsam acaba' diye düşünürken ortamın kokusunu alıp; hep beraber bir gece turu yapmayı önermiştim. tam bir katılım olduğunu görüp reinaya gitmeye karar verdim ve sekretere loca rezervasyonu için ricada bulunmuştum.

toplantıdan sonra biraz dinlenip yemeğe çıkıldıktan sonra doğruca reina'nın yolunu tuttuk. garsonlar tarafından locamıza eşlik edilip, locaya yerleştikten sonra ilk önce hafif içkiler ve mesafeli sohbetle geçerken müziğin ve içilen içkilerin hızlanması neticesinde mesafeyi belirleyen libidolar, sohbeti belirleyen ise flörtöz cümleler olmuştu.

martin garrix, dj tiesto, lady gaga remixleri derken birden ebru gündeş ve suçsuz, günahsız, iftira atılan, hor görülen, itilip kakılan; 'söyleyin lan kaç para bir flüt, kaç para lan' kocası reza zarrab'ın dramı aklıma geldi. tanrım, fit vücudum tekno ritimler ile bir titreşime alınmış 3310 edasıyla titrerken, düşüncelerime prangalar vuramıyordum. allah'ım... hemen bir şişe 'dom perignon' söyledim. (fakirler bilmez, zenginler de fakirlere anlatmasın; tüyo versin, fakirler tahmin etsin)

kafamdaki düşünceleri dağıtmak ve birazda şehr-i diyar kentimle başbaşa kalabilmek ve şehrimin gerdanlığını görebilmek için bir kadeh 'dom perignon' ve purom ile açık havaya çıktım. allah'ım yine adalet aklımda gene adalet, gene hesaplaşmalar, gene nöronların beni iç gıcıklayıcı bir sesle seviyeli bir sohbete davet edişi vardı.

hande ataizi zamanında niye tuvalet camına sıkışmıştı lan, niye ibrahim kutluay demet akalın'ı bırakıp demet şener'le evlenmişti peki ya serdar ortaç'ı kim kumara alıştırmıştı, sinan akçıl hadise'yi gerçekten hande yener ile aldatmış mıydı? kafamda deli sorular vardı sevgili yazarlar.

ve düşündükçe kafamdaki sis azalıyor, gözlerim adeta yeşilçam'da yıllarca kör olan ama talihli bir araba kazası sonucu gözleri açılan fatma girik'in gözleri gibi açılıyordu.

Bütün bu soruların cevabı ülkemizdeki tuvalet camlarının küçüklüğünde, isim benzerliği olan ünlü kadınların karışıp yanlış nikah kıyılmasında, insanımızın serdar otraç'ın şarkılarına post-modern olgular yüklemesinde ve sinan akçıl'ın düşük ve dar omuzlarının hande yener'i hadise'den daha fazla etkilemesindeydi.

tanrım, beynim; nöronlarımın elektrik boşalmasıyla rahatlıyor, bedenim; yiğit bulut'un jöleli saçlarında kaydırak misali kayıyormuşçasına ferahlıyordu.

arkadaşlar bu sorunların üstesinden ancak ve ancak adeleli vücuda, zeki bir kurdun bakışlarına ve bir engerek yılanının esnekliğine sahip olan ahu tuğba'nın eski sevgilisi meriç gelebilirdi.

meriç'i hangi şarkıyla anabileceğimizi bilemediğimden ve alkol, libido karışımının beynimi ele geçirmesinden dolayı ancak enternasyonal marşını çaldırabildim. dostlarımdan, canlarımdan, ciğerlerimden özür diler ve bir xanax, bir diazem alındıktan sonra kıvanç tatlıtuğ'a benzeyen vücudumla siz saygıdeğer yazarların affına sığınıyorum.

askerde albayın odasına kapıya tekme atarak girmek

kamuflajının, postalının, pırpırının, iç çamaşırının dile gelip 'abi bokunu yiyim yapma, kendini düşünmüyorsun bari bizi yakma' diyeceği eylem.

toma arkası yazıları

taksim'e gidelim dedin de suyum mu bitti dedim.

gaziantepli olmak

baba memleketi olmasından dolayı antepli sayılırım. hiç gitmeyenlerin, antep'i geri kalmış zannedenlerinde bir gidip görmesini dilerim ayrıca zengin antep mutfağından istifade etsinler mutlaka. yalnız benim gördüğüm antepliler de birbirini çekememezlik durumu var gibi, bilmiyorum neden.

ayrıca benden bütün antepli yazarlara gelsin. gadanız baa gele *

kızının bikini giymesine izin veren laikçi baba

kendisini tokmaklatırken fotoğraf çektiren enişteden daha usturuplu babadır.