bugün

sittin tane cep olmasına rağmen sigara zippo ve araba anahtarının elde taşınması.
kızların gözünde değer kazandırdığı düşünülüp yapılan aktivitelerdir.
(bkz: gitar çalmak)
(bkz: davul çalmak)
arabayı kaldırırken gaza abanmak. arabanın ciyaklayarak kalkması. erkek artistlik yaptığını zanneder ama kızlar arkasından 'aaayyyhh öküüüüz' derler.
sigara içmek...*
universitede sinifa gitar getirip ingilizce sarki soylemek.
gitar kursuna gidecek olanların mutlaka sınıfa gitar getirmesi.
mert:merve bak spordan geldim ha bitane karnıma vursana.* vursana bitane hadi bitane vur ya.*şişirdim bak dominalleriii.* bak vur bitane hadi hııınkk
merve:metromu yiyorum mert görmüyo musun *
mert:hıııııngg vur şimdi hadii *
veee mervee metronun verdiği enerjiyle merte öyle bi vururki mert uçmuştur duvarı delmiştir *
herkes güler mertde 'merve naptıın ya'
merve metroya bakarak 'ben bişey yapmadımki' *
(bkz: metroooo enerjii geliyorum demez metroo)
sevgiliyle falcıya gidip gelecek hakkında bilgi almak. çok can sıkıcı ve aptalca bi durum.
Kedi tekmelemektir.
istisnasız hergün yapılır.
Kızlar bayılıyor.
SAZ TiPi VARKEN GiTAR ÇALAN HANZOLAR.
Sırf artistlik olmasın diye sınıfa gitar götürmeyip stüdyoda ki gitarlar kullanırdım. Bende de sorun var bence.
Kaslı bir vücutla göğsü gere gere yürümek ve kasları göstermek.
(bkz: ağda günü) yapın ulan. bakın canımız yanmıyor diye artizlenirsiniz.
ilk okulda hoca ne sorarsa ilk cevaplayan olurdum. Sırf kızlara zeki imajı çizmek için. iyi gelen sınav sonuçlarına da kendimi sıkıp sevinmezdim bile. En sonunda o kadar iyi hale gelmiştim ki hoca beni olimpiyat sınavlarına yazdırmıştı. Bugün bakıyorum da çok fazla emek sarfetmişim ergenlik heyecanıyla, aslında herşey çok daha kolaymış. Ama iyi ki zorlamışım kendimi, güzel anılar kaldı geriye.
jilet çiyneyip tükürmek.
kampüs içi veya yurt bahçesinde ya da sahilde ateş yakmak sureti ile oluşturulan grup içerisinde gitar çalma.
saati düzeltmek, sakalla oynamak, kara deliklerden kuantum fiziğinden bahsetmek.
kemere telefon sokmaktır.
Otobüste bi yere tutunmadan ilerlemeye, yolculuk yapmaya çalışmak.
Otobüste hava atmak için tutamaçlara tutunmadan otobüste gitmek.
(bkz: Havuza takla atarak dalmak)

Baska bi amaci oldugunu savunan anlatsin bilelim.
mermiye kafa atmak.
Lisedeyken bir istanbul Masalı, Kınalı kar, Asmalı Konak gibi kızların sevdiği dizilerin jenerik müziğini orgla karşı sitedeki kıza çalmak. Kızın arada bir cama çıkıp ellerini yanağına dayayıp orgu dinlemesi, derken bir gün karşı sitede emekli albay olduğu Öğrenilen site Yöneticisinin hışımla camı açıp "lan it oraya gelirsem o klavyeyi götüne sokarım" deyip karizmayı skip atması.
Adam kılığına bürünmek.