bugün

entry'ler (151)

sol siyaset fetö ilişkileri

2 saatte bitirmiş Aktroll. Ulan akp-fetö ilişkilerini yazmaya kalksalar okumaya ömrün yetmez yeğenim.

mola vermeden 780 km araba kullanmak

Yüreğinin götürdüğü yere mi gittin evlat.

11 nisan 2017 recep tayyip erdoğan atv yayını

Sn Cumhurbaşkanı ne anlatıyor, oradaki insanlar neler soruyor anlamış değilim. Bunlarla ben ayrı ülkelerde mi yaşıyorum acaba? Oradaki genç dedikleri ile benim gelecek kaygılarım çok farklı. Benim orada olsam soracağım sorular eminim onların akıllarına bile gelmiyordur. Daha şimdiden bırakmışlar kendilerini politika denen çıkar havuzunun kirli sularına.

11 nisan 2017 recep tayyip erdoğan atv yayını

Sözlüğü Aktroller basmış. Yazık çok yazık. Ekşide yazamıyor çomarlar.

rte nin büyük bir lider olması

Yatacak yeriniz yok aktroller.

kabe nin kızlı erkekli tavaf edilmesi

girilen bu entryde karşıtlığın muhalifliğin bokunun çıkarıldığının göstergesidir. Unutulmamalıdır ki bu ülke de inançsızlar ve tayyipçiler yok. inançlı olan ve tayyibi sevmeyen insanlar da var. bok yemeyin özgürlüğümüze sahip çıkalım ama dini değerlere de saygı gösterelim diye uyarma gereği duyduğum entrydir.

kendini yakan pkk lıyı görünce yapılacaklar

kurtarmak gerekir. hem içine düştüğü ateşten, hem de içine düştüğü diğer ateşten. aslında acınası, üzülesi bir durumdur. Neye hizmet ettiğini bile bilmez. Mantık yak dediler yaktım. Yak diyenler yanmadıkça her ölüme üzülmeli.

kız öğrenci ile erkek öğrenci aynı evde kalamaz

kafamı karıştıran bir önermedir. sadece öğrenciler mi kızlı erkekli kalamazlar acaba? okula kayıt yaptırmasak ya da mezun olsak kalabilir miyiz? okumasak mı acaba? ya da ünlü mü olsak, zengin mi olsak, sizler gibi imam nikahı kıyıp çok eşli mi olsak, nasıl etsek bilemedim ki.
Sayın başbakanım acil dönüşleriniz rica,

sözlük yazarlarının itirafları

bir zamanlar terkedebilmek için yalanlar söylediğim kıza, şimdi aşığım. ama şimdi de o beni istemiyor, çünkü sevmiyor. haklı bıktı çünkü benim gelgitlerimden. meğer ben ne kadar şımartılmışım şimdiye dek. bi halt olmadığımı ben de anladım. aşk da bi halt olmak bi halta zaten yaramazmış. meğer ne kadar sıradansan o kadar mutlu olurmuşsun.

seviyorum seni ile seni seviyorum arasındaki fark

vurgu yapılmak istenen kelimenin önce söylenmesidir.

eski sevgilinin özledim diye mesaj atması

ya terkedip kendini hatırlatmak için atılan ya da bir halt yiyip, terkedilip, pişmanlık ve özlem dolu atılan mesajdır.

eski sevgiliyi hatırlatan şarkılar

bendeki bu aşkı heves mi sandın.

ulu önder sayın başbakan recep tayyip erdoğan

başbakan olduğundan beri her sınava iki kez girmeme neden olan şahsiyettir. senin yüzünden okumaktan vazgeçtim.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

isterdim ki güzel bir anlamı ve uzunca bir hikayesi olsun. ama yok! herşey dedemin isminin bana da koyulmasıyla başlamış. daha sonra tarafımdan, gençliğimizde meydana gelen türkçe katliamına uğramış, biraz cmylmz vari bi nick işte.

telefonu sadece bayramda çalan insan

normal günlerde telefonunu sessize alıp bir kenara koyan, bazen telefonun ne işe yaradığını bile unutan ama bayram v.b günlerde telefonunun sesini sonuna kadar açıp en ulu orta yere koyan, mesajların daha kimden geldiğine bile bakmadan sevinen garip insandır.

bayramın ilk günü oğluna küfürler yağdıran baba

''oğlunun hatrına susuyorum'' diyebileceğim babadır.

bir kürt ün türkçe konuşmak zorunda kalması

öyle birşey yoktur. şu kürt türkçe konuşsa da dinlesek diyen birini duydunuz mu hiç ya da konuş ulan kürt konuş türkçe konuş diye hükmeden birini. istemiyorsa konuşmasın efendim.

tanrı ya sorulacak tek soru

kaderi sen yazmıyor muydun? neden benim kaderimi acımasız bir kadının ellerine terkettin?

türkçesi bozuk insanla alay eden insanımsı

En büyük hata, hata diye birşey tanımamaktır. Thomas Caryle

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

yedi bela hüsnü.