bugün

Kilo vermek isteyenlere tavsiyelerdir. Mesele bence çok basit az yiyeceksin, her bulduğunu ağzına tıkmayacaksın amk.
(bkz: kilo vermek isteyenlere verilebilecek tavsiyeler) ilk tavsiye, aramaya inanmak.
sabah limonlu tarçınlı ılık su için gün içinde yeşil çay takviyesi yapın ve yürümelik yol için minibüs taksi gibi araçları kullanmayın.
aç kalmadan kilo vermek istiyorsanız protein ve sütlü tatlılara abanın. fakat hızlı vermezsiniz yavaş verirsiniz kiloları.
Yüzlerce lira verip koşu bandı almak yerine 2 liraya koli bandı alıp ağzınızı bantlayın...
Lokmalarınız küçük küçük olmalı, ve çokça çiğnenmeli.
Az çiğnenen yemekler mideye kütle halinde iner ve öğütülmesi zor olur. Çoğu da bağırsaklara gittiğinde gaz halinde size geri döner.

En az 10 defa çiğnenmeli, yemek sırasında su içilmemeli, unlu mamülleri azaltmalısınız.

Göründüğü kadar zor değildir aslında, kilo vermeyi engelleyen veya içilen ilaçların kilo aldırdığı bir hastalığınız yoksa şayet.

Edit: esas tüyo toplanın; yemekten önce koca bi bardak su için. Mideniz dolacak ve iştahınız azalacaktır.
götünüzü aldırın.
Aslında dengeli beslenmek ve bol su içmek. Günde bol bol azar azar yemek yemek. Bolca fındık fıstık tükenmek. Tatlıyı çıkarmanıza gerek yok, sadece tatlı yemeyeceksiniz. Ekmekde kalsın. Her şeyden azar azar yemek işin özü.
Kesinlikle spor yapmalisiniz.Spor yapıp şeker ve yağlı şeyleri yemeyin bırakıp mumkunse ekmek yemegide birakmalisiniz.
yıl olmuş iki bin on yedi (2017) hala tavsiye isteyenler var.
az yemek, çok su, hareket. bölgesel için ise çok spor. ezberledik bunları arkadaşlar. iradenize kuvvet.
Önce irade gerek. Diyetisyene istersen milyarlar dök. iraden yoksa o iş olmaz. Diyetisyene gidecekseniz önce kendinize neden kilo vermek istediğinizi söyleyin. Sağlıklı olmak, güzel görünmek, istediğim bedeni giyebilmek. Bunlardan biri yeterli. Diyetisyene gitme sebebiniz ise onun sizi ikna etmesi değil, günlük kalori miktarınızı hesaplamak ve karbonhidrat-yağ-proteini dengeli bir şekilde almanızı sağlamak olmalı. Yani hadi yarın diyetisyene gidip tüm kilolarımdan kurtulacağım diye bir şey yok. Önce kendinizi ikna edin. Ve bence öncelik 36 bedene girmek değil sağlıklı olmak olmalı. Ayrıca lütfen şu zayıflama haplarını kullanmayın. Her gün haberlerde neler görüyoruz? Kilo vereceğim derken sağlığınızdan olmayın.
Ramazanı bir fırsat olarak kullanın. iftarda ezan okununca kocaman bir bardakla su içip şişin. Zaten sonra yemek yiyemeyeceksiniz. Bak bunu kullanın. Kanıtlı bir yöntem.
Aşık olun.
ben kilo vermek isteyenler kısmından ileri gidemiyorum. Çünkü canım ne zaman ne yemek isterse imkanlarım doğrultusunda yemekten asla gocunmuyorum. sanırım bunu yapmamak zayıflamaya yarayacak bir tavsiye mahiyetindedir.
Bir bobreginizi satın hem zayiflarsiniz hem para kazanirsiniz.
Bok yiyin töbe yarappim hep aynı tavsiyeler gerçi hoş ne bekliyorsan. Zaten Zayıflamak istiyorum de herkes canan karatay mübarek.

Neyse kendi imkanlarımla bir buçuk ayda 10 kilo verdim ne diyelim durmak yok.
Askere gidin.
Junkfood dediğimiz abur cubur vs. Uzak durulmalı, günlük kalori ihtiyacı hesaplanıp onun çok fazla değil 200 kalori altında alınmalı ki kilo verme sağlıklı olsun. Spor da yaparsanız yararınıza tabi.
Minimum girdi, maksim çıktı denklemi.
önce insülin direnci nedir onu öğrenmek gerek. sonra da lösin denilen iştah kapatan proteine başvurmak lazım.
az yiyin, çok spor yapın.

kasmaya gerek yok.

taktik maktk yok, spor spor spor.
Hayatınızdan şekeri ve unu çıkarın.
bol su için. suyun kimyasal olarak, zamanla eritemeyeceği şey yok gibi. su içsem yarıyor demeyin. kiloya yarayan şeyler yedikten sonra; su içerseniz , suyun ne günahı var.
Veremiceksiniz bu yüzden boşverin. yiyebildiğiniz kadar yiyin.
Korkarak, kendinizi yiyeceklerden sakınarak asla kilo verilmez doyasıya, patlayasıya kadar yiyin daha sonra dışarı çıkın gezin.