bugün

bir sıla gençoğlu şarkısı.

kenar süsü oldum hayatında
yani olmasam da olurdu..
kaza süsü de verirdin vefatıma,
yokluğum boşluk yaratmazdı..
seni aramamam, sormamam, bakmadan uzaklaşmam eminim çok hora geçti
hurdaya çıktı içim fark ettin mi hiçe döndüm
çürüye çürüye tükendim
rezil ettim kendimi
dağıttım
içtim
düştüm
ona buna ağladım
içimden döküldün
gülmeyi unuttum
kendimi dinlemekten
hastalık hastası oldum senin yüzünden ...

tek yönlü aşkların kahramanlarına yazılmış. üstüne alınan alınsın. düşündüm kimin hayatında kim başrolde kim figüran. işte bazısı da sadece kenar süsü. öyle bir rüzgar gibi geçtim ama hafif bir meltem oldum bazıları için diyor şarkı. ve karşılıksız aşk için kişinin kendine verdiği cezayı da yazmış şarkı; kaza süsü de veririm hayatıma. buna intihar demezler değil mi.

hurdaya döndüm ...
içimden döküldüm...
öğrenciyken bazı derslerde sıkılıp defterlerin kenarına (özellikle çizgili olanların sol kırmızı çizgisi dışına) yapılan sanatsal çalışma.
en bilineni; çizgili defterde birer satır atlanarak çizilen üçlü dikey çizgi gruplarının çapraz olarak birleştirilmesi ve oluşan kapalı alanların farklı renk ya da taramalar ile doldurulması ile oluşturulandır.

(bkz: çocuğun büyüyünce grafiker olabileceğini belli eden b.k)
(bkz: adam olacak çocuk b kundan belli olur)
--spoiler--
kenar süsü oldum hayatında
yani olmasam da olurdu...
--spoiler--

olmasam da olurdu. çünkü ben yoktum zaten sende. sense bende öyle doluydun ki. incitmedim seni kendimle. yaralamadım. savunmasız bırakmadım seni. ateşini söndürmedim, külüne toz kondurmadım.

--spoiler--
çürüye çürüye tükendim
rezil ettim kendimi
dağıttım
içtim
düştüm
--spoiler--

su içtim gene sarhoş oldum. benden hiç gitmedin. arada bir göç ettin sonra yuvana geri döndün. kendi kendime rezil oldum sen bilmedin. dağıldım. toparlanmadım.

seni aramadım sormamam görmemem bir şey değiştirmezdi. gözbebeğime çizmiştim ben seni. elimdeki çizgilerdin.

ona buna ağladım anlattım. kendimi dinledim, hastalık hastası oldum ama vazgeçmedim.

dudaklarının ıslak coğraftasında bir yer bulurum bir gün bulurum da o da tsunamim olur boğulurum.

bilirim bir kenar süsüyüm hayatında. sadece seni seven biri.

yani olmasam da olurdu....

tanım: gerçekleri yüze vuran şarkı. bir hurdanın hikayesi.
özellikle karşılıksız aşklara ithaf edilen, sıla nın pırıl pırıl sesiyle daha da bir içe dokunan, hüzünlü bünyelere daha da bir hüzün katan, sözleri, bestesi ve düzenlemesiyle şahsımdan tam not alan, sıla nın albümünün açılış şarkısı.
"kaza süsü de verirdin vefatıma,
yokluğum boşluk yaratmazdı.. "

bir hayat hikayesi.

yaldızlara bulanmış cümlelerim vardı. sırladım hepsini sana özel, sadece senin okuyacağın bir dilde.

susarak özlemek zamanında şimdi saatim, hiç tanımadım seni, ne tuhaf. böyle olması gerekiyordu belki. oldu.

bir kalp yaptım sadece senden
kırarsan affetmem, kırarsam affetme!
sustum...
kelimelerin ucunu sivrilttip yüreğe ok gibi batıran şarkı.

Hep bir gün benden önce birini sevmenden korktum. Çok sevmenden korktum. istedim ki hayatında en çok beni sev. Benim yerim başka olsun. Çünkü ben seni öyle seviyordum. Başka dudaklarda aramadım aşkı. asla başka ruhları giymedim üzerime. nadasa bıraktım kalbimi.

bu yazık hikayenin neresindeyim?
Sensiz olan tüm bölümlerde başroldeyim.

"yokluğum boşluk yaratmazdı" dedi şarkı ağladım içten içe ağladım.

en son onlar yanlış biliyor 'da kalbim binlerce parçaya ayrılmıştı. ve yıllar sonra bu şarkı. ağladım içten içe ağladım.

kalp kanseri olsaydı sonum olurdun. bilsen damarlarıma kadar işlediğini. yine sonumsun.

Biliyorum aslında bu yazık hikayenin hiçbir yerindeyim, neden soruyorum kendime. aynaya baksam; görüyorum kendimi bir kenar süsü sadece. boyalı cümleleri olan. peki boyalar akınca harflerden tek bir harf susuzluğumu giderecek mi? susma! Konuş lütfen.

dünyada herkes için bir kişisin benim için tüm dünyamsın!

sen sustun beni sessizliğinden bile çok sevmedin.
bu yazık hikayenin neresindeyim.
Sensiz olan tüm bölümlerde başroldeyim!
kenar süsü
''Kenar süsü oldun hayatımda!''

Belki de bir süsten ibaretti bendeki varlığın..belki de sadece bi boşluk.. Ama o oyle bi boşlukmuş ki, hala yeri doldurulamadı..Bu gidişle de doldurulamıyacak gibi..

Kenar süsü.. hiç olmazsa,hayatımda yine de bir yerde oldun,..süs te olsan...
ağlatan şarkı.
sıla'nın klibi berbat kendisi müthiş olan şarkısı.
dinleyince tek taraflı aşkların ne kadar da zor olduğunu anlıyorsunuz. şarkıyı dinlettiren sözleri, sanki müziği hiç duymuyorsunuz.
sözlerinin senkronizasyonu harika olan şarkı.
tek taraflı bir aşk yaşayanların hissetiklerini anlatan şarkı.

birilerimiz birilerimiz için hep kenar süsü olmaya mahkumuz bu hayatta. oysa ne acı bir şeydir birisinin sizi sevmiyeceğini bile bile sevmek.
çok zor geliyor düşününce ancak yaşayan biri için bir o kadar kolaydır. ne yaşarsanız yaşayın affetmek duygusu sizi hiç bırakmıyor. ve bilin ki o sizin kıymetliniz oluyor.
siz bu son deseniz de onun için öyle bir anda gelir ve öylesine sözler söyler ki yine kızamazsınız. sevmenin en zor halidir. uzaktan, dokunmadan ve sevilmiyeceğinizi düşünerek sevmek.
ve bir gün gelecek diye beklersiniz, öyle bir gün ki size hayatında başka birisinin olduğunu söyleyeceği gün. bu günü beklerken yine de umutlarınız tükenmeden seversin. keşke biraz tükense ama nafiledir. bu umutlar yüzünden bizler kenar süsü olmaya mahkum insanlar olarak yaşıyacaz.
tek taraflı sevgilerde insanın çok güzel kenar süsü olduğunu anlatan muhteşem bir yoruma sahip şarkı. kimilerini de ağlatabilir. ama tek kelime ile süper bir şarkı.
platonik aşıkların diğer kişinin hayatında hiçbir önemleri olmadığını anlatan bir şarkı. yani onların hayatında olsanız da olmasanız da olur diyor sıla. gerçekten güzel bir bestesi olan ve güzel sözlere sahip şarkı.
taklit bi şarkı şu an hatırlamıyorum ama bulunca sizlerle paylaşacağım. ha taklit değilse de sıradan özgün değil.
güzelce bir sıla şarkısı.
klibinin modanın dahi çocuğu alexander mcqueen'in kate moss'lu şovundan direk arak olduğu gerçeği, güzelim şarkıyı gene de gölgeleyemiyor.
sözleri güzel fakat yorumu o kadar güzel olmayan şarkıdır.
çok neşeli şen şakrak bir anınızda dinledikten sonra "atın beni denizlere" diyecek duruma getiren, klibi de sözleriyle çok uyumlu olacak derecek güzel bir şarkıdır. klipte sılayı age of mythology'deki buz tanrıçasına benzettim biraz.
sözleri çok güzel anlamli, fakat besteye uymamis olan sarki.
insanı ciddi ciddi üzen şarkı.
acı dolu sözlere sahip şarkı.
"rezil ettim kendimi
dağıttım
içtim
düştüm
ona buna ağladım
içimden döküldün"

kismiyla derinden yaralayan parca...dinledikce sıkılınmayan, sozleriyle koyan, sari$inin* guzel slow parcasi.
insanin agzina sican parcalar kategorisinde ust siralara oynayan guzel cali$ma.
şarkının başlangıcındaki ''kenar süsü'' kısmı sezen aksu yorumuyla söylenmiş. söz, müzik, klip çok başarılı.
üst üste dinlenmesi tavsiye olunmayan şarkı.

"bir tatlı blondcuk yaşarmış
bir tatlı blonde kendi dünyasında
bir kenar süsü gibi bir salon çiçeği
var ama yok var ama sessiz

olsa da olur olmasa da kimin umrunda.

temmuz bile şubat artık sayende."
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar