tv'de görünce, "bu adam bu kadar kızı nasıl ayarlayabiliyor?" diye soru sormama sebebiyet veren kişi.
paranın verdiği güç ve seksapellikle istediği manitayı ayarlayan hülya avsar gibi birini bile aldatabilen maymun iştahlı klasik türk erkeği.
erkek köpekler bile daha az dişi köpekle çiftleşiyor bu ne ayak ibaresi ile yargılanan şahsiyet.
(bkz: önüne gelene atlamak)
istanbul üniversitesi tıp fakültesi öğrencisiyken ,sınavda gözetmenlerden biri bizim hocamızmış ve bir gün sınava girmiş. kaya çilingiroğlu'nun sorulara cevabı;
- kadın mavi göz, siyah saç, beyaz tenli, kısa boylu ; erkek kahverengi gözlü, siyah saçlı, uzun boylu olursa çocuğun karakter olasılıkları ne?
kaya çilingiroğlu:sapına kadar erkek olur.
- dominantlık resesif arasındaki farkları söyle
kaya çilingiroğlu: aralarında dağlar kadar fark vardır. *
trabzon surmenenin gururu..*
görüldüğünde "ne buluyolar lan bunda" sorusu sıkça sorulan kişidir.
prof.kaya cilingiroglu:türkiye nin önde gelen cerrahlarından biriyken hayatında iki büyük hata yapmış bir velet dünyaya getirmiş bununla yetinmeyip bir de kendi değerli ismini verip kendini ve yaptığı iyi şeyleri neredeyse oğlu yüzünden heba etmiş kişi.
"kızınız zehra kardeş fikrini nasıl buldu" sorusuna "afrikada o kadar çocuk açlıktan ölürken tek sorun zehranın kardeşi olsun" diye cevaplandırarak beni şok etmiş ve takdir ettirmiş insan.ilk ve son olduğundan şüphem yok o ayrı.
avam da kavram olmazsa böle olur...normal hovardalık davranısları unlu olmasından dolayı tepki gören sahıs.
(bkz: insanımsı)
bu haftanın penguen kapağında iyi ayar verilmiş insan.
aslında kendileri ozel ajandir.
(bkz: vurucu tim)
hülya avşar'ın eski kocaı olmak dışında hiç bir vasfa sahip olmayan karakterimsi şey..
hepimiz karaköy'e gittik ahahahahah tarzı söylemi kulaklarımda hala çınlıyor.
aptal cesareti bu olsa gerek!
(bkz: kaya çingir)
(bkz: istanbul hovardası)
sinirlendiğinde bile üslubunu korumayı bilen bir beyefendi.
kaya çilingiroğlu'nun babası.

ya da, kaya çilingiroğlu'nun oğlu.
alakadar diyalog:

+ kaya bey siz ne iş yapıyorsunuz?
- ben mi... çapkınım ben
+ yani?
- evliydim işte aldattım falan ya
+ ee?
- çapkınım yani, çapıyorum
+ bence çakıyosunuz. biz de siz çaktıkça kendimiz çakmış kadar seviniyoruz
- olabiler
babasının adı da kaya'dır, feraye den olma oğlunun adı da. yani üç kuşaktır kaya kaya geliyorlar, allah sonumuzu hayır etsin.

ha bu arada, karısını aldattığı kadını bile aldatabilen bir abimizdir.
banker kastelli'nin cenazesinde "kendisi babamın cenazesine gelmisti sagolsun" diyen kisi.
yılın en iyi babası seçilmiş bilmemkimler tarafından.

(bkz: allah sonumuzu hayır etsin)

düdüt: tamam tamam bir alış veriş merkezi seçmiş. çok önemli değilmiş.*
son seçimlerde oyunu akpye verdiğini açıklayan fakat oyunun boşa gittiğini düşündüğünü söyleyen adam. * *
2003'te iş yerinin önünde 3 kişinin silahlı saldırısına uğrayan *iş adamı.
keşke babası yerine kendisi ölseydi denilecek kadar nefret edilen yakışıklı olduğu söylenemeyecek olan sözde doktor.
doktor değildir. tıp fakültesinden 3. sınıfta ayrılmıştır.