bugün

yakalamak için çok ugraşılacak ve dikkat edilecek sonunda mutlu olunabilecek olay.*
oylama kaydedildikten sonra açılan ufak pencerenin kapanmamasına neden olan yazarın gerilim katsayısını ikiye katlayan olaydır. yahu bu butonu koysak ya $ukelanın yanına. hem bakın orda eksi oy, artı oy butonu varken ortadaki cisme merak edip tıklamış değilim. koy yahu $ukela yanına.
oylama yaptiktan sonra oylamaniz kaydedildi yazisinin ciktigi pencerede sag alt kösede bulunan "budur iste" butonuna basmaniz sonucu profilinizdeki "iste budur üstat" özelliginde görünen oylardir.
kendi verdigimiz "iste budur üstat" oylarimizi degil de bize verilen "iste budur üstat" oylarini göstermesinin daha mantikli olacagini düsündügüm sözlük özelligi.
kendi entryni işte budur üstat'a ekleme bug'u kapatılmadan önce eklenen entryleri silmeye izin vermeyen fasilite. (bkz: kaldı orda lan) *
an itibariyle yazar oluşuma verdiğim refleks cümlesi:
"işte budur üstat"
istatiklikler bölümünde iste budur hocam olarak gözüken bölüm.
yeni oylama sistemi sonucu göremediğim hadise.
yeni oylama sistemi yüzünden tarihe karışmamalı dediğim hadise. zall buralardaysan ses ver ve bizi aydınlat üstad. *
bugüne kadar listeye aldıklarımız yanımıza kar kalacakmış gibi görünen hadise..**
gelişmeler bölümde tekrar geleceği, az önce anons edilen hede..

-tabi bu sefer ki buton daha hızlı olacak. diye eklemeyi unutmuşlar, ben söyleyim..
(bkz: o değil de bi işte budur üstad vardı)
(#1338737)
entryi oylarken kenarda cikan entry numarasinin üstüne tiklayip sol üstte cikan budur iste kismina da tiklayip tamam butonuyla kullanilabilen fasilitedir.
ayni sekilde entry iste budur üstat'dan cikariladabilir.
1. ani defteri olarak sozluk kullanmak/#269969 deep
2. su cilgin laikler/#285733 montajelemani
3. kahrolasi mirc gunleri/#1020804 stevemcqueen
4. bir hayat okudum kitabim degisti/#938481 cennetten kovulan
5. ilk opusme/#407561 rasko
6. 24 kasim ogretmenler gunu/#901454 kara hilal
7. mustafa kemal ataturk/#438900 Sulh
8. dogma ve bos inanc/#647992 gothic evil
9. iste budur ustat/#647250 zall
10. hayata dair ic burkan detaylar/#368530 balyancho

an itibariyle sıralamanın yukarıda verildiği gibi oldugu istatistik.

simdi entryleri biraz inceledimde 2 tanesi haric gercekten süper secim. yüce zall'ımız her seyimiz canımız adminimiz sadece fasilitenin ne oldugunu 2 cümleyle anlatmıs ve yazarlar bunu en beyendikleri entrylerin arasına koymuslar cok ilginc. belki entry nick uyumu gibi, fasilite entry uyumunu gözetmişlerdir bilemiyorum. ikincisinin hangisi oldugunu paylasmayacağım. yazarıyla paylastım. tamamen bir vicdan rahatlatması oldugunu düsünüyorum.

vel hasıl kelam güzel bir olaydır. genelin kaliteli entryler olması, süper kurgulanmıs entryler olması sevindirici.
dün gece îtibÂriyle hafiften bir yeşil devrimin yapıldığının gözlendiği istatistik bilgileridir. sıradan 3 entry;

- âbi aramızdan bir yazar seçelim, onun seçeceğimiz 3 yazısını favorilerimize ekleyelim.
+ hee... tamaam, feyklerimizi de kullanalım
- tabi tabi... bir iki dinsize haddini bildirmek lÂzım, burası uludağ sözlük, yok öyle...
+ tamam ben msn'Den harekete geçiriyorum milleti

(bkz: ve olaylar gelişir) *
çok garip olaylar yaşanmış istatistik bölümü.. bir gecede, bir anda, bir yazarın, üç entrysi, aşırı derecede beğenilmiş, işte budur üstad olmuştur..

sizce de garip değil mi?
bu başlıktaki ilk entry'i 3 kez okumama rağmen bi türlü 'kendi entrymizi nasıl favorilerimize ekleyeceğimizi' anlayamadığım olay .. kendi kendimize oy veremiyoruz ki bi dakika yazısı çıkınca ekleyebilelim .. *
(#2376832)
kendi entrylerimizi eklememizin mazide birakildigi fasilite. bi thedewil vardi, noldu ona? tez bug buluna, dorduncu nesil rahatsiz.
deneme yanılma yöntemiyle çözmeyi başarabildiğim özelliktir.

nasıl mı çalışmakta? son derece basit ;

beğendiğiniz tanımın en alt kısmında (yani olumlu olumsuz oylama yapılan işaretlerin yanında) yazarın adı yer almaktadır,(balyancho yazıyor dimi,hah orası işte) onun da yanında o beğendiğiniz tanımın numarası mevcuttur...hah işte o numaraya tık dediğinizde bir tablo çıkıyor karşınıza, orda "budur işte" diye bir seçenek var...evet doğru banka !, itiraf edin sevindirik oldunuz dimi...*
bir kısım uludag sözlük yazarının nasıl kullanıldığını öğrenmek istediği zımbırtı.

edit: entry numarasına tıklayıp açılan pencerede "budur işte" yi seçerek kullanılan zımbırtı. "tavsiye" de var orda. belki iş görür.

edit: ben butonuna tıklandığında "işte budur üstad" sekmesinde görünen entryler; bilgilerine bakılan kişinin seçtiği, başka yazarların entryleri. neyi beğendiğini göstermek babında. mafyası da vardır bunun şimdi. (bkz: budur işte butonu mafyası)

edit: bunu silmişsiniz tekrarlanmış diye ama daha önce yazılmamış şeyler de var bunda. adam olun.
her baktığımda "hiç favori entreyi'si yok" yazan beni benden eyleyen buton.
bir ben butonu sekmesi, bizim çok sevdiğimiz entryleri tekrar tekrar okuyup feyz almamız için bulunan kısım.
beğenilen entrynin entry numarasına tıklanıp, işte budur denilerek yapılır.

fakat, oldu ki yanlışlıkla işte budur dediniz ya da artık o entryi işte budura layık bulmayıp, listenizden çıkarmak istiyorsunuz. nasıl mı yapıcaksınız? ben de yeni öğrendim hemen paylaşim.

tekrar entry numarasına tıklayın. işte budur kısmından cıkarı seçin. Artık yok. kurtuldunuz.
mutlu musunuz?
zamanında manipule edildiğini * düşündüğüm istatistik kategorisi.

yoksa kuran i kerim başlığına yazılan allah kelamı entry si nasıl işte budur üstat dedirtebilir ki? bilmediğimiz bir şey mi var bu entry de? zaten biliyoruz kuran'ın allah'ın kelamı olduğunu.

ömrünü tamamlamıştır bu istatistik kategorisi. ya değişiklik yapılmalı -en çok artı oy alan entry lerin listeye girmesi-, ya manipulasyonun etkisi kaldırılmalı -iste budur ustat diyen yazarların fake olup olmadığının kontrol edilmesi-, ya da tamamen kaldırılmalıdır. tamam gerçekten işte budur üstat kıvamındaki entrylere yazık olacaktır ama deep in ani defteri olarak sozluk kullanmak entry si zaten unutulacak gibi değil.