bugün

-farklı, ayrı, değişik (daha başka şeyler bulmalısın).
-özel olan, ayrıcalıklı (sen bir başkasın).
oğuzcan önver'in yeni kısa filminin adı 'bAŞKa '
gökhan özen'in raflarda yerini almaya başlayan albümü.
albümdeki şarkılar.

(bkz: teslim al)
(bkz: aşk yorgunu)
(bkz: sitemkar)
(bkz: ezdirmem)
(bkz: oyna)
(bkz: siyah beyaz günlerim)
(bkz: güvercin)
(bkz: gülümse aşkım)
(bkz: unuturum)
(bkz: dilim varmaz)
(bkz: özlenensin)
(bkz: yaralı sevdam)
(bkz: daha erken)
(bkz: sen beni unut)
(bkz: aşk yorgunu)*
(bkz: güvercin)*
tıp fakültesi' nde sözlüleri çekilmez hale getiren soru. hele bir de soru zorsa, siz bir tane hastalığı zar zor hatırladıysanız sizi resmen silkeler bu soru. ağzınıza tüm küfürler gelir ama küfür edemezsiniz. sinirinize hakim olmanız gerekir.
(bkz: diğer)
Bir çeşit dil edevatı. Ayrıca iki kişinin konuşması esnasında konuşma tıkandığı zaman karşı tarafında soru mahiyetinde kullanabileceğiniz afilli kelime.
red ve kamufle'nin seslendirdiği dinlenilesi rap şarkısı. linki de verelim tam olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=2cFxyWIZdEE&index=10&list=UUyA2xPk8x1tO9nLRzfVw2kQ
kızların sıklıkla erkekleri çileden çıkarmak için sorduğu soru.

----

+ seninle mutlu bir hayat yaşamak istiyorum.
- hımmm başka?
+ başkaaaa, çocuklarımız olsun istiyorum bir erkek bir kız.
- başka?
+ böyle hep beraber olalım beraber dünyayı gezelim istiyorum
- başka?
+ işte başka... hep mutlu olalım istiyorum.
- başka?
+ beraber uzaya çıkalım uzaylılar beni siksin sen de izle amk. başka başka başka siktin kafamı amk kezbanı!! siktir git.
içinde aşk olan kelime. türkçeden kelime oyunu minvalinde damıtabileceğimiz bir aşk var burada. damıtıyorum şimdi;

aşk, başkadır. aşkın özü, diğerlerinden başka(farklı) olarak konumlandırma üzerinedir.

nazım hikmet'in; ''sen de artık herkes gibisin'' dizesinde başkalığın bitişi vardır mesela.

başka başka aşk lazım!
fe abimizin yepyeni, bambaşka albümü. alın dinleyin derim.
Dışarıda aranan kayboluş. Başka olarak tanımladığımız şey veya kişi, çocukluktan bu yana "Eğitim" ile birlikte alınan gramer bilgisiyle sistemle aynı dili konuşan insanların bilinmez bir durumu bilinene, bildiğini sandığına indirgemesidir. Bu anlamda "Başka" bir sınırın ortaya konulmasından başkası değildir. Düşman olarak belirlenen şablonun hayata geçirilmesidir başkası.