bugün

Sıra bize gelecek bir adım kaldı. iran biterse biz de biteriz.
yıllardır süregelen iç savaştır.
Iran azerileri ve türkmenler alınabilir. Bu şekilde arap ve kürt nüfus artışına denge getirilebilir. Tabi mümkün olduğunca arapları siktir etmeye bakılmalıdır.
(bkz: iran düşerse ortadoğu düşer) diyorum ve lafımı bitiriyorum.
ordaki türkler ayaklanır sa iran zaten yıkılmaya mahkum.
FiTNECiLER BOŞ DURMUYOR
Dün itibari ile Youtube basta olmak uzere facebook ve twitter'da "iran'da Sünniler Hükümete­ karşı ayaklandı" diye bi­r video yayınlandı.
Yayınlanan video'yu izledim. Meselenin aslını sizlere an­latayim.
Videoda ki olayların S­ünnilerle falan en ufak bir ala­kası yoktur. Çünkü...
1-­ Videoda ki bölge iran­'ın Loristan (Fars) bölgesinde bulunan Boldaci köyüne aittir.
2-­ Hem o bölgenin hem de Boldaci köyünün ise Sünnil­erle alakasi yoktur. Çünkü orada Sünnîler yaşamıyor.
3-­ Videoda ki yürüyüş ve­ eylem konusu ise ta­tli Su tartışmasıdır.
4-­ Boldaci köyünden çıka­n tatlı suyu, Loristan belediyesi, isfahana­ aktarmak istiyor.­ Köylüler ise buna it­iraz ediyor ve eylem yapıyorlar.
5-­ Görüntülerin tamamı b­undan ibarettir. Yani meselenin Sünnîlerle ve ayaklanma falanla alakası yoktur.
6- Bu arada iran'ın Sünni bölgeleri an itibari ile gayet sakin ve normal hayat devam ediyor. En ufak bir tatsızlık söz konusu değil.
Allah fitnecilere fır­sat vermesin.
Alıntıdır.
iran'dan gelecek her mülteciyi öldürün çağrısı yapanlar iran'ın demografik yapısını bilmiyorlar demek ki. iran'da olası bir iç savaşın taraflarından biri Türkler olacaktır, Muhtemelen ordan mülteci olarak Türkiye'ye göçecekler de Urmiye Türkleri olacaktır. Hiç düşünme, araştırma, al eline klavyeyi ahkam kes.
suriyede sikilenlerin yeni durağı,sikilmeye doymuyorlar.
iranda savasi desteklemek turkiyeye multeci akinini desteklemektir. yurtta baris dunyada baris.
Anlaşılan o ki böyle bir durumda kına yakacak kancıklar karaktersizler var.

Suriye de ırak ta içsavaş komşusu yanarken kendisi rahat duracak öyle sanıyor herhalde bu köpekler. iran dost bir devlet değil ancak devletin siyaseti her vatandaşın düşüncesini yansıtmaz. Tıpkı türkiye nin siyasetinin benim görüşlerimi yansıtmadığı gibi.

Devleti bu derece karışmış kendi içinden devlet kusan bir devlet haline gelmişken başka topraklarda yaşanacak iç çatışmayı destekleyen umut eden insan olmadığı gibi türk falanda değildir. Zaten yurtta sulh cihanda sulh düsturu ile yetişmemiştir.

Tipik abd li gibi çevresine yüksekten bakan çatışma olsun diye ellerini ovusturan biri onlar kadar aşağıdır. Silah fabrikası var sanki kekonun sorsan bağcılardan entry giriyordur. 1500 km ötede ölenler olsun çatışma çıksın diye umut ediyor dua ediyor.
iran'ı tırnağımın ucu kadar sevmesem de çıkmaması gereken savaş. Eğer olur da iran'daki türkler ortalığı karıştırırsa amerika'nın elinde uğraşacağı tek türkiye kalıyor.

Ancak onun da sırası gelecek. Horozun zamansız ötmemesi lazım.
Din kökenli olmayacaktır. iran bu kadar ateş üstündeyken sünnilere baskı uygulayacak kadar salak bir devlet değil. Kaldı ki sünni nüfus da fazla değil. iran'ın Vahdet toplantıları meşhurdur. Hatta bizim diyanet işleri başkanı da katılmıştı. Bu toplantılardaki amaç şii-sünni kardeşliği gibi görünse de ana tema din kökenli bir ayrımcılığı önlemektir. Yalnız kalmamak için sünni devletlere yaklaşma politikasıdır. Sünnilere baskı falan yok orada kısacası.

Bu savaş kürtler yüzünden de çıkmaz. Pjak nasıl bittiyse yenisi de öyle biter. Ateş olsalar cirimleri kadar yer yakarlar. Geçelim.

Şu an iran'a karşı kullanılabilecek tek unsur azerbaycan türkleridir. Amerikan eliyle desteklenecek bir isyanın bastırılması zor olur. Kendi fikrimce, uzun vadede tabiki bir turancı olarak kan kardeşlerimin bağımsızlığını sonuna kadar destekleyeceğim, ama kısa vadede biraz daha iran'da durmaları gerektiğini düşünüyorum. Biraz dayanın. Şimdi ayrılmak kimseye fayda getirmeyecek, sadece amerikan maşası olarak kullanılmak olacak, bence. irelide** beraber asacağız tebrize bayrağı emin olun...
Olursa çok kötü olur çünkü Ortadoğu iyice karışır ve israil ekmeğine yağ sürmüş olur. Bir an önce at şu atomu tel Aviv in ortasına be ruhani. Of ya.
iran özgürlük savasi olarak degistirimesi gereken baslık. şeriata özenen ülkelerdeki durumları iyi izlesin türkiye halkı.
Bu aralar herkes bu hayalle yaşıyor ama devrim muhafızları diyorum siz anlayın.
Amerikanın işin içinde olduğu belli.
iran'da ki durumun bir iç savaş değil, halk tepkisi olduğunu bilmeyecek cahilleri göstermiştir.
islamın 4 başkentini yönetiyoruz diyen "devrim muhafızları" kendi şehirlerini kontrol altına almakta zorluk çekiyor.
http://www.milletsesi.com...asidiyehaykryor-_i93.html

iran halkı devrim yapıyor ya la dabansızlar

ötün bakam siz.

vur iran vur

yobazın g@tüne.
Beyazidin Şah ismaile dediği gibi"Dikkat et onlar (farslar)kendilerinden olmayanı sevmezler" Humeyninin de türk kökenli olduğunu göz önüne alırsak aslında hiç de garip değil.
Sazan gibi dökülüyor millet deşifre oluyor. iran bizim gibi değil olaylar bitince vinçlerde çok kişi sallanacak.
steps var ama hakem uyuyor.
aşere-i mübeşşere'nin hatrı göz önünde tutulur...
endişe duymadığım durumdur.
2022 nin sonlarına doğru başlamıştır.