bugün

iphone 4'ten sonra çıkmasını beklediğimiz apple ürünü.
(bkz: bir an için heyecanlandın itiraf et)
ilk görüntüleri için;

görsel
daha gelişmiş versiyonu:

görsel
çinliler şimdiden yapmışlardır.250tl ye emin önünde satılmaktadır.rivayet odurki sırf bu yüzden ıphone5 in piyasaya çıkması durdurulmuş ve ileri bir tarihe atılmıştır.

not:yalanmı konuşacam lan sana,evet aldım!nevar yani.
dokunmatik ekrani olacakmis. iki parmak vasitasi ile buyutup kucultebilecekmisiz goruntuleri.
muhtemelen home butonu dokunmatik olacak olan apple ürünü.
sinema kamerası aparatı olacakmış son haberlere göre.
5. nesil iphone olur ki bunun da ismi farklı birşey olacak. aldığım haberlere göre şuan çalışmalar sürmekte.
Aslında öyle bir telefon olmamasına ragmen tahtakale ve mahmutpaşa esnafının tezgahında görmek mümkündür.Öyle ki uzakdoğudan ithal çakma (bkz: iphone 4)lerin etiketi sökülerek (bkz: iphone 5) yapıştırılmıştır ve bu olay şahsımca yaşanmış bir olaydır.

Bakalım bu (bkz: iphone merakı) ne zaman bitecek onu da önümüzdeki maçlarda anlayacağız efenim ...
iphone 4'den görünüm anlamında farkı olmayıp, daha fazla kapasite imkanı (64 gb) sunacakmış haberlere göre.
hakkında bir infografik;

görsel
iphone 99'a kadar gideceği düşünülen bir olaydır.
iletişimden başka herşeye yaranya telefondur.
yakında bunlarda boy gösterecektir.
gelsede kullansak dedirtendir. ayrıca o telefon değil bi kerem onun adı iphone.
çok büyük yenilikler getireceğini sanmıyorum. zira 4, 3gs'in üstüne bayağı yenilikler getirdi.
eylül ayında kamuoyunun huzuruna çıkarılacağı söylenmektedir.

iphone 4 ile arasındaki farkların home tuşunda, ekran boyutlarında ve işlemcisinde (bkz: a5) olacağı söylenmektedir.

kaynak: http://haber.gazetevatan....kiyor/385201/43/Teknoloji
iphone4 tasarımını değiştirerek sunmalarını umduğum apple oyuncağıdır.

edit:ufak araştırma yaptım hemen editi çaktım. hakkikatende beklediğim gibi tasarım değişmiş.

--spoiler--
5'inci nesilde ekranı daha da büyüten Apple, ilk sürümlerde eleştirilen eksiklikleri yeni teknolojiyle kapatmayı hedefliyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, bilişim sektöründe devrim yaratan telefonu iPhone'un 5'inci sürümünü Eylül ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Piyasaya çıktığı günden bu yana tek eleştiri noktası olarak dahili bellek ve USB bağlantısı olmamasıyla eleştirilen iPhone, bu eksikliğini de "iCloud" adını verdiği yeni teknolojiyle kapatmaya hazırlanıyor.

iCloud'de internet üzerinde her bir kullanıcıya bir alan açılıyor. Kullanıcı telefonda yer kaplayan film, müzik ve fotoğrafları buraya kaydediyor. iste- diğinde de internet üzerinden hemen bunlara ulaşabiliyor.

ikinci büyük yenilik ise telefonun 8 megapiksellik yüksek çözünürlüklü bir kamera ile donatılması. Ayrıca 5'inci nesil telefonda ekran daha da büyüyor.

Apple mühendisleri, telefonun şeklinde de değişikliklere gidiyor. Bunlardan en önemlisi telefonun düz bir kasa gibi değil de iPad 2'lerdeki gibi aşağıya doğru gözyaşı damlası şeklinde incelmesi. Bir başka değişiklik de telefonda kullanılan tuşların daha belirsiz olması. Örneğin telefonun ön tarafındaki ana menü butonu da yeni iPhone’da dokunmatik hale gelecek. Yan butonlarda da belirginlik ortadan kalkacak. A5 işletim sistemine sahip olacak iPhone 5, daha hızlı veri alışverişine olanak sağlayacak.
--spoiler--

alıntı: http://ulu.so/u4hg1r
az daha hızlı diye 1000 tl fark vermeeye gerek olmayan telefon. 3gs akar.
dual core cpu ve 2gb ram ile birlikte gelmesi gerekir aksi düşünülemez bile, ayrıca pc ve ps3 ile bluetooth veri transferi yapılabilmeli.

edit; entry "steve jobs" tarafından eksilenmiştir.
Kişiyi sesinden tanıyacakmış.
http://www.dipnot.tv/9208...nizden-taniyacak.aspxLink
çıktığı gibi alınmaması gereken alet.
apple fanboyları iphone 4 facisasından 10 gram akıllandılarsa şayet bu aleti öyle çıktığı gibi almayacak en az 6ay-1 sene bekleyeceklerdir. gerçi fanboylarda bu "mantık" bulunurmu şüpheliyim.

nedenine gelirsek bu aletin üretim hataları , sorunları vs leri de tıpkı iphone 4 gibi olacaktır.
ilk parti mallar sorunlu olacaktır.
sinyal sorunumu , sarı noktamı , ölü pixel mi, wifi çekmeme hatasımı ne ararsanız olacaktır.

not:iphone 4 kullanıcısıyım.
edit 2: %100 haklı çıktım. çizilmesi ,mor ışığı , kenarlarından ışık sızdırması, ses sorunları. zoruna mı gitti apple-boy? eksile canım benim.
bugün 200 tl verip çakmasını aldığım cihaz.eyi eyi alın.
iphone 2 çıktığından bu yana "3 çıksın onu alacağım", 3 çıkınca "4 çıkacakmış dur bakalım", e 4 çıktı "5 daha iyiymiş diyorlar" gibi tepkilerin kurbanı olacak iphone modelidir. iphone 6'nın altında ezilecektir.