bugün

ne sözlük yönetiminin ne de işleyen sistemin en ufak bir güvenilirliği kalmadığından dolayı sözlük semalarından ufak ufak ayrılan yazardır.

çok sevdiğim ve değer verdiğim yazarlar bir yana -ki onlar kendilerini bilir-, bu kadar saçmasapan yazar ve başlığın olduğu bir ortamda yazmak çok gereksiz bir faaliyettir.

hiç uzun uzun veda mektubu tarzında entry döşemeyeceğim. zira, birazdan ekranımdaki onlarca windows penceresinden birini tek bir tıkla kapatacağım ve sözlük çıkacak hayatımdan. bu kadar basit.

hadi kalın sağlıcakla.
"derler ki, hayatınızın aşkınızı bulduğunuzda zaman dururmuş.."

seninleyim, sendeyim.

ne bir adım eksik
ne de bir fazla;
zamanın durduğu yerdeyim. *
ne demişiz zamanında; (bkz: insomniac/#1152306)
nşa'da öyle olurdu...
nşa'da ama...
hayatında başarılar, başarılı hayatlar dilemekten başka yapacak bir şey yok...
yolu açık ola...
sözlük en iyi yazarlarını yavaş yavaş kaybediyor, bakalım nereye varacak bu işin sonu? çok mu umrumda? bundan bir ay önce olsa evet derdim, ama şimdi hiç takmıyorum nedense... olan harcanan zamana ve emeklere oluyor. sol framein hali içler acısı, yazılar hatalarla dolu, yazarlar bahar sarhoşu(!). ne diyelim hayırlısı olsun.

sen de sağlıcakla kal.
ukaladır, kendini beğenmiş herifin tekidir kendileri.

geri kalan bilgileri zevceme sorunuz. *
bütün ukalalıklarına, bütün kendini beğenmişliklerine rağmen yine de candır, canandır.
sözlükten çok radyo uludag da bulunan yazar. bizi yalnız bırakmadıgı için teşekkürleri bir borç bildiğim uuser.
sözlüğe geldiğinden birkaç gün sonra farketmiştim ben bunu. çok güzel yazıyordu ve baştan aşağı yeşile bulanmış yazarcıklara gerektiğinde sağlam yazılar giydiriyordu. bayâ da sabırlıydı, polemikle falan işi olmuyordu ve yazılarının "sağlam birisinin düşüncelerinden çıkmış" olduğunu da anlamamak mümkün değildi.

son zamanlarda ise yaşadığı isteksizliği ne yalan söyleyeyim anladığımı düşünüyorum. her gün yaşanan kısır döngü, tayyipci ulema tayfası, diyarbakır'A amed diyenler, fetoşcular falan derken o da bu ayarlaşmaların gereksizliğinin farkına vardı zannımca. hakkaten de öyle...senin gibi düşünmeyen, senden kilometrelerce uzaktaki, yüzünü bile görmeyeceğin bir mal için sinirlenmek niye ? öyle değil mi ? gereksiz ve senin de belirttiğin gibi "zaman kaybı".

bu olaylar harici geriye tek bir şey "eğlenmek" için devam etmeye çalıştın ama o zamanda moderasyonun garip yönetim anlayışı gözüne çarptı. kısacası artık zevk almıyordun yazmaktan...

gidişinin özetini doğru şekilde yazmış mıyımdır acaba ? yanlışım varsa düzelttirir zaten...

yolun açık olsun...
12 haziran'da piyasaya çıkacak olan yeni bir enrique iglesias albümü.
sözlükten ayrılışını bunca zaman sonra öğrendiğim için kendime kızdığım yazar. moderasyonun zaten makina'ya da çıktık, sürekli yazar olma talebi var, zaten ekşiyle başlık yarışında da çekişiyoruz, bir yazarın sözlük eskisi gibi değil diyerek ayrılışıyla mı uğraşıcam demediğini düşünüyorum. aslında, ümit ediyorum.

bu adam gittiyse başınızı iki elinizin arasına koyup bir düşünün derim modersyona. kendisiyle bir kez dahi mesajlaşmadım, hiç bir zirvede bulunmadığım için tanımıyorum da ama yazdıklarını biliyorum. yazabileceklerini, bu sözlüğe katabileceklerini. yazık.
son aldığım bilgiyle kendisinin artık itü sözlükteki yobazlarla uğraştığını öğrendim. halbuki buranın yobazlarıyla uğraşıyorum ben hala, bildiğim yobazlar ne de olsa.
aşmış anketör, azimli sözlük yazarı, değerli insan.
iki hafta sadece okuma ve oylama işiyle uğraştığım sözlükte ilginç bakış açılı, uzlaşmacı, düzgün bir uslup sahibi yazar olarak göze çarpmayı başarmıştır. sözlük için ciddi bir kazançtır. okunması tavsiye edilir.
hazımsızlıktanda öte saplantılarını ve ideolojik sıkışmalarını sözlük ilkeleri edebiyatıyla ezber sıralayarak perdelemeye çalışan yazardır.

(bkz: kendi dediğine kendin inanmıyorsun ki)
tanistigima memnun oldugumu soylemeyi ihmal ettigim yazar insani.*
zirveyi "uykum geldi, ben yatayim artik" diyerek terketmesiyle, siradisi bir insomniac oldugu kanaatine varmamiza sebep olmustur.** *