bugün

Şimdi burada çok trajik bir bilgi paylaşacağım bir komşumuz vardı eşini aldatan çocukları arkasından her sabah baba bize çikolata getir bisiklet al diye ugurladiklari babası eşini aldattı sonra bagirtilar falan. Şimdi arkadaşlar insan ikinci bir şansı bence aldatinca haketmemeli çünkü aldatma sınırdır bence. Hem kadın hem erkek için de bu geçerli.
Nasıl bir hata yaptığına ve gerçekten pişman olup olmadığına bağlıdır.
Ama bazen hata yapan kişiyi o kadar çok severiz ki, ne kadar çok kızarsak kızalım 2. Şansı veririz.
Hak etmesede hak eder.
her ne kadar kendi içimde bir kere yapan bir daha yapar o yüzden haketmez desem de (ki kendimden yola çıkarak söylüyorum bunu çoğu zaman hatalarım tekrar etmiştir) yine de veriyorum ikinci şansı o an ki ruh halime bağlı.
ikinci şansı verirseniz hemen peşinde üçüncü ve dördüncü hatta beşinci hakkı vermeye hazır olun. doğa bile bir kez yaşama hakkı verir, pamuk girince malum yere artık film kopmuştur.
kesinlikle haketmez hatta kin güderim
benim dalımı kıranın agacını kökünden sökerim.
En iyisi kendinize bir sans skalasi belirleyin.
Mesela su hatayi yapan benim hayatimda ikinci bir sansi haketmez diyin.
Korkmayin bazen bir hatadan dolayi sildiginiz bir insan hayatiniza yeni girenden daha beter biriydi.
Olumlu bakmakta lazim tabi.
a big fat

h a y ı r

hepi topu altmış yetmiş sene ömrü olan, kırılgan yaratıklarız. aynı hatayı ikinciye risk edecek kadar zamanımız yok.
Hatasına bağlı, eden de var etmeyen de.

Ama siz yine de iki üç günlük dünya için kimseyi kırıp üzmemeye çalışın lan, mutluluk için biraz karşılıklı çaba gösterilmeli bu yüzden bazı şeylerden ödün verirseniz iyi olur, bazı şeyleri tolere etmeye çalışın.
insanlar her şeyi hak ederler. Hak yiyenler utansın.
Etmezler.
Ederlerse aynı şeyi bir daha yaşatmayı hak görürler.
Ebesinin eline kadar yol verin gitsin.
insanlara puan verirsiniz kafanızda değil mi?hata yapınca sizin için o kişi sizin arkadaşınız olma eşiğinden aşağıya iner değil mi?demek ki hak etmiyorlar.hatta bu düşüncede ilk şansı bile haketmezler çünki tanımadan etmeden kimseye size yanlış yapma gücünü vermezsiniz.
insanına göre değişir. Değişime gerçekten açık olan bir insan özeleştirisini de objektif değerlendirmesini de yapar. Bir de ego kokulu insanlar var. Bunlara ikinci bir şans verilmez. Asıl önemli olan şans verip vermemek değil, bu insanları iyi ayırt edebilmektir. Şans veren kişi ayırt etme kabiliyetine sahipse, o şans kendiliğinden gelir.