bugün

Ay aşkım yha ne kadar güsel konusuorsun sn .s.s.s.s.s
(bkz: sağol canım)
(bkz: gülümseyerek susmak)
Eyvallah.
teşekkür ederim.
(bkz: he yav he he)
(bkz: o senin güzelliğin)
görsel
Yakışıklısın diyene sen de çok güzelsin demek.
Çok naziksin/kibarsın diyene siz de öyle demek.
Gibi şeyler.
Teveccühünüz...
Mahçup ettiniz.
( baş yavaşça aşağı eğilir, hafif bir gülümsemeyle tekrar yukarı kalkar)
(bkz: estağfurullah)
iltifat edene, içinde samimi bir şekilde mütavazilik barındıran kelimelerle söylenince daha da iltifat etme isteği uyandıran cevaplardır.
bilmukabele.
Ne diyeceğimi bilemem , utanırım. Teşekkür ederim. Kem küm ederim.
salakça verilen cevaplardır hiç tatmin etmez.
tipime edildiği zaman teşekkür edip, teveccühünüz diyorum.
diğer konularda sadece teşekkür ediyorum.
iltifata iltifatla cevap vermek de her zaman iyi olmuyor.
O kadar ciddi gelmiyor ki ilk önce “saçmalama be” falan diyorum. baktım dalga geçmek için söylenmemiş “yapma şımarıcam” diyorum.

Eziklikte zirveyim yahu.
(bkz: teşekkür etmek)
ay yok ya falan gibi cevaplarla gelen iltifatı reddetmemek lazım, ondan eminim. teşekkür etmek yeterli.
O senin bakışlarının güzelliği.
Güzel bakan güzel görür çünkü. içi çirkin insan neye baksa çirkin görür.
grazie comunque.
fiziksel bir özelliğe olanlar konusunda pek geçmişim yok * ama yaptığım bir işe yapılan övgülere teşekkür etmek ilk ve son limanım oluyor. karşıdaki insan nezaketi fazla kaçırıp da ikinci üçüncü kez iltifat ettiğinde ne yapacağımı bilmiyorum. papağan gibi teşekkür tekrarlamak da istemiyorum ama başka türlü bi karşılık da gelmiyor aklıma. neyse en büyük derdim bu olsun tabii, farkındayım.*
Utanıyorum ben biraz. Genelde alıcı değil verici bir tip olduğum için. iyi birisin diyorlar mesela. Teşekkürler, iyi olmaya iyi kalmaya çalışıyorum diyorum.
Tipime övgü gelince yine utanıyorum, ya hiç sanmıyorum öyle olduğumu ama sağol diyorum gülüyorum.
E tabi ister istemez insanın hoşuna gidiyor iltifat almak. Bu yüzden sık yapıyorum çevremdeki insanlara. Mutlu olsunlar.
Genelde biri bana iltifat edince yüz yüzeysek dönüp bi arkaya bakarım . Bana mı diyor diye. Bana diyorsa bu sefer karmaşık bir bakış atarım karşındakine . Kör mü ? Saf mı ? Bana mı yürüyor diye . Normal bir insanın bana iltifat etme şansı yok . Mesaj olarak yazıyorsa yine bi düşünürüm herhalde saf bu diye. Ardından hepsine şöyle bir cevap veririm içimden :
-s.ktir lan !