bugün

entry'ler (1557)

göğüse top gelmesi

Göğse gelen top yumuşatılır.

türk ün dini türkçülüktür

Arap geleneklerini din sananların bir üst modeli çıkmış, hayırlı olsun.

türkü türke kırdırmak

Birisi atatürk'e hakaret eden bir entryi fiştekler, diğeri ordan hz muhammede'e hakaret eder.

Kutlarım işte bir halk içinde ağaç olmuş nefreti daha da büyüttünüz.

Yabancı ajanlara hediyem olsun.

cübbeli ahmet hoca

Bir mucize olan kuran'a "iyi ki araştırmamışım" diyor.

Aslında o kadar doğru söylüyor ki.

Kuran kalbinde eğrilik olanın yoldan çıkmasına bahane olur, kalbi düzgün olanı dosdoğru yola koyar.

2017 yılında hala islama inanan insan olması

9999 yılında da buradayız inşallah.

sahi hollandaya yaptırım uygulanacaktı ne oldu ona

Uygulanmıştır. Zengin hollandalılara faiz ve borsa geliri vermek suretiyle, türkiyeye sıcak para getirmek zorunda bırakılmışlardır. işte türkün gücü!

amuda kalkıp şınav çekmek

Omuzları çalıştırır.

sünneti savunan tip

Adı üstünde sünnet, yani farz değil. hz. Muhammed'in yapmadığı ama yapıldığını gördüğünde birşey demediği bir uygulama.

Bu nasıl dinin gereği olabilir?

Kusura bakmayın ama ben sizin dininizden değilim sanırım, benim dinim allah'ın gönderdiği din.

fatih portakal

Orda kal.

hayaletteki etin cinsi

işte bunlar hep zeki bireylerin zekalarını doğru yönlendirmeyi başaramayan eğitim sisteminin sonucu.

kuranı yırtan ateşli ve çılgın kız

Kuran'ı bağlamından saptırıp, saçma sapan anlamlar çıkaran ve bu yolla insanları dinden soğutan kimilerinden daha masumdur.

Çünkü kuran kağıda yazılmış birşey değildir. Onun adı mushafDır.

Kuran allah'ın insanlara anlaması için gönderdiği mesajın adıdır.

sivas katliamının fetö ye ihale edileceği gün

Zaten onlar yapmıştır.

kulak egzaması

Elinde egzama yaşamış birisi olarak duyunca içimi ürperten hastalık.

kuranı okuyup dinden çıkmak

Bazıları kuranı okumadan, etrafındaki işid ve adnan oktar gibi kişilerin yaşadıkları dinlere ve bunlar arasındaki tutarsızlıklara bakarak dinden çıkmıştır.

Aynen dediğin gibi, kuran'ı herkes başka başka anlar. Kimi doğru anlar kimi yanlış. Doğru anlayanlar bile kendi içinde farklı anlar.

Hatta kuran öyle mucizevi bir kitaptır ki, her okuduğunda farklı bir doğruyu anlayabilirsin aynı cümleden.

içindeki kinin yok olmasını dilerim.

doğunun parisi

(bkz: beyrut)

ulu nun ekşi den eğlenceli olması

Çok doğrudur. alman edasıyla her entryyi kurallara uymuyor diye silen modların bulunduğu yer nasıl eğlenceli olabilir. Biz burda ana britannica mı yazıyoruz.

Gerçi acele bi tanıma ihtiyacım olunca oraya bakıyorum, o ayrı.

kadınlara araba kullanmak yasaklanmalı

Başlığı açanın kendini düzelten bir entry görünce kendi yazdığını silip, onun altına birşeyler yazdığı, başlığı açan bilgisinin görülmediğini sandığı, ama en önemlisi anlatım bozukluğu içeren bir başlıktır.

Edit: yazar burada şu anda birinci sırada bulunan uzun entryden bahsetmiyor. Zaten anlayabileceğiniz gibi uzun uzun birşeyler yazamayacak kişiler yapar bunları.

niye saçma sapan erkek programları yok

Sektör var. (bkz: futbol)

Not: severim.

kuranı okuyup dinden çıkmak

Okullarımızdaki türkçe dersinin amaçlarından birisi öğrenciye okuduğunu anlamak Becerisinin kazandırılmasıdır.

E sen türkçe dediğin kuran içine içine birsürü arapça kelimeyi sokarsan, aslına uygun olsun diye arapça cümle yapısıyla çevirirsen, yaptığın çevirilerde aklını mantığını kullanmayıp yüz yıllar öncesinde anlama yoksunluğu çeken birkaç alimin düşüncelerinden çıkmazsan... Tabi insanlar anlayamaz.

Benim de başıma gelmişti. Lisede diyanetin eski bir çevirisinden okumaya başladığım kuran'ı bakara'nın yarısında bırakıp, "bu allah ne demek istediğini anlatamıyor [haşa]" diye salakça bir düşünceye kapılmıştım.

Siz kuran'ı anlayabileceğiniz bir çeviriden okuyun. Buna rağmen anlayamadığınız, aklınıza yatmayan şeyler olur. Bunları anlayabilmeyi allah'tan isteyin. (bkz: dua)

sözlükte islamı kötülemek

Sözlüğe kullanıcı girişi yapmadan girdiğinizde görebileceğiniz hristiyanlık reklamlarına pas atarlar.

Yani önce islamdan soğursunuz, sona çıkan reklamı görürsünüz. içinizdeki inanç ihtiyacını gıdıklayan bu reklamlara tıklayıp, hristiyanlığa yaklaşırsınız.

"Aman tanrım ne kadar modern..."

Modernlik hangi dinde olduğunda değil arkadaşım, senin davranışlarında, düşüncelerinde. Bırak o alimlerin dediklerini, allah'ın sözlerini oku!

Ayrıca kendi dinini reklamla "pazarlamak" (dikkat edin allah'ın dininin güzelliğini göstermek demiyorum, bu inanan her insanın boynunun borcudur) ne kadar da aşağılık bir hareket. Hele bi de bunu "alternatif" olduğunu düşündüklerini kötüleyerek yapmak... Allah onları affetsin.