bugün

Honda'nın start/stop ozelliğine sahip motosikleti. Şöyleki kırmızı ışıkta durduğunuzda motor 3 saniye idle kalırsa kendini stop eder. Gaza bastığınız anda ise calısır. Ayrıca combine fren özelliğiyle ve çekici tasarımıyla bu model oldukça öne çıkmaktadır.
Fiyatı zenginlere hitap eden tam otomatik motosiklet.
eğer siyah kırmızı montunuz varsa ve beyaz kaskınız varsa otomobiller yunus zannedip yol veriyolar.
Şehir içinde kısa mesafede kullanmak için tam aradığım motor fakat 20 kasım itibariyle fiyatı 90 bin lira. honda fiyatlandırma konusunda çok adaletsiz davranıyor. dolar 18 lira olsa bile bu motorun ederi bu fiyat olamaz.

Edit: https://www.honda.com.tr/.../motosiklet-fiyat-listesi
20 Kasım 2022 itibariyle ikinci El piyasasında 80 - 90 Bin liraya Satılan, Bahar Aylarından itibaren Yaklaşık fiyatının 140 - 150 Bin liraya çıkması öngörülen * motosiklet.
B'ye 125 CC izni geldiği an gidip alacağım motosiklet.
Nasıldır bilmem ama iyidir muhtemelen.

Hayatında sadece otomobil kullanmış, bisikletle dahi arası olmayan benim ilk etap bir Arora 50 cc ile başlamam daha mı mantıklı bilmiyorum.
Lakin 125 CC izni gelirse, gönlüm bundan yana. Olmasaydı gider efendi efendi 50 cc kahverengi renk cappuccino ya da verano alırdım arora'dan.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Bir ara almayı düşünüyordum. Piyasada rahat satışı olan, sağlam bir motordur.O dönem bayilerde yoktu. Şu anda scrambler veya cafe racer tarzı düşünüyorum.
cafe racer tarz motorlar da fena değil.
bana efendi efendi, gerektiğinde normal seyirlere çıkabilecek, sağlam motor lazım.
en önemlisi b ehliyet ile 125 cc yasası çıkarsa şayet, kullanabileceğim bir şey lazım. yoksa ehliyet buna izin veriyor diyerek, 50 cc arora bakıyordum. *

başlangıçtan fantezi işine giremem. *
muadili yamaha nmax 125 diyorlar, ama honda f/p daha mantıklı sanki.
Ya beyaz alın ya da almayın.