bugün

hayattan ümidini kesmemis biraz da hayata pembe gözlüklerle bakan insan sözü
moralin bozuk olduğu zamanlarda insanın kendine tekrar tekrar söylediği cümlelerden birisidir. inanmak ister, fonda da athena'nın şarkısı varsa mümkün olabilir, çok eğlenceli bir şarkıdır çünkü, sözleri de verelim da tamam olsun;

yok oyle yalan dolan
sahtekarlik yapmadan
ya sa mak lazim

iki gunluk dunyada
deger mi dalasmaya
an las mak lazim

bir geri adım atsan hayatın mı söner
zor olsa da denemeye deger

hersey guzel olacak

kandirmislar herkesi
askim sevgilim diye
ay ril mak lazim

bos islerle ugrasma
kimseye fayda etmez
an la mak lazim

bir geri adım atsan hayatın mı söner
zor olsa da denemeye deger
(bkz: her sey cok guzel olacak)
keşke demek içinden, her şey olduğundan daha da iyi olsa keşke demek... bir iç geçirmek karanlıkta.
(bkz: avuntu)
sözlük yazarlarının verdikleri karşılıklarla içimdeki ptırcıklar anında yok olmuştur efendim şu andan itibaren. Nedir bu olumsuz önyargı her birimizdeki?
her şey kavramının kapsadığı alan gözardı edilerek, sırf umut aşılamak için kurulan cümle. ne yazık ki pek etkisi yok artık, çünkü öyle bir an gelmiştir ki her şey hiç bir şey oluvermiştir ve artık güzel olma gibi bir ihtimal de yeryüzünden silinmiştir.
çok güzel bir athena parçası. içerisinde nokta atışı kıvamında mesajları barındırır. eğlencelidir. umut da verir insana.

bir geri adım atsan hayatın mı söner?
kız kısmını kandırma cümlesi.
(bkz: yemeyen görülmedi)
En güzel avutma ve avunma cümlesi...
sabreden derviş, muradına ermiş
cem yılmaz ve mazhar alanson un başrollerini paylaştığı filmin çoksuz olanı.
avutma cümlesidir, evet herşey yine güzel olur ama yine bozulur ve yine aynı söz duyulur bir dosttan 'her şey güzel olacak!'
bir emir cümlesi de olabilir.
(bkz: güzel şeylerin hiç olmaması)
athena'nın en güzel zamanlarının en güzel parçası. ska punk hacı. sözleri falan insanı umutlandırır ve moral verir. herkes dinlemeli morali bozukken.
umut dolu olan güzel bir cümledir. ne zaman olacağı bilinmese de her şey güzel olacaktır.
at yalanı..
adina yazilmis cok sarki vardir.
bir tanesi icin:
(bkz: everything will be alright)
(bkz: the killers)
(bkz: kriz teğet geçti hamdolsun)
en umutsuzluk anlarında bile kendini buna inandırmak, insanın içinde tarif edilmez bir inanç doğmasına neden olur... ve tüm zorluklara rağmen gerçekten inanmadan söylemiş bile olsanız, hiç dilinizden düşürmeyin, bir amaç edinin... olanlara siz de şaşıracaksınız...

inanın, eğer inanıyorsanız galip gelecek olan sizlersiniz.

sürekli bardağın dolu kısmını bakmak.
(bkz: yalan)
Bizim topraklarda pek söylenmeyen daha ziyade amerikan ve ingiliz filmlerinde, dizilerinde karşılaştığımız kandırma amaçlı kullanılan cümledir.

(bkz: everything is gonna be allright)

fringe ve flashforward bu işin b*kunu çıkarır.

sahne hastane ortamında ise (bkz: E R), arkadaşınız vurulmuşsa (bkz: 24), yavuklunuz uçurumdan düşmek üzereyse (bkz: spider man) olmazsa olmaz avutma aracıdır. metafiziksel içerikli yapımlarda ölüler "bana yalan söyledin," "herşey güzel olmadı," "ne biçim de öldüm lan," diye sizi dürtükler (bkz: ghost whisperer).
requiem for a dreami izledikten sonra kullanmaya tövbe ettiğim cümle.
diyalogları ezberlenesi, ömür uzatan film.