bugün

çocukluğunda uçağı ormana düşen ve uçaktan kurtulmayı başaran tek kişi olan,sonrasında örümceklerin bularak yetiştirdikleri,büyüdüğünde cümle haşerenin korkulu rüyası olacak er kişi..
radyoaktif bir örümcek tarafından sokulduktan sonra düz duvara tırmanmaya başlamış bir kişidir.mary jane verse sorun kalmayacaktır.
çocukluğumun en büyük kahramanı, kendime en yakın bulduğum çizgikahraman, rüyalarımda onun gibi ağ savura savura apartmandan apartmana uçuverirdim, uyandığımdada kanepeden kanepeye, kapı aarsından sandalye üstlerine uçardım. *
(bkz: orumcek adam)
adını sibidirmen şeklinde telaffuz etmeyi çok sevdiğim çizgi film kahramanı.
onun yüzünden bütün new york ağLa çevriLidir..
çoğu intihara kaLkan insan bu ağLara takıLarak kurtuLmusLardır.
ayrıca ağLarına düşürdüğü kızLara nasıL muameLe çektiğini kimse biLmemektedir.
hayatını fotoğrafçılıkla kazanan en fakir süperkahraman. hangimiz bööle bi karaktere sahip olabilirdi ki.
günümüz cocuklarının son dönemde idolü olmusutur ve filminin 3. versiyonu 800 milyon dolar harcanarak cekilmektedir rekorlar kırmak üzere olan bir filmdir 2007 sonunda ülkemiz vizyonlarında olacaktır.
(bkz: mübarek insan)
o bir halk kahramanı...
supermenle ya da ne biliyim x-men'le falan kiyaslaninca hayat mucadelesi konusunda onlara bes ceken, "ulan bugunde evine ekmek goturebildi" be diye okuyucu tribe sokan, duvar surungeni, kahraman modeli....
çizgi filmi şimdi çıksa yine kaçırılmayacak cinsten olan karakter. ayrıca sinema uyarlamaları da oldukça başarılı olan nadir çizgi karakterlerdendir.
spiderman serisinin ilk filmi olan, yönetmenliğini sam raimi 'nin yaptığı başarılı aksiyon filmi. özellikle çizgi filmi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken 2002 yapımı başarılı uyarlama.

ayrıntılı bilgi:

http://www.imdb.com/title/tt0145487/
dünyayı kurtaran adam cinsinden yaratık. mesih olsa gerek.
(bkz: spidey)
her 3 erkek anaokulu cocugundan, 2 sinin buyuyunce olmak istedigi sey.
(bkz: kendimden biliyorum)
Marvel in şüphesiz en sevilen çizgi karakteri. Diğer karakterler bir ay içinde unutulur giderdi. Hepsi birbirinin aynısıydı. Dünyayı kurtarır, evlerine gider, sadece yeni macerada evlerinden çıkarlardı. Fakat Örümcek adam evinde gider, kirayı nasıl ödeyeceğini düşünür, bazı geceler aç yatar, derslerinde başarısız olurdu. Kısaca halktan biriydi. Bu yüzden okurlar tarafından çok tuttu ve en uzun soluklu cizgi roman karakteri olmayı başardı
Sokakta bi adam bi duvardan iyi bir şekilde atlasa "örümcek adam gibi adam" denilen kahramandır. Kimse karaoğlan gibi adam demez ama.
süperkahramanlarin en delikanlidir. asik olabilir, yemek yiyebilir, wcye gidebilir, yaralanabilir, düşünebilir, bilimadamıdır, fotografçıdır, komiktir, gücü bir yere kadardır.
seneler boyu örümcek adam diyen türklerin filmin salakça sinemalarda spider-man olarak lanse edilmesiyle şimdiki veletlere*örümcek adam desen "o ne?haaa spaydırmen mi?" derler.
Arada bir star'da ve şimdilerde sabahın köründe atv'de gelmiş geçmiş en baba örümcek adam çizgi film serisi dönmektedir (97 yapımı olan).. *
elektro likit ile hakkından gelinebilecek süper kahraman bozuntusu.
(bkz: orumcekadam)
(bkz: en komik süper kahraman)
elinden çıkardığı o ağların kaynağı nereden geliyor hep merak etmişimdir. bir de aşık olmuş, daha dün izledim. sarıldılar sevgilisiyle, dayanamadım ağladım... *
filminin ücüncü versiyonu gise rekoru hedefliyormus diye duyumlar aldıgım süper kahraman.
(bkz: hero)
popülerliği kullanan sinema filmleri genellikle bu popülaritenin doluluğunun arkasına sığınmış boş yapıtlar olmaktadır malesef.ama örümcek adam filmleri için bu kesinlikle söylenemez.örümcek adamın karizmasının harika efektlerle birleştiği film serisinde kahramanlık teması aşk ile mükemmel bir şekilde sentez ediliyor.ilk iki filmin kalitesiyle üçüncü filmin yükset hasılat yapacak olması kaçınılmaz gözüküyor.
mary jane için duvarlara çıkmış yetmemiş dağları aşmış yetmemiş amuda kalkmış delikanlıdır .
Mary jane bi vermemiştir o ayrı..