bugün

Ölüm.bir gün hepimiz öleceğiz.ortalama 60 yıl içinde bu sözlükteki herkes ölmüş olacak.
Bir erkek olarak öğrendiğim ilk acımasız gerçek düştüğünde ilk satanın dişi eşiniz olacağı gerçeği oldu.

Eğer bir erkek zayıflarsa düşerse onu ilk dişi aslan satıyor. Aman düşmeyin. Erkek olarak her açıdan güçlü özgüvenli sağlam olun. Duygusal olarak para konusunda ve yatakta en iyisi olun yoksa harcanırsınız.
Yaşlanıyor daha doğrusu yaş alıyor olmak..
görsel
yaşarken sevdiğiniz, sizi gerçekten seven insanları tek tek kara toprağa teslim edip arkanızı dönüp mezarlıktan uzaklaştığınız anlarda hiç bir şey anlayamıyor, hissedemiyorsunuz. ya da tüm duygularınız bedeninizden uzaklaşıp orada onlarla kalıyor ve siz nefes alıp veren bir organizma olarak hayat denilen forma dönüp başınıza taş dikilene kadar yaşıyorsunuz ya işte hayatın gerçeği budur. acı da değil acımasız da değildir. yaşamın, hayatın tek gerçeği budur.
Ne kadar uğraşırsan uğraş hayallerin tam anlamı ile gerçekleşmeyeceği bir coğrafyadayız.
(bkz: sprite tan acımasız gerçekler)
Hayatımın en güzel yılları baskı altında, stres ve sıkışmışlık hissiyle geçti. Baskı dediğim içsel bir baskı. Neyse. Ve bu sürede bunu biliyordum. En güzel yıllarımın olduğunu. Ama şimdi daha net görüyorum ve kavuruyor beni bu. Özellikle o yaşlarımı yaşayan şimdiki insanları görünce. Birazcık bile hak etmedim mi?
kimseye güvenmemen gerektiği. hatta kendine bile güvenmeyeceksin, akıllı tarafın duygusal tarafını bir türlü kontrol edemediği için.
Hiç kimseye güvenme. Acı ama gerçek evet.
Birgün ölecek olmak.
Bazen her şeyi yapsan da yine de olmamasıdır.
parasızlık.
Hepimiz ölcez amk.
(bkz: ölüm) hiç şüphesiz sevdiklerimizin ölümü...
bu dünyada her şey geçici haksızlıklar bile,ama ölüm tek gerçek. geri dönüşü olmayan tek yol.
Adalet diye bir şey yoktur ve kazanan bir iyiye hiç rastlamadım.
Aslında hiçbirimizin hatta dünyanın kendisinin bile bir önemi değeri yok denebilir gibi. Gerçi bu bazılarına göre iyi bir şey de olabilir. Örneğin bana daha çok iyiymiş gibi geliyor..
mutlu olduğun anların değerini ancak mutsuzken kavrayabilmek.

lise 2’deydim sanırım. Arkadaşımla dersaneden çıkmışız, minibüs durağında minibüs bekliyoruz, bu arada da dersaneden beri süren bir muhabbet var ve biz çok gülüyoruz.

Sonra bir amca yanaştı yanımıza, gençler, dedi, ne kadar neşelisiniz, ne kadar içten gülüyorsunuz, ben hiç gülemiyorum artık biliyor musunuz…

Gülersin amca neden gülemeyesin, düzelir her şey, falan dedik.

işte o amca aslında kimmiş, biliyor musunuz?

Ben şahsen bilmiyorum ama nasıl bir nazar değdirdiyse o günden sonra uzunca bir süre hiçbir işim rast gitmedi.

Amca bunu okuyorsan gözünün ferini sikeyim senin.

Edit: ya ben entye girerken aslında bundan bahsetmeyecektim. aklıma geldi pezevenk, sinirim zıpladı. Unuttum ne yazacağımı da.
neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edebildiğin için her ne kadar yanlış olan sana zevk ve mutluluk verecek olsa da zorla doğru olanı yapmaya çalışmak.
yapmaz dediğin herşeyi yapacaklar,.
Asla yaşamam denilen şeyleri hd kalitesinde yaşamak.
hayatın birikim yapmadan sürülemediği. bu yüzden de vakıfbank arı hesabında yaptığım birikim sayesinde güvencem var gibi hissediyorum.
senden her zaman bir kat daha güçlünün bulunması.
hayatın kendisi en acımasız gerçektir.
Ölüm bence. Gidişi belli değil, dönüşü yok. inanan için buluşması var.
Herkes ölür ama herkes yaşamaz.