bugün

1911 yılında kurulmuş hırvatistan futbol kulübü.
35.000 kapasiteli poljud adında bir stadları olan hırvat futbol klübü.
Dinamo Zagrep ile ezeli bir rekabetleri vardir . Renkleri kirmizi-mavi-beyaz olup bir zamanlar Fenerbahce formasi giyen Milan Rapaic de bu takimda futbol oynamistir .
karizmatik isimli hırvat futbol kulübü. adına yaraşır bir kulüptür, anjuktur.
(bkz: hjsplit)
dinamo zagreb'e karşı desteklenmesi gereken hırvat futbol kulübüdür. an itibariyle Cibalia Vinkovci deplasmanında 0-1 öndedirler. bu maçı kazanmaları durumunda, ligin bitimine 11 hafta varken, zagreb'in 1 puan önüne geçmiş olacaklar. evet ince hesaplar peşindeyim, ama gerçekten istiyorum bu takımın şampiyon olmasını.
fm 2009'da çalıştırmaya başladığım, baş belası hırvat kulübü. bir takımın taraftarlarının götü bu kadar mı kalkık olur arkadaş? uefa kupası eleme turunda banants diye bir ermeni takımıyla oynayacağız. favori bizim seljuk tabi. ilk maç ermenistan'da. bir golümüz verilmiyor, gayet güzel oynuyoruz, çok top kaçırıyoruz ve maçı deplasmanda 0-2 alıyoruz. ben daha bu oyunda göremediğim sert oyunu hajduk'ta gördüm. ceza sahası dışından kafaya çıkmalar, dönüp inanılmaz sert şutlar göndermeler falan, süper bir kulüp. fakat taraftarın söylediklerine bakın! maçtan sonra taraftar "daha farklı kazanmalıydık" demiş, yönetim de bunların gazına gelip "bu takıma 8 tane atacaktın, bu nasıl skor lan?" diye saydırıyor bana.

ulan öküz, andric sakatlanmış; hala neyden bahsediyorsun? ne biçim sert futbol oynamışız, biraz daha çabalasak sahadan 5 kişiyi çıkaramayacaktık. hayır, deplasmanda alınan galibiyet neyinize yetmez sizin? 0-1 olsun, yine deplasmanda alınmış bir galibiyettir bu. evimde banants'tan 3 gol yiyip turu vermemi beklemiyorsun değil mi dötüne kodumun başkanı? o kadar kötüysek almasaydınız lan. takımla ilk maçım akabinde düşüncelerim bunlar efendim. fakat biraz daha insancıl oynamalarını salık veriyorum kendilerine, kalecinin diktiği bütün toplar karşı takımın kalecisinde. orta sahadan röveşataya kalkan oyuncularım, ceza sahası dışından uçan kafayla gol atan adamım var.

ps1: ayrıca busic, adam değilsin. oynayacağın topu seveyim.
ps2: ligin ilk maçı sibenik ile. bence biz bunları sikerik.
büyük bir mallık yapmazsa, bu sezon avrupa ligi gruplarında mücadele verecek takım.

unirea urziceni karşısında son 5 dakikasına girilen maçta 4-1 öndeler. 1-0 geriden geldiklerini hatırlatmakta fayda var. romanya'da patır kütür sıçmamaları halinde kendilerini gruplarda izleyebileceğiz. yippu.
(bkz: senijad ibricic)
100.yılında bir kutlama yapmış ki ben böyle kutlama görmedim.

http://www.youtube.com/watch?v=DTaJUUXgtjg&feature=player_embedded
bir zamanlar yugoslavya futbolunun en önemli temsilcilerinden sayılan kulüp.
sparta prag - slavia prag maçını seyreden splitli birkaç genç tarafından 1911 yılında kurulan hırvat futbol takımı. osmanlı devletine karşı mücadele eden hırvat haydutlarından esinlenerek hajduk (haydut) ismini kullanmışlardır. mavi, kırmızı ve beyaz renklere sahiptirler. çoğu balkan takımı gibi ateşli bir taraftarları vardır.

alen boksic, robert jarni, igor tudor, milan rapaic gibi yıldızlar bu takımdan çıkmıştır.
ş.ligi'ne 1 kere katılan* ve tek katıldığı sezonda da çeyrek final oynayan takım.
Galatasaray ın uefa da rakibi olmuştur.
Hajduk macarca haydutlar demektir.