bugün

öss, yds, kpss, bilimum s'lerin sorularını çalardım. *
-röntgen.
-hırsızlık.
-taciz.
-anket.

(bkz: türk ün gücü)
hayal edilmesi bile heyecan verici durum. neler yapılmazdı ki...
en güzeli bir gün sonrasini görebilmektir.görünmez olunca kötü seyler yapilabilir.
oturup ağlardım kimse beni görmüyor diye. ters bana öyle görünmez olmak falan.
(bkz: YOLDA YÜRÜYEN SEVGiLiYE PARMAK ATMAK)
internete girip bunu yakın arkadaşlarla paylaştıktan sonra birlikte eğlenmek.
sevdiğimin evine giderdim. kapıyı çalardım gece, açardı haliyle.. o açınca bende dalardım içeri.. göremiyor ki.. an an izlerdim onu ne yapıyor, nasıl uyuyor, nasıl eğleniyor, gülüyor diye.. hep peşinde gezer dururdum. hatta hissetmezse sarılıp öperdim bile. uyurken yanına yatardım ben de uyurdum onla.. sabah olunca kahvaltısında eşlik ederdim, yiyemezdim ama yemesini seyrederdim. üstünü nasıl giyindiğini, nasıl süslendiğini görürdüm. hatta ona yardım bile ederdim. görünmemezliğimi bile hep ona uyarlardım, görünmeme vakitlerimi hep onla geçirirdim.
görünmezlik özelliği kazanıldığında fiiliyata dökülecek ilk eylem.

kıl olduğum elemanlara eşi benzeri görülmemiş şakalar yapmak. zaten görünmezim, eşi benzeri nasıl olsun muhahahah.
küs olunan ama sevilen kişileri ziyaret etmek

gıcık olunanları korkutup altlarına sıçırtmak

üst yönetim toplantılarını ve kararlarını dinlemek

sevdiceği uyurken izlemek

kalabalık yerlerde millete pandik atıp ortalığı karıştırmak
jumper filmine özenerek banka soyulabilir.

sevgili uyurken izlenebilir.

kombine bilet alınmaz maç direk sahadan izlenir.
başkalarınca görmezden gelinen yılların acısını görünmezken çıkarmaya çalışmak. nasıl olacaksa?
nefret edilmek istenen eski sevgili sıçarken izlenebilir. *
(bkz: enseye tokat göte parmak)

hadi hadi içimizde gizli bir serseri var kendimizi kandırmayalım. hiç aklımızdan geçmiyor mu gıcık olduğumuz birine bunları yapabilmek?
çizgi filmlerdeki gibi, masanın üzerinde duran koca but parçasını kaşla göz arasında kaçırıp mideye indirmek.
iş-kur'un "şuraya buraya alınacak personeller" listesine çaktırmadan kendi adını yazmak. eeğ... görünmez de olsa yapacağı ilk iş mayışlı olmalı.
sözlükte ki anket hastası yazarlar ziyaret edilip(adres tespiti nasıl olacak daha çözemedim) anket yaparken ensesine okkalı bir tokat aşketmek.
hökümet adamlarının etraflarında dolaşıp çevrilen işleri öğrenmek. * * *
Buraya yazılanların hemen hemen hepsini gerçek hayatta yaşıyor muyuz?
Otobüse binmek için en ön sıradasındır.
Görmezden gelinir, görünmez olursun.
Bir devlet dairesinde saatlerce memurun karşısında beklersin, cevap vermeye tenezzül etmez görünmez olursun.
Evde eşinle tartışmak istesen diğeri kapıyı çarpar gider görünmez olursun.
Liste uzayıp gider.
Görünmez olduğumda yapılacak birşey kalmıyor ki geriye.
hayal gücüne ve beğenilerin çeşnisine göre oluşturulabilecek fantastik liste. kendimden pay biçecek olursam atlardım birinci sınıf bir jete. düşler sahnesinde bir manchester united-arsenal maçını alex ferguson'un yanında yanında izlerdim. sahaya dalıp tam ağlara gitmekte olan bir topu da çizgiden kestim mi tadından yenmezdi tabiki. * *
yöneticinin götüne parmak atmak.
belediye meydanı'nın önünde sigara içmek.
üryan bir şekilde sokaklarda fink atmak. Sırf toplumun içinde çıplak olmak nasıl bir his diye.
görünür olmaya çalışmak.* insanoğlu bu efendim, yaz gelir kış gelse deriz, kış gelir yaz gelse deriz.
(bkz: parmak basmak)