bugün

Onca gurur duyulan şeyi yapan birçok türk varken böyle bir başlığın açılmamasıyla insanı kahreden durum. Türklerin yapabileceği icatlar başlığının altına yazılanlar ise bir o kadar düşündürücü.

Sadece gurur duymakla yetindiğimiz bir türlü ilerletemediğimiz onca buluş varken, yine güneş doğudan yükselirken hep, batıya özentimizin getirisi bu. Hala alaturka diye anlatırken bizi bazıları, balla sıvalı duvarlarının arkasında ilerlerken alafrangacı eller, çoğu icadın babası dedelerimiz.
An olarak sadece aklımız bel altına çalışır olmuş yazık! Hala nasıl yapıldığı muamma olan yapıtların altından geçerken sebepsiz, gurun veren Türkler'in torunları biz miyiz?
(bkz: halil inalcık)
(bkz: mehmet öz)
(bkz: oktay sinanoğlu)
(bkz: merve taskan)
(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: deniz gezmiş)
(bkz: mahir çayan)
(bkz: ibrahim kaypakkaya)
(bkz: gazi yaşargil)
(bkz: lemi atli)
(bkz: naim süleymanoğlu)
(bkz: picnick) * *
(bkz: anne ben anket doldurdum)
(bkz: şahin k)
(bkz: feza gürsey)
(bkz: erdal inönü)
(bkz: ali nesin)
türkiye seninle gurur duyuyor ifadesinin yöneltidiği kişiler olsa gerek. bazı başlık dolduracaklarının teknik nedenlerden ötürü mussolini ya da hitler'i sayamamanın üzüntüsü içinde olduklarını düşündürtüyor insana. okudukça, pek okudukça.
(bkz: mehmet aurelio)
(bkz: behice boran)
cüneyt arkın (dünyayı kurtardığı için tüm dünya minnettar.)
(bkz: nvrs)
(bkz: şu çılgın türkler)
(bkz: mehmet okur)
(bkz: necip fazıl kısakürek)
(bkz: erkan oğur)
(bkz: yavuz çetin)
(bkz: cem köksal)
(bkz: önder focan)
lümpen sağcı kesimin türkiye seninle gurur duyuyor sloganı üzerinden düşünüldüğünde genellikle mafyacı, dolandırıcı, çeteci, uyuşturucu kaçakcısı kişiler..
(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: vamık volkan)
(bkz: alp arslan)
(bkz: attila)
(bkz: kürşad)
(bkz: sertab erener)
(bkz: semih saygıner)
bu ülke için kurşun atıp ve yiyenlerdir, masum üniversite öğrencisi 7 tipli genci kadledenlerdir, susurlukda mercedesle kaza yapanlardır, bana sağcılar adam öldürüyor dedirtmezsiniz diyenlerdir, uğur kaymaz gibi azılı bir teröristi 13 kurşunla yere serenlerdir, madımak otelini yakanlar, maraş olaylarını çıkaranlar, çorumda insanları kıtır kıtır kesenlerdir.