bugün

marco aurelio'nun türk oluşunun ardından almış olduğu isim.kanaatimce pek şirin durmuştur kendisine.bir de doğum yeri hanesine kasımpaşa yazılsaydı..
futbolumuz sözde güzelleşecek diye, bir insanın türk olmasını bu kadar çıkarcı bir olay yüzünden, çok basite indirgenmesini sağlayanlardan biri olan brezilyalı futbolcu.

(bkz: yapanlar utansın)
(bkz: aurelio türk olunca biz de türk olmuş sayıldık)
yeni ismiyle yeni ülkesinin milli takımına fatih terim tarafından az önce davet edilmiş futbolcu
fatih terim tarafından milli takıma çağrılmış türk futbolcudur..

http://www.sabah.com.tr/son_spo07.html
eğer yanılmıyorsam lefter'den sonra türk milli takımında oynayacak ikinci hristiyan türk futbolcu olacaktır.

edit: can arat varmış ondan önce. avedis'e teşekkürler.
türk milli takımının en eksik bölgesi olan savunma alanında oynayacak ve bir cok acığı kapatması muhtemel sempatik zenci türk
milli takımda oynayan oyuncular içinde vahap özaltay'dan sonra ikinci siyahi oyuncu olacaktır. milli takımın en büyük eksikliklerinden birini kapatacağını düşündüğüm fenerbahçeli defansif orta saha oyuncusu.. *
top kapma, top sürme, topu iyi kulanma, yaratıcılık, bitiricilik, top saklama özellikleri çok iyi olan bir futbolcudur..
(bkz: cuma aurelio)
türkiyeye yapacağı faydalar zamanla anlaşılacak türk vatandaşı olan zaat.türk birçok oterite tarafından kabul edilmeyen kişidir.an itibariyle fatih terim kişi hakkında çok olumlu konuşmuştur.türkiye kafatasçı yapıda olmadığını bu durumsalla kanıtlamıştır. (bkz: türk demek türkçe demektir)
bugunkü basın toplantısında kendisine sorulan sorulara bazı kesimlere inat türkçe cevaplar veren dmc.
Lüksemburg maçında saf türk olmadığı halde, katkısız saf türklerden bile daha iyi futbol oynayan ve alkışı hakeden futbolcudur.
şu anda aktif olarak her maç oynayan** savunma ağırlıklı ortasaha oyuncusu,Milli takımda emre belözoğlu'nun yokluğunda yerini doldurması en muhtemel olan eski Brezilyalı yeni Türk futbolcudur.
22 agustos 2006 turkiye brezilya macında milli takımımızı desteklediğinden emin (!!!)olduğum futbolcu..(bakmayın tüm akrabalarının brezilya da yasadıgına ve kontratı bittiğinde türkiye yi terkedeceğine ve eninde sonunda brezilya da yaslanacagına)

(bkz: mehmet olunmaz mehmet dogulur)
milli takımda görevini layıkıyla yerine getiren oyuncu. üstelik çoğu kişiden daha ciddi ve özverili oynuyor. bu akşamki maçta 2 asist yaptı.
dün geceki maçta * milli takımın atmış olduğu 4 üncü golden sonra sevgi yumağının biraz dışında kaldığında ekranın karşısındaki benin; "abi, lütfen koş, sevin arkadaşlarınla birlikte. yarın bir kaç gerizekalı spor yazarı 'bakın golden sonra dahi sevinmiyor' diye seni yıpratmaya çalışırlar" diye kıçımı yırtmama neden olan milli takımın en sempatik fubolcusudur.

edit: 4 üncü golden sonra kendi çapında seviniyordu tabi ki.
milli forma giymesinden hoşlanmadığım futbolcudur. nedeni çok basit, aurelio'nun milli takımda oynuyor olmasının iki nedeni vardır, birincisi fenerbahçe'nin yabancı kontenjanından ötürü yaşadığı sıkıntıyı rahatlatmak amacıyla çıkarılan yasa ve aurelio'nun bu takıma fayda sağlayacak olması. kısaca şu sorulara cevap aramaktayım:
1. eğer fenerbahçe'nin yabancı kontenjan problemi olmasaydı aurelio türk vatandaşlığına geçecek miydi?
2. aurelio türk vatandaşlığına hangi şartlarda geçti?

efendim brezilyada doğup büyüyebilir, hatta türkiye'ye karşı farklı duygular besleyip bu ülkenin vatandaşı olabilirsiniz, sonrasında futbol yaşantınız sizi biryerlere getirir, milli takımın size ihtiyacı vardır ve oynarsınız, son derece tabii karşılarım ama sırf fenerbahçe yabancı oyuncu transfer edebilsin diye türk vatandaşlığına geçirtilen(!) bir kişinin milli takımın eksik olduğu bölgede başarılı görev yapmasından ötürü oynatılması kanunen doğru olsa da vicdanen doğru değildir. şark kurnazlığı yapılmıştır, yahu ne farkeder başarı gelsin de aurelio, alex, ne farkeder diyorsanız hiç sorun değil, bana doğru gelmiyor, rengi, dili, ırkı, vs. ile ilgilenmiyorum, adam türk vatandaşı olmak istediyse orada iş bitmiştir ama adam birileri daha fazla yabancı transfer yapsın diye türk vatandaşlığına geçiriliyorsa sorun vardır, ha dünyanın en iyi oyuncusu da olabilir, size dünya kupasını da kazandırabilir, ben ilgilenmiyorum, recep, metin, kadir, şenol, lefter, bunlarla 5-6 yerim, ben yedim derim, ama bu içime sinmiyor, ha ne yendiğimiz takımlar, ne milli takımımızdaki oyuncular, taraftarlar vs. bunu sorun etmiyor olabilir, ben şahsi fikrimi söyledim zaten, yarın mert nobre, mehmet aurelio, kazım juan fran, ali mönşangıladbak falan biz de türküz der, çıkar kupayı alır, ben sevinmem kardeşim, madem bu kadar evrensel düşünüyoruz yapmayalım milli maç falan, kavga oluyor üzülüyoruz, ne diyoruz:
(bkz: çıkarsa tezkere aurelio gitsin askere)
kendisi için 24 mart 2007 yunanistan turkiye maci'ndan sonra ayrı bir parantez açılması gereken futbolcu. türk olduğunda bir çok insan itiraz etmişti. hatta terbiyesizleşip onun oynadığı milli takımı desteklemeyeceğini söylemişti. ancak bu maçla sanırım kendisi değme türklerden daha türk olduğunu ispatlamıştır. gönlümüzde zaten var olan yerini sağlamlaştırmıştır.
24 mart 2007 yunanistan turkiye macinda 40 yıllık türk gibi çıkıp oynamış türk.
tarihi yunanistan maçında, efendi gibi oynayarak rakibi rahatsız edip, oyununu bozarak üstüne bir de takımı atağa kaldırarak, milli formayı gerçekten hakettiğini gösteren milli futbolcu.
tarih: 29.10.2004
yer: old trafford

bazilarinin nedense cok sevindigi, turk futbolu acisindan ise sanssiz bir gundur. fenerbahce manchester united deplasmaninda, ilk 3 sutun gol olmasi ve rustu'nun gununde olmasiyla(!) ilk yariyi 3-0 geride kapatir. ikinci yariya ise golle baslar. ardi ardina pozisyonlar yakalar, alex'in sutu ve donen topu tuncay'in tamamlayamamasi macin kader anidir. daha sonra mactan ve oyun disiplininden kopan fenerbahce maci 6 gol yiyerek* kaybeder. fenerbahce'de mac icinde ayakta kalan, verilen gorevi elinden geldigince yerine getirmeye calisan ve oyun disiplininden kopmayan tek oyuncu, koca manchester karsisinda tek onlibero olarak sahaya surulen mehmet aurelio'dur. mac biter. manchester'in o gun ilk macina cikmis ve 3 gol atmis cicegi burnunda yildiz transferi wayne rooney, bitis duduguyle kosmaya baslar. yaklasik bi 40 metrelik depardan sonra soyunma odasina gitmekte olan mehmet aurelio'yu yakalar, mucadelesinden oturu tebrik eder ve ozellikle formasini ister. nasil bir adam oldugunu, nasil mucadele ettigini sanirim baska bir ornekle anlatmaya gerek yoktur. kendi halinde, hic bir turlu problem cikarmayan, aldigi parayi hak etmek icin terinin son damlasina kadar mucadele eden ve sadece isine bakan bir adamdir.
bugun itibari ile kalbimizde bir kez daha yer kazanan futbolcu. keza kendisine vatandasi tarafindan edilen kufurleri 90 dakika sabirla dinlemis, kisisel problemini sahaya tasimamis; mac sonunda da vatandasini yakalayip haddini bildirmistir. delikanliyim diye gecinen herkese ibret olmasi gerekmektedir zannimca...
bu gün itibariyle karakterinden, türklüğünden emin olmayanlara, gerçeklerin ortaya çıkmasıyla haddinin bildirmiş kişidir. ey yumurtayı görmeden rengini söyleyenler, mehmet aurelio'nun karakterinden şüphe edenler ricardinhoya paşa diyenler nerelerdesiniz. sanırım brezilya'lı oldunuz. biz hala türk'üz sizi de bekleriz..

(#1584346)

http://antu.com/AntuHaberOku.aspx?ID=7089
fena halde cuma'ya benzeyen kişidir. ricardinho'yla olan kavgasının muhtemel çıkış sebeplerinden biride bu olabilir.

ricardinho:senin kabileni s.kerim kara götlü şopar
mehmet aurelio: abijim küfür etme şol ayagana şokarım şenin, tikkir tikkir, luleden luleden, kendine şok dikkat et artık
ricardinho: olum tehditvari konuşma bal dudağına sıçarım, bokumun boku
bazıları için ağır gelen yük olan türklük kıyafetini istiyerek giyen açık beyaz türk vatandaşı.
güncel Önemli Başlıklar