bugün

bilardoda en buyuk gurumuz, dunya sampiyonluklari bulunan milli bilardocumuz. *
bilardonun efendisi adam,söylencek fazla bir şey yok...
bakırköy'den bizim oraya taşındı sonra. öyle bilardo falan oynardık beraber. ama gel zaman git zaman bizim oradan da taşındı. şimdi nereye gitti ne gören var ne bilen. bir de hacıoğlunda oks'den çıkanlara lahmacun ısmarlamıştı.
yaran yiğit özgür karikatürlerinden birinde başrol oynamış şahsiyet.

bilardo dersi almak isteyen bir genç semih saygıner'in mekanına gelir, ancak bilardo dersi tabi ki beklendiği gibi ıstaka, toplar ve bilardo masasından ibaret değildir.

ss: semih saygıner e: eleman

ss: bilardo!
e: belardo?
ss: bilardo!
e: bolerda?
ss: bi-lar-do!!
e: bolero?
adıyLa anıLan 40 vuruşun sahibi oLan şampiyon biLardocu..
bilardo sopasını kavga aracı olarak kullanmayıp bilardo nun geleceğini kurtarmış adamdır.kendisi olmasaydı bilardo sadece kahvehane sporu olarak kalacaktı.
bilardo virtüözü.
bakırköy, quatro bilardo salonu'nda bizimle bir el bilardo oynayarak, masamızı şereflendirmiş, mütevazi insan.

ve size aramızda geçen bir diyalog.

maksat muhabbet: abi sen de fena oynuyosun yani.
semih saygıner: senin yolundayız maksat muhabbet.
daha sonra, tahmin edebileceğiniz gibi, gülüşmeler,gülüşmeler.
usta bilardocumuz. nobel ödülü almadığı için kendisiyle gurur duyuyoruz.
bir röportajında okumuştum.

gazeteci: evde bilardo masanız var mı?
semih: eve iş götürmem.

okuduktan sonra baya gülmüştüm.
show tv'de yayına başlayan "şarkı söylemek lazım" adlı programdan gördüğümüz kadarı ile sesini de iyi kullanan bilardo virtüözü.
bu kadarı da fazla dedirten insan. http://www.youtube.com/watch?v=zxtWDUGUKUY
şimdi, bir meslek grubunu hele hele sosyo-ekonomik açıdan güç durumda olan bir meslek grubunu aşağılamak gibi bir niyetim yok. tamamen gülelim, eğlenelim tadında bu düşüncem. semih bey nedense bana hep bir an gelecekmiş de sipariş alacakmış gibi duruyor. elimde olmadan tv'de her görüşümde "bakarmısınız" diyesim geliyor. giyiminden falan olsa gerek.
çok iyi yumurta pişiren * ve aynı zamanda oldukça esprili olan bilardocu, üstat.
türkiye' de bilardo sporuna gönül verenlerin örnek aldığı fakat dün yaptığı harekete hala anlam veremediğim bilardocumuz.

malum geçen hafta manisa' da dünya 3 bant bilardo şampiyonası' nın ikinci ayağı vardı. dün yarı final müsabakaları yapıldı ve semih saygıner yenildi. final müsabakası saat 15:00 da başlayacaktı. şimdi işin ilginci, semih saygıner mağlup olduktan sonra, apar topar salonu terketti ve akşam show tv' deki gudik yarışmaya çıktı. bunun neresi ilginç veya olay; semih yarışma sonrası seramoniye katılmadığı için ceza alacak, almasa bile yaptığı hareket, centilmenler sporu diye lanse edilen bilardonun etiğine ters. ne gibi ceza alabilir, mesela açılış seramonisine katılmayan bir bilardocumuz diskalifiye edildi.

bütün sporcular final maçından sonra seramoniye katıldılar ancak semih saygıner tamamen kendi insiyatifinde salonu terketti. ve akşam çıktı şarkı söyledi.

buradan çıkan paranoyakça sonuç; acaba show tv' deki yarışmaya gitmek için bilerekmi yenildi ? çünkü final müsabakasına katılsa yetişemezdi.
izmir karşıyaka'da kendi adında bir bilardo salonu olan bilardo toplarının efendisi.
videosunu bütün gece uyumadan tekrar tekrar seyrettirmiş ruh hastası. gözümde dünyanın en iyi bilardocusu olmasının dışında alçakgönüllü, efendi, zeki, esprili, yakışıklı adam.

adam gibi adam. cumhurbaşkanı adayım. cidden bak.
her ne kadar işinde iyi olsa da, özellikle medya denen b.kun gazına hiç mi hiç maruz kalamamış, yetenekli, bilardo denilince sadece türkiye'de değil, dünya çapında ismi anılan, anılması da gereken yüce kişilik..
sporun sadece futboldan ibaret olduğunu sanan denyolar sağolsunlar, pek bir kaale alınmamıştır senelerce semih saygıner. ancak ve ancak kendi çabalarıyla yapmış olduğu showlarla ekranın kadrajına girmiştir. bir kere izlemiştim de, ''portekiz de bile bu spora daha çok önem veriliyor, bir ara ben de türkiye yerine başka bir takımda oynamayı düşündüm'' demişti. siz adamı küstürün, - o kadar maç ediyor, senelerdir bilardocu; hangi maçını canlı izledik - sonra da korumaya kalkın. yok öyle!
hem beyninini hem elini hemde sesini iyi kullanabılen insandır.
tan sağtürk'ten başka balet, hülya avşar'dan başka tenisçi, orhan pamuk'tan başka yazar, bedri baykam'dan başka ressam tanımayan yurdum insanının tanıdığı tek bilardocu.

iyidir hoştur, o ayrı...
bilardo show yaparken arada stand up yapmak içinde kasan bilardo üstadıdır.
konferanslara cagirildigi zaman laf arasina serpilen " eh iki atı$ yapiverirsin artik show babinda?" gibi sozleri duydugu zaman gitmeyen, kendisine soru olarak vuru$u nasil yaptigini degil de, buralara kadar nasıl geldigini, neler ba$ardiginin sorulmasini isteyen bilardocu.
humanoiddir bu, evet..
aşk yakar dizisinde kendisini görünce şaşırdığım bilardo'cu.
birazdan agipi master series çeyrek final maçına çıkacak olan türkiye nin gururu.