bugün

guitar hero serisinin şu ana kadar en çok satan, en çok oynanan, ve aynı zamanda en zor oyunudur.
şarkı seçimi gayet iyidir, özellikle her tarza hitap eden şarkılar koymaya çalışan teknik ekip, gerçekten başarılı bir iş çıkarmıştır bu oyunda. ayrıca bu oyunun serinin geri kalanıyla kıyaslandığında çok önemli bir farklılık taşımaktadır, ilk defa-ve sanırım son defa- oyun pc için de piyasaya sürülmüştür. hayvanlar gibi bir sistem istemektedir tabii, o ayrı.

oyunun en zor şarkısı olan through the fire and flames'i medium seviyesinde bile özellikle gamepad ile çalmak büyük başarı gerektirir, bu şarkıdan mediumda 400k ve üzeri çıkarmış adam bir çok diğer şarkıyı rahatlıkla hard-expert seviyesinde çalabilir.

bu oyundaki en başarılı şarkı ödülüm ise tabii ki cult of personality'e gidiyor. living colour sırf bu oyun için sütdyoya tekrar girmiş, ve şarkı orjinalinden çok daha güzel olmuş. özellikle solo çok daha akıcı ve anlaşılabilir, sevilebilir bir solo olmuş. keşke netten bulabilsek şarkının o versiyonunu. hardda gamepad'le solosunu atınca içinize dolan mutluluğu çok az şey verebilir. etraftakilerin "oha bu adam uzaylı" bakışlarına da maruz kalabilirsiniz tabii, normaldir gayet.

ne diyordum ben? ha evet, iyi oyundur gh3. 4 gelene kadar oynanır daha, hala oynamadıysanız alın oynayın. ama dikkatli olun, gerçekten bağımlılık yapıyor.

ps: one ve raining blood çalmaya çalışırken ağlarsanız üzülmeyin, hepimiz geçtik o yollardan.*
klavye ile çalmamanızı tavsiye ettiğim oyundur. * * *
doğru tuş kombinasyonu ile klavye ile de gayet rahat çalınabilmektedir. yapışkan tuşlara hiç bulaşmadan f4,f5,f6,f7 ve f8 tuşları, penalar için de i ve ş tuşlarını ayarladığınızda 3lü tüm nota kombinasyonlarını rahatlıtla basabiliyorsunuz. bu tuş kombinasyonu ile klavyenizi ters çevirip gitar gibi tutabilirsiniz. tabi klavyeniz mini-keyboard olmalı. laptoplar için taşınabilir tarzda olanlardan.*bu şekilde hard'ta birkaç şarkı dışında * * tüm şarkıları 4 ve 5 yıldızda bitirebilirsiniz.
helioslufreyjamın bana getireceği oyundur.gitar çalmayı zevkli hale getirerek öğrenmenizi kolaylaştırır.*
cilalı taş devrinden kalma bir pc ile önce sinir krizlerine neden olan, ancak şarkılardaki ritmin yakalanmasıyla görselliğin ikinci plana atılabildiği bir oyundur.
özellikle efektlerin arttığı yerlerde "gitar klavyesi" üzerinden geçen notaların yavaşladığı yerler, ilk oynayışında insanı "bilgisayar klavyesi" kırma isteğine sürükleyebilir.
"live in japan" de beni benden alan, "battle for your soul" da raining blood çalarken headbang in dibine vurduran, bitiminde "through fire and flames" ile parmakların geçici felce uğramasına neden olan yegane oyundur.
oyunun en zor "boss" u tom morello dur kanaatimce. ya da bana öyle geldi bilemiyorum.
welcome to the jungle çalarken zevkten öldüren oyundur. lakin iki saat aralıksız oyunca kafa beyin kalmaz adamda.

edit: bak oynayınca bile yazamamışım düşün artık *
tek kelimeyle bağımlılık yapan oyun. özellikle arkadaşlar ile toplanıp oynanmalıdır.

ayrıca bilgisayarı yavaş olanlar 1.3 patchini indirmeliler. bu patch oyuna front raw denen bir kamera açısı ekliyor, böylece daha hızlı bir görüntü elde edebiliyorsunuz. tabi sonucunda da nota kaçırıp sinirden klavyeyi ısırma şansınız düşüyor.
bilgisayar uzerinde expert mode ile through the fire and flames'i çalmanız neredeyse olanaksız olan oyun. konsol uzerinde oynadıgınız guitar hero 3'te sadece notalara basarak çaldıgınız bolumler vardır. diger eliniz ile nota uzerinde basmadan sadece notayı yakaladıgınız notalar. bunlar biraz daha parlak gelir ve yakalaması nitekim daha kolaydır. through the fire and flames'in introsunu bu notalar olusturur ki yakalaması olanaksızdır. bilgisayar uzerine kurulu olan guitar hero 3'te bu notalar istenildigi uzere gelmiyor ve her notaya diger parmagınızla eşlik edip yakalamanız gerekiyor. işte bu expert+expert+expert mode gibi bir şeye tekabul ediyor. yani size benden soylemesi, bilgisayar uzerinde hele ki expert mode de through the fire and flames'i çalmak oldukça zor. ama siz yine bi deneyin şansınızı.
laptopumda oynayabilmek için ekstradan bir klavye aldığım ve şimdilik easy modda devam ettiğim harika oyun. 1 aya kadar da expert'te tıngırdatmayı planlıyorum. hoyde rastgele...
klavyesiyle parende atsanız bile parmaklarınızı kasılmaktan kurtaramadığınız eğlenceli oyun.
gitar ve dijital bateri ile oynanabilen bir oyundur.
ilk günümde ilk turda ki 5 parçanın 4ünü çaldığım oyun.
2.turda ki bir parçayı da ikinci denememde çaldım... medium da oynuyorum...
klavye de z-x-c-v-b tuşlarıyla oynuyorum...
açıkçası çok zevk veren müthiş bir oyun ancak metallica sürümünü indirip kurmama rağmen oyunun başında oyundan atmasıyla " metallica versiyonunu " oynayamadığım da oyundur kendileri...
çözümünü bilen varsa çok makbule geçer valla...

edit: kendi başıma saatlerce uğraştım yaptım metallica oynuyorum *
3.tura geçmediğim oyundur.
2.turun sonunda solo yarışına şapkalı bi tane or. çocuğu geliyo ve her defasında beni yeniyo çünkü ibne herif hiç hata yapmıyor.
bende 3.tura geçemiyorum. çalamadığım şarkı yok ama solo yarışında da hep o piç yeniyo !
bi çösızümü falan varsa allah rıza için yardım edin...

edit: bu sorunu da çözdüm, artık totem yapacam, buraya yazdığım sorunları kendi başıma çözebiliyorum...
meğersem gelen bonusları kullanmadığım için herif hata yapmıyormuş...star power,vhammyi kullandım herif birsürü hata yaptı ve turu geçtim *
ps2 dvdsini satıldığı yeri bilen varsa bana mesaj atsın hala bulamadım .
bilgisayarıma yüklemiş olduğum mükemmel oyun. Ancak bi sorun var ki oyunu oynamama engel oluyor. Yeşil ve kırmızı nota aynı anda geldiğinde algılamıyor. Ama sadece yeşil ve kırmızı nota. Allahını seven yardım etsin.
Gitarının pillerini haftada bir değişmeme vesile olan oyun. Expert çalması bir hayli zordur.
Metallica one şarkısı ile şu saatte hard takıldığım oyundur.