bugün

loosing my religion, nothing else matters gibi parçaları kilise müziği versiyonunda yorumlayan topluluk.. amenoyu da bunlar söylüyodu galiba..

ilave: mikserde yüzen balık arkadaş sağolsun uyardı, ameno'yu bunlar söylemiyomuş efenim.
gregorian chants albümlerinde popüler şarkıları kendi tarzlarıyla yorumlayan süper grup. losing my religion bir kez de bu gruptan mutlaka dinlenilmelidir.
müziği ile hristiyanlığı dünyaya anlatan topluluktur. ayrıca bu kelime sadece grup için kullanımaz. roman yahut doğu kilisesi kökenli hristiyanlık için kullanılır. gerçek hristiyanlık doğu kökenli olanıdır, çünkü isa bir doğuludur.
hristiyanlıkta bir mezhep. ermeni birisinden öğrendim bunu. * *.
ermeniler de sık görülen bir mezhep tir.
1914 ermeni tehcirinde sadece bu mezhebe mensup olan ermeniler sürülmüştür. sayıları kesin olarak nüfus içerisinde en fazla olduğu ( son Osmanlı nüfus istatistiği 1 milyon 161 bin 169 Gregorian Ermeni, 67 bin 838 Katolik Ermeni, 65 bin 844 Protestan ) bilinmektedir. Bahsi geçen dönemde gregorian ermenilerine karşı alınan bu tutum o dönemde Rus etkisinde bulunmaları ve Aralık ayında Sarıkamış' ta Allahuekber dağlarında Enver Paşa ordularının karşılarında bir rus ordusu bulmayı beklerken ermeni kurşunuyla karşılaşmaları nedeniyledir. Ayrıca yine de tehcir dönemi ölenlerin çoğu savaş içinde tahsisin zorluğu, salgın hastalıklar ve bazı istisnai öldürmeler sonucunda hayatlarını yitirmişlerdir. bir de ölen müslüman sayısına bakmak gerekir ki o 1,5 - 2 milyon arasında küsürlü hali bilinmeyen bir miktara tekabul eder.
özellikle ermeni ve gürcülerin yaşadığı bir hristiyanlık mezhebi.
(bkz: gregorian)
(bkz: mezhep)
noel'i 6 ocakta kutlar bu mezhebe bagli olanlar.
bir mezhep olmasının yanı sıra sanatta da bir ekol adıdır.
albümleri birbirinden güzel olan insanı alıp eski çağlara götüren mükemmel grup.tears in heavenyorumları mutlaka dinlenmelidir.
Ave Satani (The Omen) gibi muhteşem bir şarkıya sahip müzik grubu.
coldplay 'den clocks 'u yorumlamis topluluk.

ani edit: sting 'in fields of gold parcasini da yorumlamislar.
Harika bir cover grubu.bir diğeri için;
(bkz: apocalyptica)
cover yapmada çığır açmış muhteşem bir gruptur.
ermenilerin de bağlı olduğu hristiyan mezhebi. bu mezhep ehilleri teslis inancını daha da ileri götürerek hz. isa'yı beşeriyetten neredeyse tamamen soyutlayarak sadece tanrı olarak görürler. hz. isa, esas itibari ile tanrı ve beşerin mükemmel bir birleşimi olarak tarif edilse de çok ağırlıklı olarak tanrı yerine konulur.
ilk defa dinleyenlerin çalan müziğin esiri olup odamdan çıkamadıkları coverlerı yapan grup.
yaptıkları müziği bize ters olsa da (dinsel açıdan) bıkmadan dinlenilesi grup. kendilerine eşlik edenleri özenle seçmişler sanki. bu kadar uyum olabilir mi özellikle amelia brightman beni benden almaya yetmiştir.
losing my religion ve tears in heaven coverlarında devleşen grup.
aslında ermenilerin mezhebinin ismi değildir. (bkz: #3504627)
gary jules un seslendirdiği mad world isimli parçayı da mükemmel cover lamışlardır severek dinliyoruz.
enigmanın tek rakibidir. hatta yaptığı coverlarla daha da ileridedir. chris isaac'ın wicked game'ini almış yeniden baştacı yapmışlardır. bu şarkıyı dinlemeden gregorian dinledim denilmemelidir. ayrıca elektronik gitar kullandıkları tek parçadır sanırsam.

siz bunları dinlerken çevreniz sizi hristiyan ilahilerini dinliyorsunuz sanabilir, dikkatli olunmalıdır.
gregorian (gregoryan) mezhebi, ermenilerde yaygın olan bir inanç sistemidir, sanılanın aksine islama en yakın hristiyanlık inancı gregoryanlıktır. diğer hristiyan mezheplerinde baba-oğul-kutsal ruh üçlemesi ile hz. isa ilahlaştırılmakta ve tanrının oğlu ya da direk tanrı olarak varsayılmakta iken, gregoryanlıkta tanrının tekliği vurgulanmaktadır, hz. isa'nın da peygamberliği...
nothing else matters'ı en güzel bunlar söylerler, dinlerken insanı defalarca komaya sokup çıkarırlar
defalarca söylenmiş fakat bir entry de ben bırakmak istedim bu bereketli topraklara; zira nothing else matters' ı cidden çok hoş yorumlamışlar. huzur dolu ve epeyce de heybetli hale getirmişler.