bugün

entry'ler (225)

otomatik vitesli arabada sol ayak

Bu başlığa entry yazan kimsenin otomatik araba kullanmadıklarını ispatldıkları olaydır. Gaz ve frenin sağ ayakla idare edildiğini 2 yaşındaki çocuklar biliyor.

ateistlerin iman edenlerden zeki oldukları gerçeği

yiğidi öldür hakkını ver. Belki böyle olmasını istemezük emme galiba bu gerçek. Tanrıııımmmm.

ateistlerin iman edenlerden zeki oldukları gerçeği

yiğidi öldür hakkını ver. Belki böyle olmasını istemezük emme galiba bu gerçek. Tanrıııımmmm.

uygur türklerine sahip çıkalım

Afrikada açlıktan ölen çocuklarında damarlarından kan geçiyor. ama her nedense onlar için bir konsolosluğa giden çıkmadı. Konsoluk önündeki arkadaşlara tavsiyem kan testi yaptırsınlar o uygur türklerine mazallah ya kandaş çıkmazlarsa ne boşu boşuna konsolosluğa gitmiş olmayalım. çinin ve buna benzer ülkelerin türke veya kamerunluya faketmez yaptıkları zulme lanet olsun. tüküriyim böyle insanlığın içine dedirten kampanyadır.

elinde sigara paketi ve cüzdanla dolaşan erkek

Gözbebekleri burada ayırıcı bir unsur olur genelde. Gözleri ile "ben artisim, kralım, tikkyim, hepinizi mikerim" imajı çiziyosa bir kaşık suda boğ ipneyi. Velhasıl kelam göz bebecikleri mecburiyeti anlatırsa hoş gör garibi geç git. dedirten tiplerdir

ezan okunurken ayaklarını uzatan insan

saygı kavramına bakmak gerekirse -hani ezanı geçtim- saygıyı da zaten insanlar icat etmedi mi? bacak bacak üstüne atarsan, kollarını bağlarsan, sakız çiğnersen saygısızlık oluyor. Bunlarda tıpkı yürümek oturmak eğilmek v.s. gibi doğal beden harektleri. Belki 200 yıl sonra adamın biri çıkacak ayakta durmak saygısızlık diyecek. Bu seferde ıq fakirleri aa adama bak ayakta duruyo ne saygısız diyecek. Geçelim şu şekilleri. Ayrıca ezan okunurken ayaklarını uzatan insana gıcık olanlara da diyecek bişey bulamıyorum. Güleyim diyorum, adam tek de değil bunun gibi 1000 tane var hangi birine güleyim. **

yaran nickler

"kibariyenin annesi". her nekadar ekşiden arak biri de varmış aramızda ama o çalmasaydı ben çalardım.

ottan boktan gaza gelen türk insanı

(bkz: koyun) mee* *

geriye donup hatunun poposuna bakan insan

özgür bir davranıştır. aslında neyin doğur neyin yanlış olduğu karıştığı için birden milletin yüklenmesine maruz kalan adamdır bu adam. evet abazan kirli sakallı eğitimsiz olanları bunu bariz bir şekilde yapıp sözde enttellektüellerden fırçayı yemişlerdir. o kendini entellektüel sanan güruh, toplumsal doğruların kıskacı içinde beyinlerinde oluşmuş "doğru" yu savunmaktadır. ayrıca bakan da tıpkı bu bakmamayı şiar edinmiş arkdaşlar gibi neden baktığını tam olarak anlamlandırmadan "geçen karıya bakılır" fikiri bir yolla dikte edildiği için bakar. bakmak kimseyi de rencide etmez ayrıca. çünkü o şekilde çıkan bakılacağını da göze almıştır.

her yazdigi entry e arti oy bekleyen yazar

kendisi iyi bir yazar bile olsa dünyanın en iyi yazarı bile olsa ona oy verecek kitleyi hesaba katmadan bu beklentinin içine düşmüş yazardır.

ramazan pidesi

sanıldığının aksine pide ramazan dışında da üretilmektedir. fırıncı sapık mı yapıp para kazanmak varken neden yapasın. amma ve lakin talep olmadığı için yapmaz. şartlanmış miniminnoş beyinler sadece ramazanda arar pideyi. ramazan dışında aklına bile getirmez. sonra sıra bekledik diye feryat figan.

diyojen

dostum olsun, kankam olsun, abim olsun, kardeşim olsun, bişeyim olsun, bizim mahallede yaşasın ne bileyim dirilsin gelsin. oda olmassa ben gidicem yanına. ahirette herkes birbirini görecekmiş ya o zaman ilk yanına gideceğim adamlardan birisi.

sozlukte irkcilik

nesil ırkçılığından öte kafatasçılık derecesinde olanı da mevcuttur efenim. (bkz: http://www.uludagsozluk.com)

bunye

sözlüklerde moda olup; kişi adam madam gibi bir çok tanımın yoksayalıp gene 3-5 kelimyle olayın tarif edilmesine yarayan kelime. bunu yazana da yazar deniyor kelimeye bak bi... yazar. hepsi aynı yazar. **

more more more

+ o ne öyle inceceik sigara
- çokk güzel oğlum bi denesene
+ hmm naneli... yavv adı ne bunun
- more
+ nore mi?
- yok yok more
+ mori mi o ne biçim isim
- more more more

uykusuz

(bkz: uykusuzbukalemun)

nietzsche nin yanlış anlaşılması

o pos bıyıklı hayta 100 sene sonra anlaşılmayı bekliyordu zaten. einstein denen hımbıl da zamanın göreceleliği diye bi tooori soktu mu beyinciğimize. hadi bakalım anla anlayabilirsen. sana 100, bana 1000, şuna 10, dedeme *

tiyatroleybus

bundan sonra adını sıkça duyacağımız bir tiyatro grubunun ismi. daha yeni yeni emeklemelerine rağmen ii gidiyo keratalar. ** **

hava tasitlarinda geri vites olmamasi

sağ elini koltuğa atıp arka cama doğru deve misali dönme * *imkanı olsaydı geri viteste koyarlardır zannımca bide kanımca.

essek kadar kupe takan erkek

en küçük eşşeğin 40-50 kg olduğunu düşünürsek * namümkün bi durumdur. ayrıca öyle bir küpe üretildiğini de görmedim duymadım.