bugün

Harun Kolçak'ın yorumladığı hareketli ve gayet güzel bir parçadır.Buram buram 90 lar kokar.Sözleri de şöyle bir şeydir;

Uçardım gönlümce seni görmeden önce
Yazılmış inan kaderime
Saçların dağılır aklımın yellerinde
Hiçbir rüzgar esmese bile
Vazgeçmem geçemem seni ne zor buldum ben
Düşlerim çıkmasada yine

Gir kanıma
Hani bekarlık sultanlık derdik
Yetti canıma
Yaşarım ben senle gir kanıma

Kararını ver artık
Beklemeden gel yazık
Vazgeçersen bu sevdadan eğer

Ne kadar çok aradım
Sonunda yakaladım
Unuttum yalnız geçen o günleri

Gir kanıma
Hani bekarlık sultanlık derdik
Yetti canıma
klibi koparmıştır. özellikle ilk 30 saniyesi başa sarıp sarıp izlenmelidir. *
klibinde harun kolçak'ın jimnastik bisikletlerine binmiş gibi yapmış olduğu danslarıyla ayrı bir hava kattığı, 90'ların başlarındaki havayı tamamıyle yansıtan şarkısı. o zamanlar az mı dinlenmişti bu şarkı diyesi gelir insanın.
kısaca; harun kolçak ve başka hiç birşey yapmadan geçmiş bir ömür diyebiliriz.
harun kolçak'ın çıkış parçası. nedense şarkıyı her dinlediğimde aklıma kanla dolu bir küvet gelir. pazar günleri banyo yaptığım babannemlerin sarı küveti, içi kanla dolu falan. çocuk aklı, deyimi o şekilde anlamışım herhalde. şahane şarkıdır ama, harun abinin zirvesidir o albüm.

ek: 1991 çıkışlıymış ohoo..
klibiyle insanı mutlu eden şarkı. izleyince; ahanda daha iyi dans edebildiğim biri varmış diyorsunuz. hatta tan sağtürk bile olabilirim ümidi yeşeriyor...
klibinde, harun kolçak' ın 3 metrekare içerisinde elini kolunu hareket ettirerek dans ettiği şarkıdır. o kadar dar alanda bu figürleri nasıl yaptığı hala muamma. o zamanlar garipsemiyorduk tabi. saçını başını doğal karşılamışız, dansını mı garipseyeceğiz. *
klip klip dediğimize bakmayın sadece harun abimiz ve muhteşem dansı vardır bu güzide şarkının klibinde. öyle bir klip ki şarkının üzerine çıkmıştır görüldüğü üzere. şarkıdan bahseden yok. *
zamanının en iyi şarkılarından biri. öyle başarılı ki sözleri hala aklımızda, klipteki dans hala zihinlerimizde. *

işte o klip;

http://tr.sevenload.com/v...M8-Harun-Kolcak-Gir-Kanma
şarksı güzel olmasına rağmen çok dandik bir klibi vardır. bu klibi çekeceğine hiç çekmese daha iyiymiş.
şarkı on numara ama harunu dinlerken kapatin gözlerinizi daha iyi oluyor,söylediğini söyleyin ama yaptığını yapmayın*
(bkz: lat den ratte komma in)
hayatınıza yeni bir soluk gibi girmiş, deli gibi sevdiğiniz sevgilinize armağan edebileceğiniz harika bir aşk şarkısı.

Gir kanıma,
Hani bekarlık sultanlık derdik.
Yetti canıma!
Yaşarım ben senle gir kanıma.

çok içten sözler ya. bence çok güzel.
gir kanıma= beni s.k.

(bkz: çıkardığım anlama sokayım)
gülse birsel'in kapıcı gaffur ve burhan altıntop tiplemelerini nerden esinlendiğini anlamama yardımcı olmuş harun kolçak klibi. ya da şarkısı. tanıma hangisi uyuyorsa.
harun kolçak ın sarı permalı saçlı ve bıyıklı olduğu zamanlardaki şarkısı ve klibidir..

o zamanlardaki hali kusura bakmasın ama kelebek önceki dönem gibidir.. tipinde evrim geçirmiştir.
oynak klibi ile:

harun kolçak'ın canına yetmiş gözükyor cidden ya *.
http://www.youtube.com/watch?v=V7DAzOf1Clg&NR=1
let the right one in, yani "låt den rätte komma in" filminin türkiye sinemalarında gösterim adıdır.

(bkz: lat den ratte komma in)
baş rollerinde kare hedebrant ile lina leandersson ın oynadığı 2008 yapımı bir filmdir.
--spoiler--
Gir kanıma
Hani bekarlık sultanlık derdin
Yetti canıma
--spoiler--
(bkz: hg harun abi)
"yıl oldu 2011, aradan geçti 20 sene hala bekarsın harun abi" denilmesi gereken şarkıdır.

bir yorum da cidden yarmıştır:
"Dostum Harun Kolçak demişsin ama bu bildiğin alaman futbolcu Rudi Voller yahu!"

http://www.youtube.com/watch?v=V7DAzOf1Clg
aşırı oynak klibe sahip şarkıdır.
klibinde harun kolçak öyle bir dans (?) eder ki eminim michael jackson izleseydi bu şarkıcılara dans ettirdiğine ettireceğine pişman olurdu. hani ben dans etmeyi hiç beceremem ama sen koskoca harun kolçaksın, o ne hareketler öyle?

rengarenk bir fon önünde aklısıra dans eden bi harun kolçak içeren bir klibe sahip şarkı.
arkadaşım ''gir karıma'' şeklinde okumuştuır, kendisi şu an pek pişman.