bugün

bir iki gündür tartışılan hakkında yönetmelik değişikliği konuşulan durum.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25318449/

ek:birilerine neden batıyor hala anlamış değilim.
memleketin adınıda değiştirecekler yakında zaten alışmak lazım. zihniyetlerini yediklerim utamasalar bizide ortadan kaldırcaklarda o kadar yemedi daha.
ülke için pek hayırlı bir olay olacaktır.
(bkz: bunlar babadan oğula nesil herhalde)

http://inciswf.com/1287955941.swf

doğuş bile bu konuda tanım yapmıştır.*
değiştirilecek çok şey olacak gibi görünüyor. benliğimi kaybetneden en iyisi ülkeyi terketmek olacak.
Bir sonraki aşama ot, hiçbir şeyden haberi olmayan, bu vatanın nasıl kazanıldığını bilmeyen nesiller yetiştirmek.

Geçen gün bir fotoğraf gördüm. Ergenekonun bir numaralı sanığı yakalandı diyor. Bir baktım Atatürk heykelinin koluna bir polis girmiş. Arabaya bindiriyorlr. Hayal gücüne gel.

Sonra altındaki yorumlar:

Bu adam taa o zamanlar asılacaktı.
Bu şerefsiz yüzünden askerde çekmediğim kalmadı. Küfür ettim dayak yedim.
anası babası belli olmayan bilmem ne ...

Böyle devam ediyor.

Dehşete düştüm. Nereden nereye. 10 senede bir ülke ancak bu akdar değiştirilebilir, ancak bu kadar beyinler yıkanabilir. Yazık.
güven özveri tecrube isteyen bir kaldırma çabasıdır.
son noktadır..

ötesinde zaten halk sokaklara dökülür..

evet bu soğukta bu kışta bu karda dökülür ve o sokakları yakar..
(bkz: hemen o hitabeyi yerine bırak ve uzaklaş burdan)
şemsiyenin göte girmesi ve akabinde açılmasıyla sonuçlanabilir.
yıkın heykellerimi şiirini okumak gerektiğini hatırlatır. kaldırın efendim, andımızı ,hitabeyi, büstleri, her şeyi kaldırın. bizi nasıl yok edeceksiniz acaba?
--spoiler--
özel ortaöğretim okullarındaki atatürk köşelerinden atatürk’ün gençliğe hitabe’sinin kaldırılmasını öngörülüyor. mevcut yönetmelikte özel ortaöğretim okullarında atatürk köşesinin zeminden yüksekte olması, atatürk büstü veya maskının konulması, atatürk’ün fotoğrafı, türk bayrağı, i̇stiklal marşı ve atatürk’ün gençliğe hitabe’sinin uygun biçimde asılması, madalyon, gravür, atatürk’ün eğitimle ilgili sözlerine yer verilmesine ilişkin hükümler bulunurken, taslakta bu hükümlerin tamamı çıkarılmış durumda.
--spoiler--
yeni hükümet hamlelerinden biri.
yavaş yavaş istediklerini yaptıklarının göstergesidir. artık gerçekten sinirlenmeye başlıyorum ama elimden bişey gelmeyince daha da sinirleniyorum. sadece girip sözlüğe yazabiliyorum.

adamlar 19 mayıs kutlamalarını kaldırdı
haydarpaşayı yakmaya çalıştı olmayınca gar'ı kapattı
gençliğe hitabe'yi kaldırmaya çalışıyorlar ve biz öylece elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz.

lan yakında bunlar anıtkabiri yıkıp yerine stadyum ya da cami falan yapacak ve biz yine oturacaz. ata'nın kemikleri sızlıyor..!!!!!
saçma ve üzecek olan eylemdir.

genç şeriatçiler rahatsız!
atatürk'ü koruma kanunuyla ilgili sorunları olduğu için yapılabilecek eylemmiş. aslında atatürkü seviyorlarmış.

(bkz: siz de hep yanlış anlıyorsunuz canım)
"ben kaldırdım, karşıdan bak güzel duruyor mu? olmadı yandan bak, beğenmediysen biraz daha kaldırırım" diyebileceğim durum. ama neyi kaldırdığımı söylemedim daha.
andımızdan sonra kaldırılması muhtemeldir fakat andımızın kaldırılması doğru olmakla birlikte, gençliğe hitabe konusunda kararsızım.
gençliğe hitabe biraz muhafazakar mantığı hatırlattığı için durmasında sakınca yoktur. en azından bir süre...

ama istiklal marşı hep duvarda asılı kalmalıdır. her zaman her halükarda.

tabii hitabenin kaldırılması söz konusu değil. varsayımdır bu.
içinde türklük duyguları geçen her şeyi kaldıralım, uygun mudur? böylece yıllar sonra milletimizi unutmuş olur, ümmetçilik yolunda emin adımlarla ilerleriz.
her müslüman içinde ümmetçilik duygusuna sahiptir zaten, hiçbir müslüman başka müslümana isteyerek zarar vermez. ama milli duygulardan uzaklaşmamalıyız.
hayal aleminde yaşıyor bazı ibneler efendim.
bunların hepsi atatürkçülüğü kökten kazımak isteyenlerin oyunu.
yakında türk bayrağı ve istiklal marşı da kalkar dediğimdir.
(bkz: sikerler oğlum hepinizi sikerler)

götüne güvenen borozancıbaşı! haydi bakalım cesareti olan kaldırsın da görelim!
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)

her seferinde aynı şeyi yazsak da bir şekilde amacına ulaşanların yeni hamlesidir. sandıktan başka hesaplaşacak yerimizin olmayışı, bu hesabı da kaybetmemiz sebepleriyle yazı yazmak da manasız kalıyor.
(#14443988)