bugün

şeriatçı akp nin atatük düşmanı olduğu ve her fırsatta atatürk e dair ne varsa yok ettiği zaten ortadadır. bunda bir şey yok.

ayrıca mesele atatürk meselesi değil, atatürk ü sev veya sevme ama yobazların zihniyeti bellidir. yapmak istedikleri de bellidir. bunu görmek lazım ve eğer onlar amacına ulaşırsa ezeceği, yok edeceği kesim onlar gibi olmayanlardır. onları bu yüzden iyi tanımak lazım ve ellerine fırsat vermemek lazım.

bugün besmele çekip asker kafası kesenler yarın komple hatim indirip seri şekilde sivil kafası da keserler ve bu zihniyet toplum için bir tehdittir. yok edilmediği sürece de bu tehdit sürecektir. elbet bir gün patlak verip karşı karşıya gelinecektir.
demek ki rte yazacak yeni gençliğe hitabeyi. herhalde bir ülke nasıl batırılır, onu anlatacak..
demek ki rte yazacak yeni gençliğe hitabeyi.
"ey türk gençliği
birinci vazifen, türk istiklalini, türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir."

ilk vazifemiz bitmiş değildir, bu nedenle ki gençliğe hitabenin tedavülden kaldırılması söz konusu değildir.
(bkz: dağılın şimdi)
katıldığım hadise. zira içeriğinden yada hitabenin sahibi kişi yüzünden değil. bu hitabe ezberletirken zorbalık ve şiddet uygulayan orospu çocuklarıdır sebep.
bahsettiği gençlik siz olmadığınız için sorun olmaması gereken hitabedir.

haa

ey arap gençliği

ey amerikan uşağı gençlik

ey ne idüğü belirsiz gençlik

ile bu hitap başlıyor olsaydı evet haklıydınız ...
zamanın şartları değiştiği için olabilecek gelişmedir.
artık bu gidişle nufus cüzdanlarından da kaldırılacak türkiye cumhuriyeti değil de kürt cumhuriyeti yazarsa şaşırmayalım arkadaşlar.
Başbakanın bir gençliğe hitabe yazdığını düşünüyorumda şöyle bir şey olurdu heralde...

Ey Türk gençliği..Birinci vazifen dine yönelmektir.Ülkemizin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir.Seni bu hazinenden mahrum etmeye çalışacak eylemciler olacaktır.Bilimden sanatdan eylemden uzak dur..Kapan ve sadece benim dediklerime kulak ver..Ben ne diyorsam doğrudur.Gençlerin dilinden anlamak için onlara kendi dilimi öğretiyorum.Çünkü ben bir diktatörüm..Eğil ve sus.
(bkz: o kadar da değil)

Andımız için bile bu kadar ses çıkarken geçliğe hitabe veya istiklal marşını kaldırırsa iç savaş çıkar kesin.
kaldirilirsa, ataturkun hitabede anlatmak istedigi kisiler tarafindan kaldirilmis olacaktir.
andımız gibi dayatmayla okutulmadığı isteyenin istediği zaman okuyabileceği bir şey olduğu için eğreti olacak eylemdir.
Atatürk'ün izlerini bu ülkeden silmek adına atılabilecek bir adımdır. Vatan hainlerinin dört gözle beklediği durumdur.
gezi parkına dayanak için kullanıldığına göre kaldırmak değil ama yanlış kullanımın önüne geçmek lazımdır.
oysa on yıllarca köylerinde kürt, alevi, çerkez, ermeni varlığını türk varlığına feda etmişti.
tıpkı benim gibi gençliğe hitabenin içeriğini tam olarak bilmeyenlerce umursanmayacaktır.
-DiNCi DiKTANIN YAPACAĞI GELiŞMEDiR AMA BUNU BAŞARAMYACAKLAR EFENDiM BiZ YURTA BARIŞIN DÜNAYDA BARIIŞIN ADIYIZ EFENDiM DAHA DÜN SURiYE iLE SAVAŞ GÜNDEME GETiRiLMiŞKEN..
faşist ve militarist devlet geleneklerine göre şekillendirilmeye çalışılan türkiye cumhuriyetini, demokrasiye yöneltmekte atılacak adımlardan ikincisidir. ilki andımızdı ve bu saçmalık kaldırıldı. şimdi sıra gençliğe hitabe saçmalığının kaldırılmasında.
halk bu sefer gezi parkı için değil hitabesi için meydanlara çıkarsa götüboklu polisin de durduramaz halkı. hangi akla hizmet atatürk devrimlerini kaldırmaya çalışıyorlar hayret edilmektedir. islam islam denerek türklüğü sildirmeye çalışan şerefsizlere bu ülkenin gençleri fırsat vermeyecektir.
kaldıracakları tek şey o cümleleri ezbere bilenlerin bacakları arasındakiler olacaktır. ( nokta )
kaldırılmalıdır. türk bayrağı ile istiklal marşına lafımız yok ama gençliğe hitabe ney lan. herkes aynı görüşte olacak diye bir şey yok ki. kaldı ki aradan 80 sene geçmiş bir dünya savaşı ve bir soğuk savaş yaşanmış biz hala 1930lardayız.
bütün kalelerine, tersanelerine girilmenin son halidir. 2 milyon üyeli mazlum der tarafından önerilir. ileri demokrasi olduğu için 40 milyonun itirazına rağmen kabul edilir. mazlumların imtiyazlı azınlık olarak faşizmi ele almasıdır. acıma garibe döner kor götüne olayıdır.
(bkz: gençliğe hitabe)
mazlum-der tarafından dile getirilmiş istek. yerine yenisini bile yazmışlar. çok demokrat buldum bu isteği. desteklemek lazım. evet.

http://haber.gazetevatan....ldirilsin/539402/1/gundem
bunların eğitim reformu dedikleri de budur işte...ne sosyal bilimler,ne fenni bilimler ne matematik ne de güzel sanatları geliştirelim diye bir dertleri yoktur..al işte kaldırıcan gençliğe hitabeyi de nolcak ilk 5 te mi yer alacaksın dünya matematik olimpiyatlarında,tıpta dünya sıralamasına mı gireceksin ya da dünyanın en önemli müzisyenleri ve ressamları mı yetişecek hitabeyi kaldırdığın zaman..bunların tek dertleri atatürk olmuş artık.sabah atatürk akşam atatürk,,onun ne kadar eseri varsa milli eğitimden silip unutturmak istiyorlar..artık bu kadar açık ve net..kimse bunları anlamıyoruz aptal da sanmasın.. keşke artık biz onun adını her yerden silmek istiyoruz kurduğu rejimi de yok etmek istiyoruz desinler dobra konuşsunlar ben ona da razıyım, söz o zaman birşey demem ama artık herkesin ne olduğunu bilmemiz gereken günlere geliyoruz..biz de tavrımızı ona göre alalım..böyle arkadan çevirmeli işleri hiç sevmem,yıkacaksn adam gibi söyle yık yıkabilirsen türkiye cumhuriyetini..