bugün

entry'ler (28)

türkiye nin avrupa sms şampiyonu olması

telefon operatörlerinin birbirlerini kırmak için yaptığı kampanyalar devam ettiği sürece birinciliği kimseye kaptırmayacağımız durum.

siyasi mizah içerikli tv programlarının eksikliği

bunu yapan mizah dergilerinde bile eleştirilmeyi kaldıramayacak bir hükümet olduğu sürece uzun süre eksikliği hissedilecektir.

canım

özellikle perşembe pazarı ve etrafındaki esnaf tarafından genç bünyelere hitaben kullanılan hitap şekli. aynı şekilde hayatım kelimesinide sıklıkla kullananlar vardır.

-abi bu parçanın fiyatı ne kadar?
-canım ondan kalmadı.
ve ya
-hayatım yan dükkana bak.

bıktıran klişe laflar

son şakası güldürmedi.

junior wells

1934 doğumlu amerikalı blues sanatçısı. armonikayı en iyi çalan blues sanatçılarından biridir. buddy guy'ın gitarda olduğu albümü hoodoo man blues en önemli albümü olarak görülür. aynı albümde bir diğer efsane sonny boy williamson ile çalışmaları da olmuştur. bu albümün dışında buddy guy ile beraber yapılmış başka albümleride bulunur. ikilinin birlikte yaptıkları albümleri iki sanatçının da en iyi dönemleri olarak görülür.

gençliğe hitabe nin kaldırılması

atatürk'ü koruma kanunuyla ilgili sorunları olduğu için yapılabilecek eylemmiş. aslında atatürkü seviyorlarmış.

(bkz: siz de hep yanlış anlıyorsunuz canım)

mısır da futbol terörü

ölümlerin izdihamdan kaynaklı olmaması daha da düşündürücü olan kısmı.

evo paintball

kartal uğur mumcu taraflarında sahası bulunan paintball şirketi.

http://www.istanbuldapaintballoyna.com

1 şubat 2012 uludağ sözlük isyanı için ne dediler

sözlüğe isyan gelecekse onu da biz getiririz.

(bkz: nevzat tandoğan)

güdümlü anne terliği

kısa menzilli olup daha etkili olanına güdümlü anne sehpası denir. siz nasıl yerinden kalkıp uçmaya başladığını düşünürken çoktan vücudunuzun uygun bir yerine monte olmuştur. yaşayan bilir.

moussa sow vs necati ateş

necati ateşin saçıyla bir adım önde olduğu karşılaştırmadır.

kartopu

kardanadam kafasının hammaddesidir.

kar yüzünden buluşmayı iptal eden sevgili

camdan bakıp bu kararı veren kişidir. ana arterler açık halbuki.

1987 istanbul kışı

boğaza büyük buz kütlelerinin geldiği 1954 kışıyla kapışabilecek kıştı.

günü en iyi anlatan şarkı

bandista - hiçbir şeyin şarkısı.

`bir kaldırım ortasında yatıyor
yarasından yalanınız sızıyor`

bizim zamanımızda

buralar dutluktu hep.

1500 liraya cep telefonu satın alan insan

hayatı boyunca aynı maaşı ve ya benzer maaşı alabilecek olan insandır. bir maaş ya da bir maaşa yakın olarak bakılırsa bu paraya, ulan hayatımızda bizimde pahalı bir telefonumuz olmayacak mı? diyerek çıldırmış olabilir.

akasya durağı sevmeyen insan

bunu sevmeyen insan çiçek taksi'yide sevmemelidir.

ikarus

uzunca bir dönem iett'nin 'acil kurtarma aracı' olarak kullandığı otobüs markasıdır. arıza yapan otobüslere bunlar müdahele ediyordu. hala kullanıyorlarmı bilemiyorum.
(bkz: önce kendini kurtarsın benim yaram ağır değil)

otobüs kavgaları

halk otobüslerindeki muavine 'daha fazla yolcu almayın akraba olduk' denmesinden sonra başlayan olaylar zinciridir.