bugün

galatasaray takımının sevilmeme nedenleridir, hiçbir galatsaraylının sikinde olacağını sanmıyorum ama sırf fenerbahçe nin sevilmeme nedenleri diye bir başlık olduğu için açıyorum bu başlığı.

benim için tek nedeni sarı kırmızı renklere sahip olmasıdır.

al, hoşuna gitti mi?
fenerbahçeliler tarafından sevilmeme nedeni, bir başka büyük* takımla* kardeşçe hareket etmesi olabilir. madem aralarında derbi denen hedelerden oynuyorlar, biraz düşmanlık gerek. nedir öyle ortak basın açıklamaları falan. olmaz.
(bkz: kıskançlık)
sadece fenerbahçeliler için söz konusu olan durumdur. Onun dışında türkiye'de amatör liginden süper ligine herkesçe en antipatik bulunan takım fenerbahçe'dir.
(bkz: en iyi olmak)
(bkz: biz neden uefa kupasını alamıyoruz!)
(bkz: galatasaray neden uefa kupası alıyo)
(bkz: uefa ölsün istiyorum!)
türk futbol literatürüne 'teşvik primi' kavramını sokan yöneticiye* sahip olması
1986-1987 ve 1992-1993 sezonlarındaki şerefli(!)şampiyonlukları
bülent korkmaz, ayhan akman, arda turan gibi feyir pley abidesi takım kaptanlarının olması
mühendis oktay cinayetinin faili bir tribün liderini* el üstünde taşıyıp, asalet dersi vermeye kalkan taraftara sahip olması
türk futbol tarihinin gördüğü en sahtekar futbolcuyu* barındırmış olması
antipatik futbolcu fabrikası olması*******
(bkz: daha gider bu)
galatasaray ile ilgili ithamda bulunan arkadaşlarımıza küçük bir hatırlatma

-galatasaray'ın 2 tane sürekli dilden dile dolanan şerefli şampiyonluk terimine sahip olduğu doğrudur fakat galatasaray'ın hiç bir başkanı ben "şampiyonlukların yeşil sahalarda değil masa başında kazanıldığını öğrendim" dememiştir.

-bülent korkmaz'a ve ayhan akman'a fair-play abidesi diyen kendisine lugano, bilica, cristian baroni, emre dörtlüsünü hatırlatmak isterim.

-atatürk'e suikast yüzünden idam edilmiş bir başkana sahip bir klübün taraftarı olmakta var işin ucunda.

-türk futbol tarihinin gördüğü en sahtekar futbolcu arif erdem değil onun hocası selçuk yula'dır.

-son olanına en çok güldüm antipatik futbolcu fabrikası meselesi; saydığın futbolculardan hangisi rakip taraftarı tahrik etmeye yönelik bir hareket yapmıştır? Sanırım kendisinin desteklediği zannettiği takımının futbolcularından haberi olmayan bir arkadaşımız, ***********
(bkz: bu daha da gider)
şöyle başlık açan taraftarlara sahip olması olabilir:

(bkz: fonorbohço)
bir o kadar da sevilme nedenidir aslında.

(bkz: halkın tecavüzcülere bakışı)
Gercek bır şampiyon olması.
Vb. Bır cok basarı.
Falan... Filan... Ama fb.nin bır Avrupa kupası yok! Kadıköy den dışarı çıkamayan takımdan cok cok ama cok daha başarılı olması bır neden olabilir.
fenerbahçeliler olarak katılmadığımız anket, biz galatasarayı çok severiz insan karısını sevmezmi hiç. *
(bkz: galatasaray taraftarının zeka seviyesi)
fenerbahçe'ye çakması olabilir. en son 3 tane çaktık hala çıkaramadılar.
sarı renginden hoşlanmamak gibi nedenlerdir.
çok başarılı olduğu için kıskanmaktan dolayı sevmemekte bir nedendir.
renk uyumsuzluğu.
başka takım tutmak.
(bkz: futboldan bi haber olmak)
taraftarının karıya kıza saldırması.
şampiyonluktan ve kupalardan hoşlanmamak. acı çekmeyi sevmek. mazoşist ruh hali.
başarı için her yolu mübah sayması. bir parça onuru ahlakı olan herkes galatasaraydan hazzetmez.
ırkçılığı savunmamaları.
Afrika'da bile seveni var, sen sevmesen ne olur dedirtir.
Galatasarayın ne kadar çok sevildiğini idrak edememiş olan yazar hezeyanı.
Siz de böyle avunuyorsunuz işte.