bugün

kızların bir türlü ayarını tutturamadığı konudur.aynı kız aynı yerde beni hiç kıskanmıyorsun şeklinde trip de yapabilir; en ufak bir sözünüzde özgürlüğünü kısıtladığınızı öne sürerek hadise de çıkarabilir.
kimi kendine güvensizlik kimi hastalık der gelgelelim aşılması halinde çiftleri mutlu ve huzurlu günler beklemektedir.
bir teoman sarkisi

bir gün daha bitti önümde
günler gelir geçer ve antibiyotikler
kimim ben? bugün ne günlerden?
40 derece yüksek ates ve kiskançlik
bu zayiflik animda, bir askin komasinda
kıskançlık aktiginda durmaksizin damarlarimda

sen ilacimsin, susuz yuttugum
bir türlü gitmeyen ne yapsam da bogazimdan
günlerdir hastayim ve bu beni delirtiyor
sürekli uykuyla uyaniklik arasinda
gidip gelip, gidip gelip, gidip gelip
kırk derece yüksek ates ve kıskançlık

kıskançlık bu zayiflik animda,
bir askin komasinda
ve aktiginda damarlarimda kıskançlık...
(bkz: haset)
başkasının içinde bulunduğu durumda olma isteği.
shakespeare'in yeşil gözlü canavar olarak tabir ettiği duygu.hissedene acı verir.
aşk hastalığıdır.kalpta derin bir acı ve no mantık.kıskançlik,sevgiyle ilgisi olmayan duyguları ortaya cıkarır.
başkasının koşullarından imrenmek onu çekememektir.özellikle aşkla yakından alakalıdır.
yapsan bir türlü yapmasan bir türlü olan kontrol edilebilir duygu yıgını.
az olanı hoş, ileri gidilirse ayrılığa kadar uzanan hem kötü hem iyi huy.
tek eşliliğin tamponu. tampon deyince, "koruyucu" gibi algılanmasın, aksine tek eşliliği tamamen bozabilecek yahut tamamen sağlayabilecek bir ünitedir.

devrelerde genellikle belli bir eşik derecesine gerilimi sabit tutma amaçlı kullanılırlar. günümüzde nano teknoloji sayesinde ufacık transistörler kullanılır yerlerine*.
güzel ilişki kemirgeni.
insanının içini kemiren, kontrolün zor oldugu bir duygudur. sürekli düşünceler dolasır beynınde, çogu da olumsuzdur. ama sevgi göstergesidir. * *
iliskide kavga nedenlerinin basinda gelen olgu.
sevginin kırmızı palto giymiş hali.
insanın kendine güven eksikliğinden mi yoksa insanlara güvensizliğinden mi kaynaklandığı tam olarak anlaşılamayan, insanı yiyip bitiren duygu.
öyle bir an gelir ne yaptığını bile bilemezsin kendinden bile korkutur insanı kıskançlık... ikili ilişkilerde sahiplenme duygusunun doruga çıktığı bir hastalık.
Kıskançlık / (bkz: Roland Barthes)

KISKANÇLIK: "Aşkta doğan ve sevilen kişinin başka birini yeğlemesi korkusunun
ürünü olan duygu" (Littré).

Werther şu imgeye kapılır: Charlotte dilim dilim reçelli ekmek kesip
kardeşlerine dağıtır. Charlotte bir pastadır ve bu pasta bölüşülür: herkese
kendi dilimi: yalnız değilim - hiçbir şeyde yalnız değilim, kardeşlerim,
kızkardeşlerim var, bölüşmeliyim, bölüşmenin önünde eğilmeliyim: yazgı
tanrıçaları aynı zamanda Bölüşme tanrıçaları, Moirai değil midir - sonuncusu
da Muette, Ölüm değil midir? Üstelik, sevilen varlığın bölüşülmesini kabul
etmezsem, kusursuzluğunu yadsımış olurum, çünkü kusursuzluk bölüşülmelidir:
Melitta kusursuz olduğu için bölüşülür, Hyperion bundan acı çeker: "Kederim
gerçekten sınırsızdı. Uzaklaşmak zorunda kaldım." Böylece, iki kez acı
çekerim: bölüşmenin kendisinden, bir de bunun soyluluğuna katlanamayışımdan.

Kıskanç olarak, dört kez acı çekerim: kıskanç olduğum için, kıskançlığımdan
dolayı kendimi suçladığım için, kıskançlığımın ötekini incitmesinden korktuğum
için, bir bayağılığın beni tutsak etmesine boyun eğdiğim için: dışarıda
bırakıldığım, saldırgan olduğum, deli olduğum ve sıradan olduğum için acı
çekerim.
ilişkilerde ruh sağlığı açısından zararlı, kendine güvensiz insanların daha sık duyduğu, önüne geçilmesi zor ancak imkansız olmayan, ilkel davranış biçimi.
Kıskançlığın temelinde 3 büyük gerilik yatar. Egoistlik, bilgisizlik ve sevgisizlik. Aslında kıskançlık kıskananı da, kıskanılanı da huzursuz eden bir ruh halidir.

Gerçek sevgide kendinden çok sevdiğini düşünmek vardır. Gerçek sevgide sencillik esastır. Gerçek sevgide gönül aydınlık ve açıktır buram buram iyilik ve sevgi kokar. Öyle bir sevgiye ulaşan üstün insan olur. O sevgiye varan herkesi sevgilisi olarak sevmeye başlar. işte böyle bir insan hiç kimseyi kıskanmaz. Tam tersi en ufak bir başarıya sevinir, alkış tutar.

Kıskanç kişi sevgi yönünden geridir, ilkel kalmıştır kıskançlık ismine uygun bir biçimde kalbin bir kıskaç arasında sıkılmasına benzer. Kıskançlığı ortadan kaldırmamız için öncelikle kıskançlığın normal bir şey olmadığını, bir hastalık ve gerilik olduğunu kabul etmek gerekir. Bunu kabul ettikten sonra kendi değerlerimizi araştırmamız, kendi üstünlüklerimizi görüp, bunları kendimize sesli olarak tekrar tekrar söyleyerek benimsetmemiz gerekir yani kendi kendimize olumlu telkinler yapmalıyız. Sonra kendimizi ele alıp kendi hata ve yanlışlarımızla savaşa gelir sıra. En son olarak da bilgimizi artırmaya, fedakarlığımızı ve sencilliğimizi arttırmaya gönlümüzdeki sevgiyi arttırmaya, kendimizi zorlamamıza sıra gelir. Bunlar zamanla, sabırla yürütülen bir çaba ister. Bu çabaları geciktirmemiz sadece işimizi güçleştirir, yolumuzu uzatır, sıkıntılarımızı arttırır.
bazen en büyük sevgilerin sonunu hazirlar.
sahip oldugunun elinden ucup gitmesinden korkma durumu. bazıları herkesi kıskanır, bazıları ise sadece sevdiklerini.
yazar arkadaşların bir kısmının da sahip olduğu bir huy *.
-çok kıskançsın, beni kıskanıosun?
-ahahaah
-niye gülüosun?
-espri diye!!??!!
-hayır bu gerçek
-poahahaahah
-??!!??
-ulan senin neyini kıskancam? koptum lan. ahahahahah. arada gelsene, sinirim geçti olm. poahahah
yerine göre iyi ve kötü olan, kontrol edilemeyen his.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar