bugün

narcissus un küllerinden yeniden doğan çiçek. mitolojide tanrıların çiçeği diye geçer. dünyadaki en güzel kokuya sahip olduğu söylenir ki bende katılıyorum bu görüşe. fulyalar özgürlüklerine düşkündür. evde yetişmeleri pek mümkün değildir.
ayrıca en çok sevdiğim kız ismidir.. *
ayrıca çok güzel bir bayan isimidir.
funda ile karıştırılması genel olarak rastlanabilecek bir isim.karıştırlması halinde ortamdan kaçmak gerekir.*
nergisgillerden bir cicek, yeryuzundeki en guzel kiz isimlerinden biridir.
(bkz: daffodil)
(bkz: jonquil)
istanbul'un joker semti.
afrika kökenli uzun sarı sapları üzerinde sarı çiçekleri olan hoş kokulu bir süs bitkisi ve aynı zamanda yerini başka hiçbir çiçeğin doldurmaya cesaret edemeyeceği nadide bir çiçek.
nefret edilesi bir kız ismidir. iğrenç telaffuz edilir. garip lakaplar takılır. kızınıza koymayın, koyanları uyarın. *

edit büdüt: vazgeçtim. koyun.
Nergisgillerden bir bitki türü ve bu bitkinin zerrin ve nergis adlarıyla da anılan güzel kokulu çiçekleri.
mevsiminde kadıköy'e gitmeye gör 'fulyalar 1 milyon ' ...
bu güzel kokulu, enfes çiçeğin aslında dağ kardeleni olduğu rivayet edilir ve tanıdığım tüm fulyalar da gerçekten fulya ve kardelen kadar güzeldir. narindir bu çiçekler, kısıtlanmaya gelemezler. biraz da asidirler. öyküsü şuradan okunabilir bu nazlı çiçeğin:

http://hikaye.balca.net/hikaye10014.aspx
şu aralar kusma isteği uyandıran kız ismi.

(bkz: fulya timur)
boş vakitlerimde onca yokuşa rağmen residence lar tarafından iğfal edilmemiş kısımlarında yürümekten çok hoşlandığım muhit. buralardaki kıraathaneler, küçük dükkanlar, sokaklardaki dinginlik insanı bi anda başka bir zamana götürüyor.
nefret edilesi bir isimdir,ayrıca hayatımın 2 yılını zehir etmiş bir insandır.bu ismi taşıyanlara dikkat ediniz (bkz: sinsilik var bunda)
beşiktaş'ın yokuşlu muhitlerinden biridir, buranın müdavimlerinden bir beyefendiyle aramızda geçen sohbette: "yeğen 35 sene önce buralara kurt inerdi sarıyer taraflarından" demiş, nutkumun tutulmasına sebebiyet vermiştir. öğrenci semtidir.
tuhaf bir isim.
semt adından, hatun adı mı olur lan hiç?

her zaman garip gelmiştir insanoğluna fulya ismi.
1 buçuk yıl yaşadığım mahalle.
kışları çok zor geçer * *
en verici en folloş en faşlak en yardıran kızdır.
(bkz: #13041695)

yüksek ihtimalle yaşı 17-18 falan olan dünyadaki her acının her kaybın unutulacağını bilmeyen (ya da farkına varamayan) tecrübesiz ama şirin bir kardeşimiz (sanırım). ama allah daha büyük ve "gerçek" acılar vermesin diyoruz kendisine. hoş geldin diyoruz *
mecidiyeköye çıkmak için tahmini 60 derecelik açıya sahip bir tırmanma şeridi vardır.
altıncı nesil yazar*
fulya deyince asla unutamayacağım yazı:
--spoiler--
biricik, tatlıcık fulya,

sana istanbul'dan sımmmsıcak selamlar yolluyorum:)))

bir simitin paylaşıldığı, herkesin herkesle dertleştiği, 40 yıllık dostlukların kurulduğu o eski nostaljik günlerin peşindeysen...

bir annenin oğluna babanın kızına gösterdiği şefkati, sevgilinin sımsıcak nefesinde hissetmeyi merak ediyorsan...

siyam ikizlerinin ameliyatla ayrıldıktan sonra "acaba telepati yoluyla anlaşıyorlar mıdır?" diye merak eden tatlı mı tatlı bir jeoloji mühensidiyle münasebetim olur mu acaba diye heyecan duyuyorsan...

dev ekranda maç keyfini kaçırmak istemiyorsan (samsung marka, media markt'tan 1,999 tl'ye aldım)...

sana bir mesaj kadar yakınım fulya.

inan, facebooktan tanışma, yazışma gibi aktiviteler, huyum değildir, ama o güzellğe vuruldum fulya...

benzin al diyorsun, ama benim depom fullya * )))))

(espriler havada uçuşacak, alışacaksın buna fulya:)))

haberini beklerim...
mustafa...
--spoiler--

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=30300341

entri birebir orijinal alınmadır. ekşide smile yasak değil not olarak düşülsün.
O güzel gözleri, gözlerinin içindeki o ışık, kiraz gibi dudaklar, güneş gibi parlak ve sapsarı saçlar.. Beni benden alıyor sözlük. Aşık oldum lan!
üniversitedeyken bizim bölümde iki tane vardı. ikisi de izmir'li güzel hanımefendilerdi. genelde bu isimli kızlar güzel oluyorlar.
bugün şişli'ye gittiğimde plansız bir şekilde kendimi içinde bulduğum, yokuşlu şirin semt.