bugün

nergis cinsinden bir çiçek ismi. aynı zamanda şişli'de bir semt.
beşiktaş'a ve mecidiyeköy'e yürüme mesafesinde olan bir semt.
cevahir'in arka taraflarına denk gelen semt.
istanbul'u bilmeyen birinin florya ile karıştırabileceği semt.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
(bkz: başlığı görünce yazarı tahmin etmek)
Sözlüğün tansiyonunu biraz azaltabileceğini düşündüğüm başlıktır.
(bkz: sedef)
beşiktaş ve mecidiyeköy gibi 2 merkezi semtin arasında olmasına rağmen ulaşım sorunu olan semt.
hem kız ismi hem semt ismi olabildiği için hoşuma giden kelime.
nezih bir semt. beşiktaş'ın tesislerine de yakın, yürüyüş de yapılabilir.
26a numaralı iett otobüs hattı ile ulaşılabilen semt.
hem semt, hem kız ismi.
konumuna rağmen sakin ve çoğunlukla konut ağırlıklı kullanılan, yokuşlu fakat güzel bir semt.
beşiktaş'ın tesislerinin de bulunduğu güzel semt. yalnız beşiktaş ve mecidiyeköy gibi iki merkezi semtin arasında olmasına rağmen konum olarak sapadır ve buraya giden otobüsler çok azdır. ulaşım sorunu olan bir semttir.

(bkz: 26a)
beşiktaş - mecidiyeköy arasında bulunan, şişli'ye bağlı, yokuşlu fakat şirin bir semt.
şişli'ye bağlı, mecidiyeköy-beşiktaş arasında kalan, merkezi semtlere çok yakın olmasına rağmen sakin kalmış ve çoğunlukla konut ağırlıklı kullanılan, yokuşlu diye birçok kişinin sevmediği fakat oldukça güzel, ruhu olan şirin bir semt.
hem bir çiçek, hem şişli'de bir semt ismi, hem de kız ismidir.
Nergis ile akraba olan fakat bir nergis türü olmayan, nergis gibi hoş kokulu çiçek.
şişli, mecidiyeköy ve beşiktaş gibi büyük ve merkezi semtlerin arasında kalmasına rağmen sakin kalmış, çoğunlukla komşuları gibi iş merkezleri yerine konut ağırlıklı olarak kullanılan sakin ve şirin bir semt.
bugün şişli'ye gittiğimde plansız bir şekilde kendimi içinde bulduğum, yokuşlu şirin semt.
üniversitedeyken bizim bölümde iki tane vardı. ikisi de izmir'li güzel hanımefendilerdi. genelde bu isimli kızlar güzel oluyorlar.
O güzel gözleri, gözlerinin içindeki o ışık, kiraz gibi dudaklar, güneş gibi parlak ve sapsarı saçlar.. Beni benden alıyor sözlük. Aşık oldum lan!
fulya deyince asla unutamayacağım yazı:
--spoiler--
biricik, tatlıcık fulya,

sana istanbul'dan sımmmsıcak selamlar yolluyorum:)))

bir simitin paylaşıldığı, herkesin herkesle dertleştiği, 40 yıllık dostlukların kurulduğu o eski nostaljik günlerin peşindeysen...

bir annenin oğluna babanın kızına gösterdiği şefkati, sevgilinin sımsıcak nefesinde hissetmeyi merak ediyorsan...

siyam ikizlerinin ameliyatla ayrıldıktan sonra "acaba telepati yoluyla anlaşıyorlar mıdır?" diye merak eden tatlı mı tatlı bir jeoloji mühensidiyle münasebetim olur mu acaba diye heyecan duyuyorsan...

dev ekranda maç keyfini kaçırmak istemiyorsan (samsung marka, media markt'tan 1,999 tl'ye aldım)...

sana bir mesaj kadar yakınım fulya.

inan, facebooktan tanışma, yazışma gibi aktiviteler, huyum değildir, ama o güzellğe vuruldum fulya...

benzin al diyorsun, ama benim depom fullya * )))))

(espriler havada uçuşacak, alışacaksın buna fulya:)))

haberini beklerim...
mustafa...
--spoiler--

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=30300341

entri birebir orijinal alınmadır. ekşide smile yasak değil not olarak düşülsün.
altıncı nesil yazar*
mecidiyeköye çıkmak için tahmini 60 derecelik açıya sahip bir tırmanma şeridi vardır.