bugün

başrolde vin diesel'in yer aldığı, film ekimi kapsamında gösterilen, eğlenceli, keyifli bir film.

konusu tamamen gerçeğe dayanıyor hatta filmin başında belirtildiğine göre mahkemedeki ifadelerin bazıları birebir kullanılmış. daha önce avukatının yeteneksizliği nedeniyle 30 yıllık bir cezaya çarptırılmış olan 'Jackie Dee'DiNorscio' yeni bir davada en yakın arkadaşlarıyla, "ailesi" ile yargılanırken bu kez savunmasını kendi üstlenir ve olaylar gelişir.
Filmin içinden bir diyalog

Karım benden kasaptan et alcanı söleyerek benden para istedi bende parayı aynaya tuttum ve dedımkı yansıyan parayı göruyormusun ? işte o yansıyan para senın hakkın orjinalıde benım .

Eve gelır eve geldıgınde masada bir sürü et vardır karısı mafya babasını aynayın oraya çarır ve etegını kaldırıp derki bu manzarayı göruyormusun ? aynada yansıyan senın hakkın orjinalide KASABIN =)
(bkz: beni suçlu bulun)
başladığı aynı tempoda biten beklediğimi bulamadığım eğlenceli filmdir. söz konusu Sidney Lumet olunca etkileyici bir film bekliyorsunuz ama malesef. vin diesel ise ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu yine göstermiştir. iyi niyetli emekli bir mafya üyesi rolünü bu kadar iyi oynamak kolay değildir. puanım 6.5/10.

eğer zamanınız kıymetliyse harcamayın derim.
hoş filmdir. başroldeki jackie'yi ilk gördüğünüzde ya bu adamı tanıyorum dersiniz. işte o vin diesel'i hep dazlak gördüğümüzden kaynaklanan bir olay.
uzun süre önce izleyip, izlediğimi unuttuğum, izlediğimi hatırladığım anda yarısına kadar izlediğimi anladığım film. -öeğgh tanıma gel-
güzel filmdi, özellikle gerçekten yaşanan şeyler olduğunu düşününce.

neyse, burdan tüm hollywood'a "vin diesel'e saç bıraktırtmayın abi, nolur!" demek istiyorum.
dedim.
Vin diesel'in müthiş bir oyuncu olduğunu bizlere göstermiş filmdir. Mafia babalarında görmeye alıştığımız, sivri dilli, esprili kişiliği mükemmel canlardırmış.
tek mekan filmleri arasında yerini almış, vin diesel'in tatlı oyunculuğuna şahit olduğumuz filmdir.