bugün

-eski almanya'daki çığırtkan gençlik.
-saçı olmayan, kel kişilere söylenen söz.
her ne kadar türkiye'de sadece almanya'da var diye bilinsede,dazlaklık ekolü rusya,finlandiya,hollanda gibi birçok ülkede hala etkisini sürdürmektedir..

mesela rusya'nın ormanlık alanlarında ülkedeki yabancıları öldürmek için eğitilen dazlaklar bile vardır .. o kadar vahimdir yani durum ..

her ülkesini sevene faşist diyen kardeşlerimize duyurulur ...
dazlak saçı olmayan olarak bilinse de aslında saçını kazıtanlardır.
(bkz: defol dazlak)
dazlak milli şuura erişmiş alman milliyetçilerine denir. ne mutlu milli şuura ulaşanlara.
saçımı kestirmek için berbere değil de cimriliğim yüzünden arkadaşıma gidince başıma gelen durum.Elinin ayarını siktiğim arkadaşım,3 numara diye girdiği saçlarımı kökünden kazıyınca hayatımda ilk ve son kez dazlak oldum,olmayan saçlarımla kafam götüme benzedi böyle işte.
erzurum ili, narman ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: narman/#8987733)
insanın kendi saçını kazıyarak dazlak olması çok çok zordur. iki ayna yoksa el yordamıyla yapılır. iki ayna olunca da sağı-solu karıştırır insan. bir de ustura kullanamamak vardır. önlerde neyse de insan görmediği, arkada kalan yerlerini usturayla alamaz. hâliyle taraklı jilet kullanmak gerekir ki onun da derdi bitmez. çok tıkanır. kolay temizlenmez. cildi çok fena tahriş eder.

az önce hayatımda ikinci kez yapmış bulunuyor. ilkinde saçlar bu kadar uzun değildi ve enseye ayna tutan vardı. bu kez direkt el yordamı falan... 3 taraklı, 1 çift bıçaklıyla anca hâllettim ki incesini de suratımda kullandığım üstün alman teknolojisi 4'lü bıçakla hâllettim. ağdayla alsam bu kadar temiz olmazdı ama çok yıprandık beee!

siz siz olun berbere gidin. en olmadı eli bu işlere yatkın bir tanıdığınızın önüne oturuverin.
Almanya'da sıksık türk gurbetçilerden dayak yedileri söylenen faşist gençlik.
(bkz: mına koduğumun dazlağı)
faşistlerinden kaçınmak, anarşistlerini kelinden öpmek gerekir.
Saçını kökünden kazıtan kişilere söylenen hitap sekillerinden biri. Dazlak diyip geçmeyin, acayip rahat bir modeldir.