bugün

2015'te vizyonlara gireceği açıklanan film. (bkz: vizyonlara girmek)
yapmayın, onu da bozmayın! deyü haykırmak istediğim, yalan haber olduğunu umduğum film.
filmi falan olmayacak efendim, sadece devamını çizgi roman olarak yazacağını açıklamıştır yazarı.
Her gün yapmak istediğim aktivite.
yazarın açıklamasıdır. Film ile ilgili bir açıklama yapılmamıştır. sırf para kazanmak için yapıldığını düşünüyorum. Keşke yazmasa...
chuck palahniuk'un parasının bittiğine işarettir.
Gereksiz bir harekettir. Böylesine kaliteli filmlerin zorlama bir şekilde ikinci filmini yaptıklarını daha önce de gördük. Sonuç kocaman bir hüsran oldu.
bir efsane daha sona doğru yaklaşıyor demektir.
(bkz: yapma volkan)
ticari kaygi her yerde tabi.
merakla beklenilen filmdir.
ön yargılarla yaklaşılan film. ilk filmde tam yerinde mesajlar iletmiş olsa bile sonuçta bir ticari kaygı taşıyordu. hemen hemen her film ticari kaygı taşıyor birde 1990 ların imkanlarıyla yapılmış bir figt club efsane oldu 2000 li yıllarda daha bir başka olacağı şüphesiz. kim demiş 2. film çekiliyor diye heveslendirmeyin.

(bkz: ben evet diyorum)
(bkz: bokunu çıkartmak)
olmayan filmdir amk. durun la bi adam daha kitabını yazmayı bile sadece "düşünüyor". kesin bir şey yok... ilginç bir takım fikirleri olmasa eminim bunu düşünmezdi.
sıçmaktır. resmen karşı olduğu şeyleri yapmış olur. istemiyoruz 2. film falan. yapmayın da zaten. biz hep fight club denilince dibe vurmak istemeyi istiyoruz. kuralları saymak istiyoruz. marla singer gibi sigara içmek istiyoruz. i'm jack's wasted life demek istiyoruz. aklımıza sabun gelsin istiyoruz. fuck redemption demek istiyoruz. 2. film istemiyoruz.
doğmamış çocuğa don biçmektir. yapılsın çekilsin bakaım ak mı kara mı millet görsün.
yapılmaması gerekendir. bir olayı kalmıyor ki, şizofreni üzerine kurulu olduğunu hepimiz biliyoruz.
2015'te vizyona girecek olan değil, çizgi romanları yayınlanmaya başlayacak olan efsanevi serinin 2. kitabıdır. hoş yeni seri oldu ya o da ayrı mesele.

http://www.radikal.com.tr...ht_club_2_geliyor-1203407

edit: beyler aman tanrım. spoilerın kralı var. 1. kitap şizofreni üstüneymiş. üstelik hepmiz de bunu biliyormuşuz. ov şit men!
olmaması gereklidir. tadında kalmalıdır. ayrıca dövüş klubünün 1. kuralıyla çelişmektedir. ilan etmişler bir de ya.
bir şeyi tadında bırakmak için gerçekleşmemesi gereken projedir.
Filmi çekenin yazanın oynayanın hepsinin anasına bacısına babasına sövüyorum. Adana işi hemde. Sikerim belanızı lan!!! Olur mu lan oyle iş! Fight Club felsefesine aykırı çukunuzu kestirmeyin ulan şerefsizler.

çekilmemesi gereken filmdir.
--spoiler--
dovus kulubunun ucuncu kurali: birisi dur derse ya da bayilirsa dovus sona erer.
--spoiler--

Tyler durdenin olumu serinin devamliligini da bitirmis oluyor bu sayede.
film hakkında henüz kesin bir bilgi olmamasına rağmen mayıs 2015'te 10 sayıdan oluşan bir çizgi roman yayımlanacaktır. ayrıntılı bilgi için;

(bkz: #24553785)
fight club 2 olabilir 3 olabilir.

en azından fight club 3,5 olmaz. *
genç nesilleri rahatsız etmiştir. ayrıca vizyona filan da girmeyecek.
romanı okumayanlar şekil yapmasın.
romanın devamı niteliğinde 10 serilik bir çizgi roman yayınlanacak. yazar aynı yazar. konu aynı konu.

ha. film için tartışabiliriz tabi ki. ama yine filmi çekilecek deseler edward norton ve brad pitt'i aynı karede görmek isteriz. yalan mı?
görsel