bugün

ben hiç bulaşmadım. hatta bundan 5-6 sene önce fethullah gülenin yapılanması mason yapılanmasının bir kopyası dediğimde bazı yalakalar tövbe de, hoca efendi vs.vs. diyerek masamdan kalkıp siktir olup gitmişlerdir. benim anlamadığım bir konuda, ulan ülkenin %80 i neredeyse cemaatciydi, herkes hoca efendi diye geziyordu, şimdi herkes paralelci diyor. korktuğumda şu, herkes şimdi reis reis diye geziyor, yarın birgün terlikle dövmesinler adamı.
Ben bulaşmadım. Şaka şaka c.başkanı bile bulaşmış amk. Zaten ne geliyorsa başımıza c.başkanı yüzünden geliyor.
Ben bir ara bilinçli olarak aralarına girdim. Hoca falan olmadığını biliyordum da cemaat içerisi nasıl bir ortam diye takıldım bir süre.
Ablalar var bunların cemaatte. Sana fetonun kitaplarını veriyorlar. Bunu okursan şuraya gideceksin ödül falan. Hiç bir kitabını okumadım. Sorular sordular kafamdan verdim cevaplar. Kendileri de okumamış sanırım ki bütün geziler için bana yer ayarladılar. Bir tanesine gittim sadece. Otele gidilecekti. Arkadaşlara da aynı takttiği verdim. O ara paramız yoktu çünkü. Bunlar sayesinde bedava tatile gittik.
Tabi Sonra düşüncelerim daha da netleşti.
Ben bu adam hoca değil diyordum ama çevremdekilerden beni dinsiz ilan eden bile olmuştu.
Şimdi pişmanlar. *
ben ve bu yüzden fabrikada karın tokluğuna çalışıyoruz.
Ben.
Senelerden beridir söverim bunlara. Fakat karşımdaki insanımsı yaratıklar 'hoca efendi hakkında düzgün konuş, o allah dostu' dediler. Yıl oldu 2016 şimdi beraber sövüyoruz. Ne dershanelerine gittim ne de abi evlerine.
alevi olsaydınız ne akp ne de fettullah'a bulaşırdınız . bazen üzülüyorum size.
Var diye cevap vereceğim soru. Arkadaşımın okuldan sonra sürekli abilere gel diye ısrar etmesine rağmen kendimi tutmuş ve gitmemişimdir.

Edit: fem çözmek sayılıyorsa sıçtık.
Ülke cemaatinmis ya .
Zamanında her yer bunlardaydı istemeden de olsa arasında olmuşsunuz dur .

Örnek dershaneler gazeteler tv kanalı vb
var. herkesin fetoya taptığı zamanda ben bundan nefret ederdim. her aksam samanyolunda ağlamaklı hikayeler anlatırken rastgelince küfür edip değiştirirdim. yüzünden çok kötü bir insan olduğu belliydi.
var cevaplı sorudur.
evinde kaldım. abiler tuvalete gitmek için bizden izin alın demişti yemin ediyorum bak.

o zaman anladım zaten ne bok olduklarını..
aleviler bulaşmadı. hatta bi örnek vereyim;

tuzluçayır' da fethullah gülen ortaklığıyla yapılan camii- cemevi projesi için ortalığı ayağa kaldırdılar. projeyi durdurmayı başardılar.

helal olsun.
kesinlikle benimdir.

oldum olasi hic sevmedim nursuz gavati..
bir kurusum kismet olmadi hamd olsun.
emarelerini gördüğüm her yerden koşarak uzaklaştığım için "var" cevabını çekinmeden verebileceğim sorudur. lise zamanında az mı uğraştılar dersane ayağına kültürlenme feyzlenme ayağına oralara çekmeye. tee 15-17 yaş arasında bile yemedik bunları koca ülkenin yöneticileri o yaşlarında yedi amk.

ondan sonra eleştirince koyunlar zıplıyor hemen ne biçim yazıyorsun diye.. adamlar ergenlikten yeni çıkan çocuğu kandıramıyor kocaman devleti idare eden adamları kandırıyor gel de gülme gel de eleştirme..