bugün

Zamanında her yer bunlardaydı istemeden de olsa arasında olmuşsunuz dur .

Örnek dershaneler gazeteler tv kanalı vb
Ben bulaşmadım. Şaka şaka c.başkanı bile bulaşmış amk. Zaten ne geliyorsa başımıza c.başkanı yüzünden geliyor.
var cevaplı sorudur.
Var diye cevap vereceğim soru. Arkadaşımın okuldan sonra sürekli abilere gel diye ısrar etmesine rağmen kendimi tutmuş ve gitmemişimdir.

Edit: fem çözmek sayılıyorsa sıçtık.
emarelerini gördüğüm her yerden koşarak uzaklaştığım için "var" cevabını çekinmeden verebileceğim sorudur. lise zamanında az mı uğraştılar dersane ayağına kültürlenme feyzlenme ayağına oralara çekmeye. tee 15-17 yaş arasında bile yemedik bunları koca ülkenin yöneticileri o yaşlarında yedi amk.

ondan sonra eleştirince koyunlar zıplıyor hemen ne biçim yazıyorsun diye.. adamlar ergenlikten yeni çıkan çocuğu kandıramıyor kocaman devleti idare eden adamları kandırıyor gel de gülme gel de eleştirme..
var. herkesin fetoya taptığı zamanda ben bundan nefret ederdim. her aksam samanyolunda ağlamaklı hikayeler anlatırken rastgelince küfür edip değiştirirdim. yüzünden çok kötü bir insan olduğu belliydi.
Ben bir ara bilinçli olarak aralarına girdim. Hoca falan olmadığını biliyordum da cemaat içerisi nasıl bir ortam diye takıldım bir süre.
Ablalar var bunların cemaatte. Sana fetonun kitaplarını veriyorlar. Bunu okursan şuraya gideceksin ödül falan. Hiç bir kitabını okumadım. Sorular sordular kafamdan verdim cevaplar. Kendileri de okumamış sanırım ki bütün geziler için bana yer ayarladılar. Bir tanesine gittim sadece. Otele gidilecekti. Arkadaşlara da aynı takttiği verdim. O ara paramız yoktu çünkü. Bunlar sayesinde bedava tatile gittik.
Tabi Sonra düşüncelerim daha da netleşti.
Ben bu adam hoca değil diyordum ama çevremdekilerden beni dinsiz ilan eden bile olmuştu.
Şimdi pişmanlar. *
alevi olsaydınız ne akp ne de fettullah'a bulaşırdınız . bazen üzülüyorum size.
aleviler bulaşmadı. hatta bi örnek vereyim;

tuzluçayır' da fethullah gülen ortaklığıyla yapılan camii- cemevi projesi için ortalığı ayağa kaldırdılar. projeyi durdurmayı başardılar.

helal olsun.
+1 imle ben. ne dershanelerine gittim ne evlerinde kaldım ne de tv lerini izledim. birader liseye giderken çakal bir öğretmeni zaman abonesi yapmış bunu ben şehir dışında olduğum sürede, geldiğimde direkt geri gönderttim. üni de garanti kpss sözleri verip mülakata alıyorlardı elemanları ama ona da bulaşmadım.
var, benimdir.
kesinlikle hiç bir şekilde bağlantım olmadı.
zira fazlasıyla baskınlığıyla yürütülen cemaat olması beni uzaklaştırmıştır. ( evleneceğiniz kişiyi bile bu kişilerin karar verdiği bir cemaat düşünün)
bırak dersanelerine gitmeyi, dersane sınavlarına bile girmişliğim yoktur.
üni yıllarında beni aralarında görmekten şeref duyacaklardı lakin ben şarapçıyım abi size yaramam dememle birlikte allah ıslah etsin seni dediler ve şahıslarıyla olan aşkımız çok kısa sürmüştü. ha birde cemaat ablası bir kadın hallenmişti bana da bundan bir şey çıkmaz diyerekten ilgilenmemiştim. aslında bi güzel ilgilenseydim mi acaba diye düşünüyorum şimdilerde.
şöyle bir baktığımızda yok gibi görünüyor ama ben varım mesela. zaten ben müslüman bile değilim neden ben olayım ki? ne okuluna ne dershanesine gittim. okullarında okuyanlar ve mezun olanlar düşünsün.
inan dershanesinde okuyan adamla bile muhatap olmazdık. ağır orospu çocuğu çünkü buna fetöcüler ve ağır abaza. mahallede bu dershaneye giden çocuklar, bizim kız ortamında birkaç hatun hakkında ileri geri haddi olmayan hareketler yapınca sabrettik, daha ileri gidince dişlerini elini verdik. allahuakbar diye diye dayak yedi mallar.
Var lan. Sapına kadar var. Ne lisede ne üniversitede ne iş hayatında bulaşmadım. Dershane mevzusunda anti Tayyipci olarak bilinen ben AKP yi savunurken millet bana deli gibi bakıyordu. Nasıl yani diye. O günlerde demiştim Tayyip bir gün gider cemaat yerleşirse daha fazla asla ülke bir daha ondan kurtulamaz diye. Yine aynı şeyi diyorum Tayyip Erdoğan gider ama bunlar temizlenmez. Kurunun yanında yaşta yanmasın bütün cemaatciler toplansın ve temizlensin.
1990 lı yıllardı, oğlunu, kızını fem dersanesine yazdıranlarda bi havalar, bi tafralar, sınavla öğrenci seçiyorlar ki doğrudan üniversiteyi kazanırsın o sınav sorularını çözmüşsen zaten, femden bazı arkadaşlar olsun dediler, biz abilerin evinde de çalışıyoruz, oraya gelin birlikte etüd yaparız, hadi gidip bi görelim dedik, gittik gördük, ders mers yok, olan dersi dersanede yapıyorlar ki, zaten dediğim gibi, belli bir seviyedeki öğrenciyi aldıkları için onlara da dersanedeki ders yetiyor, abilerin evinde başka işler, sohbetler oluyordu, ben de baktım ki bunların bana ders olarak, sınava hazırlanma olarak katacağı birşey yok bir daha gitmedim.
Bulaşmak derken kastedilen buysa eğer, bugünkü akpliler, chpliler, mhpliler ve de hdpliler için bolca cezaevi inşa etmeleri gerekir, aksi halde cezaevine sırayla koyarlar halkı.
En azından bir maklube yemeye gitmişliğiniz vardır.
Ben bulaşmadım ama onlar bana değil tüm ülkeye bulaşmış AMK.
herkes bunları övüp dururdu. dini bütün adamlar,namazlarında niyazlarında diye. o zamanlar 13 yasindaydim bunların dershanelerinin odemediginde taksitlere faiz de ekledigini soylemislerdi. lan o yaşımda faizin dinde yerinin olmadığını bilip bunlara güven olmaz diye uzak durdum.
Var efendim. Benim.
ben zamanında fem'e gitmiştim. hafta sonu yurtlarında bile yatılı kaldım ama herhangi bi şey yaptırmaya çalışmadılar. he ne oldu, puanım açıklandığında hepsi polis ol dediler. o kadar.
Kıyısından, koşesinden gecmedim.
üniversiteden mezun olunca birisi bana bank asya'ya gir. ben aracı olucam dedi. gittim iş görüşmesine. 2 adam bana devamlı bizden kimi tanıyorsun, bizim yapımızı biliyor musun gibi sorular sordular. beni gönderen adamın adını verdim. sanırım yeterli olmadı aramadılar beni sağolsunlar. bank asya'da çalışaydım bile fetöcü olmazdım eminim.
henüz lise birinci sınıftayken orta okuldan bir arkadaşımı tesadüfen görmüştüm de beni sohbetlere falan çağırmıştı güzel ortam var diye, tabi o zamanlar aklımız ne siyasete basıyor ne de cemaat falan biliyoruz. elemanı okuldayken de pek sevmediğim için gitmemiştim, iyi ki de gitmemişiz. hani olmaz olmaz ya, gitseydik bir de kaptırsaydık kendimizi bunlara şimdi kimbilir ne hallerde olacaktık. verilmiş sadakamız varmış amk!