bugün

mustafa sandal ın destegiyle harika; hala dinlenebilen bir album cıkarmıs uzun süredir ortalıkta görünmeyen yorumcu,sözyazarı,besteci.
sonuna kadar, üzülme ve yaralıyım şarkılarıyla bir dönem televizyonlarında gördüğümüz, ilk çıktığı zamanlarda çok dinlenen yorumcu.
"evlilik aşkı öldürüyor güzelim" diye de bir şarkı yapmış ve aynı zamanda iyi bir kemancı olan eski pop şarkıcısı.
zamanında söylediği şarkılarla baya bir ünlü olmuş ancak sonraları ortalıktan kaybolarak insanları merak düşürmüş müzik kişsidir..hala severek dinlenesi olan süper şarkıları sanırım daha uzun yıllar dinlenecektir.
basket topu büyüklügünde kafaya sahip,mimar sinan konservatuar mezunu sarkıcı.
kendini özleten,belli bir birikim ve donanıma sahip pop şarkıcısıdır.öyle sanmaktayım ki yeni albümü yakında piyasada olacaktır.
aylar geçse de
yıllar geçse de
bir ömür böyle sürse de
ben seni unutamam

şeklindeki dizelerle taaa çok öncelerden beynimize kazınan,hala daha bitek bu şarkıyla bile dinlenilmeyi başaran ama bitürlü nerde olduğunu bilemediğimiz şarkıcı..yeni bi albüm çıkarsa da dinlesek tadındaki şahsiyet..
(bkz: bir ferda anıl yarkın vardı ne oldu ona)
(bkz: nostalji olan popçular)
ayrılmayalım adlı albümüyle tekrar müziğe dönüş yapmış şarkıcı.
80'lerin sonunda cengiz kurtoğlu, ibrahim tatlıses gibi şarkıcıların arkasında keman çalmış, daha sonra mustafa sandal'ın da destekleriyle, aynı zamana tekabül eden aşkın nur yengi aşkıyla bir anda aşkın yetmez albümüyle piyasaya çıkmış, ardından da sonuna kadar, albümüyle romantizmin dibine vurmuş, sonradan da yaptığı işlerle pek tutunamamış, en son ayrılmayalım albümüyle, ''öldüm mü sandınız hulean,çekin kılıcınızı,siperinizi alın,ben geldim'' mesajı vermiş, en son çıktığı son ütücü programında eski deve halinden birşey kaybetmediğini gösteren, buna rağmen ''keman'' denen zamazingoyu harbi babalar gibi çalabilen ''olsa da olur olmasa da'' tadındaki popçu..
bilinen şarkılarında çok daha güzellerini 90 ların şarkıcılarına bestelemiş olan, kişilik sahibi müzik adamı. isteseydi çok ünlü olabilirdi. ve isteseydi sonuna kadar klibinde şebnem dönmez'i daha çok gösterebilirdi. ama yapmadı adi herif.
bir amanlar sebnem dönmezle ask yasamıstı.
geçmişte yaşadığı sıkıntılı dönemi atlatmış, tekrardan ortalarda gözükmeye başlayan, güzel sesli şarkıcı.
şimdilerde "şarkı söylemek lazım" isimli programda helin avşar'ın koçluğunu yapmaktatır.
an itibari ile yayınlanan makina'da yaptığı saçma sapan hareketlerle antipatikliğin dibine vurmuş kişi.

ya çok uykusu geldi, ya da başka bir iş var bu arkadaşta.
makina programına kafası iyi halde çıkmış kişidir.
makina programinda ne oldugunu belli etmis kisidir. dun ortaya cikip, bugun kendini gosterme hevesindeki yeni sohretler gibi simariklik yapmistir. yillardir ayni camianin * icinde olmasina ragmen ne programin ne de programcinin halinden anlamistir. sayet okan bayulgen kadar yerini hazmetmis bir programciya denk gelmis olmasaydi, daha da bir maymun olmustu. her hangi baska bir programa katilmis bulunsa ve ayni tavirlari sergilese bu soytariligindan cok ekmek cikardi.
(bkz: ayip)
şahan'ın ferda anıl yarkın skeci

http://www.youtube.com/watch?v=DUGq6fUmBvQ
ayrılmaz üçlü *
müzisyen bir ailedendir. yarkın kardeşler'in belki de ülkemizde ilk sayılabilecek ritm-bestelerden oluşan ten adında bir albümü yayınlanmıştı bir zamanlar. ramazan davulundan, saksıya ordan darbukaya sadece ritm enstrümanlarının kullanıldığı bir albümdü bu.ferda o kadroda var mıydı hatırlamıyorum ama ağabeyleri acayip döktürüyordu.
Küçükken adam asmaca oyununun banko adamıydı ferda anıl yarkın. kişi sıkıştığında hep onu soraradı ama artık öyle çok kullanılmaya başladı ki herkes bilir hale geldi. işte o an Ferda Anıl yarkın bitti.*
kendisi canakkaleli olan. mükemmel bestelere sahip kisi. ayrica bay e filminde mustafa sandal la beraber koparmistir. bu siralar o da kapilmistir yurdum yarismalarina.
şebnem dönmezle birlikte kliplendirdikleri 'üzülme' adlı parçası müthiş olan şarkıcı.
Sonuna Kadar ve Üzülme şarkıları çok güzel ve anlamlı olan şarkıcı.
o değil de bir ferda anıl yarkın vardı ne oldu ona diye sorular sordurmuştur. harbi nerede ki bu abimiz ?